Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MystoGun

Problem z płyta blu rey

Polecane posty

Witam, jako że kolekcjonuje gry chce mieć wszystkie w idealnym stanie.

Dlatego przyglądam się im z każdej strony czy nadal są w takim stanie.

Ostatnio jednak wykryłem coś co mnie poirytowało.

Na płycie z grą wykryłem 2 irytujace fakty ( gra z zestawu edycji kolekcjonerskiej)

Może to spowodować że gra nie bedzie mi chodzić? ( a dokładnie )

1. Podczas patrzenia pod światło i uważnego przyglądnięcia widze taką ryske mającą około 2mm ( Normalnie jesli patrze na płyte to jej nie widać).

2. Płytka na samym boku ( po wpatrzeniu się ) widać jakby była troszke uszczerbiona ( to uszczerbienie boku płytki jest minimalne [około 1/3 mm] dodam także że takie uszczerbienie jest w paru miejscach.

Czy przez takie defekty płyta może mi uszkodzić napęd ps3?

Moge je zignorować?

Post idiotyczny ale jestem idealistą i tak już mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opisana ryska jest praktycznie bez znaczenia - wątpię, żeby wpłynęła na prędkość odczytu a co dopiero błędy. Rysy na spodniej warstwie będą powstawać i na to nie masz wpływu. Po prostu to zignoruj.

2. Opisane "uszczerbki" rozumiem jako światło przebijające na druga stronę etykiety? Oznacza to kiepskie wykonanie płyty - jeśli uszkodzenia będą się powiększać to zrób kopię (co może nie być proste jak gry są zabezpieczone). Dopóki zawartość płyty jest czytana nie masz raczej możliwości reklamowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli działa, nie masz się czym przejmować.

2. To samo co wyżej, napędowi, z tego powodu nie powinno się nic stać.

Post idiotyczny ale jestem idealistą i tak już mam
Nie widzę w nim nic idiotycznego. Co najwyżej, to ostatnie zdanie jest dość zabawne.

Idealista, to ktoś wierzący w ideały (ew. marzyciel), a nie ktoś, kto chciałby - w tym przypadku - aby płytka była zawsze w stanie idealnym. :)

EDIT: No cóż, znowu się spóźniłem (nikt nie odpowiadał od rana, więc nawet nie chciało mi się tego sprawdzać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pisałem na szybko a miał to być perfekcjonista:]

Co do tych uszczerbków to nie to. Na zewnętrznej obręczy płyty jest jakby ukruszona, kiedy się patrzy załamuje to światło.

Powinna byc obręcz gładka a tu jest właśnie poszczerbiona w paru miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat ich nie uchwyci ale postaram się coś dodać.

tapetypulpitpl177plytyd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj coś takiego zaznaczyłem.

Oczywiscie ten uszczerbek pojawia się w kilku miejscach i jest kilkakrotnie mniejszy niż ten na zdjęciu ( powiekszyłem go bo lepiej widać o co chodzi.

Jak wiesz od strony zewnętrznej obręczy jest taki biały pasek przezroczysty widać go na zdjęciu i te uszczerbki są na nim.

Jeśli chodzi o zrobienie kopii to niestety odpada ponieważ ta gra jest na ps3 i do tego blu ray.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszczerbki w niczym nie przeszkadzają (dotyczą jedynie samego krążka). Gorzej, gdyby na krawędziach powyszczerbiała się warstwa na której się zapisuje (powstały by takie przezroczyste dziury i to bardzo duże a kolejne części warstwy łuskały by się dalej).

Podsumowując - nie ma się czego obawiać - opisane wyżej zjawiska trudno uznać za usterki, rysy będą powstawać i jest to zwyczajne zjawisko eksploatacyjne, niezbyt gładka powierzchnia krawędzi talerza też w zasadzie o niczym nie świadczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, powinno się przejmować, wtedy, gdy są problemy z odtwarzaniem (albo, gdy płyty nie da się w ogóle odtworzyć - ale to oczywiste, hehe). Poza tym, należy uważać na pęknięcia (nawet te minimalne), gdyż, choć z początku możemy żadnych problemów nie zaobserwować, to prędzej czy później, taka płytka się rozleci, a jej kawałki mogą utkwić w napędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...