Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BladyPiter

Rozwiązany: Asrock 970 Extreme3

Polecane posty

Zrobiłem co trzeba i wyciągnąłem 2 wnioski:

1.Kabel Power SW leci do przycisku Reset :P

2.Wszystkie wentylatory się kręcą, a na monitorze(G2222HDL podłączony przez przejściówkę) No Signal Detected!

Próbowałem podmieniać sloty na ram i czyściłem CMOS.

PS: Jeszcze SPEAKER się nie odzywa.

Monitor LED BenQ G2222HDL 9H.L3RLN.IBE

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

Karta graficzna MSI Radeon HD6850 1GB Cyclone

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

LG GH22LS70 RBB

Procesor AMD Phenom II X4 960T Black Edition, Socket AM3, 3,0GHz, 8MB, 95W, BOX (HD96ZTWFGRBOX)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo na takim samym sprzęcie, tylko karta graficzna geforce 560 ti i monitor benq g922hdal.

Wreszcie jak się zdenerwowałem po różnym kombinowaniu(bo a to raz się nie odpalił komp wogólę po wciśnięciu power a nastepnym razem tak jak u ciebie działały wentyle a nie było obrazu tyle że u mnie działał speaker). Oddałem kompa do zaprzyjaźnionego informatyka ale mam pytanko, udało ci się odpalić kompa ? Jeżeli tak to co zrobiłes w tej sytuacji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Reset to reset a nie power ... Instrukcja jest tak łopatologiczna i opisy na mobo,że bardziej być nie może.

2.Daj zdjęcia jak to wygląda.

3.Dobrze wpiąłeś RAM? w odpowiednie gniazda?

4.Podpiąłeś zasilanie

5.Nie robisz przypadkiem gdzieś zwarcia ?

6.Wyślij mi to a zwrócę sprawne ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś feler w obudowie z tymi kablami :P

Ramy wkładałem w każde gniazdo(1 kość)

24pin do mobo, 8 pin do cepa, 6 pin do GPU, Sata do nagrywarki i HDD.

W obudowie mam wkręcone wszystkie potrzebne kołki, a na pająka poskładałem na pudle od mobo(btw. SXS2 ma naprawdę krótkie kable bo nawet tak ledwo stykło :P)

Zdjęcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info, ale dokładnie jeszcze nie wiem o co chodzi bo byłem troszkę zajęty a znajomy informatyk próbował mi wytłumaczyć co się tam działo przez telefon,no ale pogadam z nim o tym już przy innej okazji. A mianowicie okazało się że kość ram nie była do końca podpięta wsadzona, nie wiem jakim cudem bo normalnie przytwierdziłem je zatrzaskami. Przynajmniej tak mi się wydawało :D I coś usłyszałem że nie tak było z chłodzeniem którymś podłączone ale nie wiem o co mu chodziło. Więc narazie proponuję sprawdzić czy dobrze jest ram wsadzony, niby nic takiego a sam się na tym naciąłem ;p

Aaa i zwróć uwagę przy podłączaniu tego przedniego panelu na oznaczenia na płycie, nie wiem czy jeszcze masz z tym problem. Tam nie dość że masz co gdzie podpiąć to jest jeszcze pokazane gdzie podpiąć +. Na początku jak tez mi komp nie odpalał a potem podłączyłem z tymi oznaczeniami to odpalił.

Nie pamiętam jaki kolor miał kabelek od resetu i power ale ten od reset jest chyba żółty schemat wyglądał mniej więcej tak

zielony(pled+)bialy(pled-) czarwony(power)bialy(ground)

zielony(hdled+)bialy(hdled-) bialy(ground)zolty(reset)

bialy to w przypadku power i reset ground a w przypadku hdled i pled jest to -

Ten kolor power jest chyba inna no ale wiadomo o co chodzi w każdym razie, mogło mi się powalić i to power jest żółty a własnie rest ma inny kolor ale to nie problem.

Mozliwe że dajesz power w schemacie na gore power i ten ground od niego pod nim to tak jak podłączyłem ja było źle i nie odpalało więc to może być też jakiś problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupowalem w grudniu/styczniu 6950 mialem ten sam problem - Brak obrazu na monitorze - kombinowalem z wszystkim co sie dalo, lacznie z updatem sterownikow pod plyte glowna. Beep zawsze byl ten sam i opisany w kisazeczce jako "No vga detected" Sprawdzalem w 2 portach i na 2 roznych plytach - efekt ten sam. W moim wypadku wniosek byl dosc oczywisty - odeslalem karte, za 2 dni dostalem nowy, sprawny i dzialajacy model. Wiec wina lezala po stronie karty, moze i u Ciebie jest podobnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym kompie co sprawdzał ten informatyk też jest niby wszystko sprawne ale czasami trzeba go pare razy odpalać bo nie ma własnie sygnału w monitorze. Bardzo dziwne ;/ Wina albo płyty głównej co jest najbardziej prawdopodobne albo zasilacz napięć nie trzyma. Tak poza tym wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...