Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honor

Windows 7 - Czy pójdzie?

Polecane posty

Jako, że Windows 7 to program, a ja nie wiem czy ruszy na moim sprzęcie dlatego pytam Was, forumowiczów o radę.

Zaczynając od płyty głównej:

ASRock G31M-S

Kostek pamięci RAM, które są DDR2.

Procesor Intel Celeron E3200.

Oraz na karcie graficznej kończąc, chociaż nie wiem czy potrzebnie.

ATI Radeon HD 4870.

/Jeżeli potrzeba dodatkowych informacji, proszę pisać/

Jeżeli konfiguracja się nie nadaje to w takim razie co trzeba usprawnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja "szukaj" jakoś kiepsko zadziałała, ten temat pasuje do mojego pytania.

Otóż jak płachta na byka działa na mnie podtykanie ludziom tylko i wyłącznie Windows 7 64-bitowego. Gracze mają zbiory gier z wielu lat i nie jest dla mnie oczywista prawidłowa współpraca wszystkich, które działały na Win XP, z Win 7 32-bit. Na przykład możecie zapomnieć o prawidłowym działaniu Herosów V i Gothic II na Win 7 32-bit. Za to cała seria Total War działa bez zbędnych fochów.

Pytanie brzmi: Czy aplikacje 32-bitowe będą poza jakimiś wyjątkami, działać prawidłowo na Win 7 64-bit Home Premium? Jeśli tak, to jak to wygląda? Wiem, że droższe wersje mają tryb XP - kosztują za dużo i dlatego pytam o HP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reel Mixer

Nie do końca rozumiem pierwszą część twojej wypowiedzi (tą o byku itd. [w zasadzie to druga, ale no nic]), natomiast co pytania: odpalanie aplikacji 32-bitowej na systemie 64-bitowym najczęściej zadziała (nie zawsze oczywiście, ale większość aplikacji powinna działać). W drugą stronę już gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhmett96 i Hakken

Dzięki za odpowiedzi.

Myślę, że jasne jest to, co napisałem. Firmy, które teraz "zalecają" Win 7, wcześniej "zalecały" Vistę. Podążanie za ich zachciankami jest szkodliwe dla graczy, bo nikt nie pisze, czego nie da się odpalić na Win 7. Ja podaję wam Herosów V i Gothic II. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wiadomości przydatne dla innych, niech napisze, ja chętnie przeczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie patche zainstalowałeś? Bo mi HoMM5 śmiga bez problemów na 7 x64. Tak samo jak HoMM4 i HoMM3. ;) HoMM2 się odpala ale nie wykrywa płyty w napędzie, ale to być może by się dało naprawić (podejrzewam, że reinstalacja by załatwiła sprawę).

Generalnie to bardzo mało jest gier, które nie działają pod x64 a działają pod x86.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...