Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tokarief

Bardzo gorąca temperatura karty graficznej

Polecane posty

Mam kolejny problem: otóż po wczorajszej aktualizacji sterowników do karty graficznej... nie wiem czy to sprawa wiatraczka (który do tamtej pory mnie nie zawodził) czy sterowników, ale... po prostu karta zaczęła mi się tak grzać, że oparzyć się można. Sprawdzałem temperaturę w SpeedFan - temperatura GPU wynosiła 68 stopni Celsjusza.

Odkurzyłem dla pewności komputer - wciąż nie pomogło. Zostawiłem na jedną noc - włączyłem rano, ale wciąż nie pomogło. Przez chwilę było spokojnie, 45 stopni - potem pojawiła się czerwona strzałka w górę, po 5 minutach miałem już 57.

Kartę mam NVIDIA GeForce 9400 GT. Obroty wiatracza wynoszą około 800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Ja, co do tej temperatury takiej pewności nie mam, ponieważ z opisu autora jasno nie wynika, czy to spoczynek (byłoby trochę dużo), czy stres.

Swoją drogą, nie wiem po co, w niektórych programach są te wszystkie strzałki i onaczniki, sugerujące zbyt wysoką temperaturę. Z założenia miały ułatwiać rozpoznanie kiedy dany podzespół osiąga ją zbyt wysoką, lecz tylko straszą, gdyż w większości przypadków nie jest to zgodne z prawdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź - pisałem ten temat tuż przed szkołą.

Chodzi mi o temperaturę w stanie spoczynku - im dłużej korzystam z kompa, tym bardziej się karta nagrzewa. Może to normalne, nie wiem - przestraszyłem się, bo karta była tak gorąca, że jajka mogę na niej usmażyć.

Jeszcze sprawdzę temperaturę w stanie grania - skoro mówicie, że 68 stopni jest normalne, będę musiał wam uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdzę temperaturę w stanie grania
Ta temperatura jest najważniejsza.

Ściągnij program HWMonitor, odpal jakąś grę, a HWM niech działa w tle, pograj z pół godziny i sprawdź temperatury (najlepiej wrzuć screena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego na karcie GF 7600 GS,

była to konstrukcja pasywnie chłodzona nawet po zainstalowaniu wiatraka nic nie pomogło.

W moim przypadku poluzował się radiator jeden kołek po prostu wypadł i nie dociskał radiatora.

Sprawdź ten element może tu leży przyczyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie tych 90* nie widać, ale skoro twierdzisz, że tak jest, to muszę Ci wierzyć.

Generalnie, nawet taka temperatura nie jest raczej groźna, jednak powinna być mniejsza, więc coś jest nie tak. Może pasta wyschła albo chłodzenie ma usterkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę nakłada się tak samo, jak na procesor (trzeba zdjąć chłodzenie).

Skoro, jednak uważasz, że wiatrak zbyt wolno się kręci (czy w miarę wzrostu temperatury - mocniej wieje, jest głośniejszy?), to wymienianie pasty nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czy w miarę wzrostu temperatury - mocniej wieje, jest głośniejszy?)

Nie, nieważne czy gram, siedzę w necie - kręci się tak samo.

Czy zmiana wiatraczka pomogłaby?

Dzisiaj pograłem przez neta w Call of Duty 4 - 92 stopnie Celsjusza po paru sesjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pastę termoprzewodzącą. Na 68 C powinien ci wiatrak chodzic 1200-1600 RPM

Polecam pastę Revoltec Thermal Grease (tą tańszą) I teraz zacznie się "Weź pastę XXX"...

Jest bardzo trwała a chłodzi dobrze jak na swoją cenę (6 zł w komputroniku) mi na procu z 50 C spadło na 30 C. Więc i tobie pomoże. Miałem tak tyle że na procu. Wentylator kręcił się ze stałą prędkością, po wymianie w stresie wentylator zwiększał obroty tak jak powinien. W karcie masz tak samo.

@UP Lub ExperTool :)

Po tylu miesiącach porada jest raczej zbędna i podpada pod wykopki. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...