Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shortyy

Głośniki szumią

Polecane posty

Z nieznanego mi powodu głośniki na moim PC szumią. Po podłączeniu do telefonu/laptopa wszystko działa normalnie. Moja karta dźwiękowa w PC to NVIDIA High Definition Audio + Menedżer Realtek HD Audio. Głośniki to Tonsil Fenix (dwie kolumny i subwoofer), a audiotuner Sony STR-DE25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz głośniki jakby skwierczą, ale bez szumu. Tyle, że jest to bardziej irytujące niż ten szum. Druga sprawa, że reinstalowany Menedżer Realtek HD szaleje po podłączeniu głośników i ubzdurał sobie, że przy wejściach przednich podłączają się nowe urządzenia. Wyłączenie go w procesach załatwiło problem skwierczenia i "nowych urządzeń", a dźwięk i tak działa. Mogę po prostu sobie odinstalować to? W sumie nie wiem do czego służy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie go w procesach załatwiło problem skwierczenia i "nowych urządzeń", a dźwięk i tak działa. Mogę po prostu sobie odinstalować to? W sumie nie wiem do czego służy.

Chodzi ci o proces RTHDCPL.exe? Zamiast go odinstalowywać, możesz po prostu wyłączyć go z autostartu w msconfigu. Skoro dźwięk nadal działa, chyba ten proces nie jest aż tak potrzebny, a w razie problemów da się przecież włączyć go ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gniazdko z którego bierzesz prąd do kompa jest z uziemieniem? Jeżeli nie i nie masz możliwości podłączenia do gniazdka z uziemienim, to weź jakiś kawałek kabla/drutu i "podłącz" obudowę do kaloryfera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmiel

Buahahahahahahahahahha

To ma niby pomóc? Przecież płyta główna nie dotyka obudowy, z tego, co wiem jest przymocowana jakimiś specjalnymi śrubkami. Gdyby dotykała, procek mógłby się spalić poprzez np. podpięcie budy "do prądu" lub coś w tym stylu, pójdzie napięcie i wszystko na złom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami głośniki szumią jak są podpięte pod inną fazę niż komputer.

To co sugeruje chmiel jest sensowne, ale chyba bezpieczniej byłoby spróbować najpierw podłączyć kompa i głośniki do jednej listwy, niż puszczać sobie prąd po grzejnikach. Raz miałem przebicie na kaloryfer i nie jest to przyjemne. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to raczej wina software'u, w końcu do następnego reboota, po wyłączeniu Realteka, problemu nie było. A gniazdko jest uziemione, do niego jest podłączona listwa antyprzepięciowa, a do niej wszystko (głośniki, amplituner, monitor, pc, drukarka, lampka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...