Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakiewicz

Renderowanie filmów.

Polecane posty

A więc jest tak, od jakiegoś czasu prowadzę swój nędzny program na yt nagrywając gry frapsem. Oczywista że nagrywając frapsem muszę liczyć się z tym że cały film dzieli się na klipy a całość waży ok. 15gb. Do tego wszystkie klipy wkładam do Camtasia Studio 7 i renderuje je do przyjaźniejszego formatu niż te .avi z prehistorycznymi kodekami od intela... Do pewnego czasu było wszystko ok aż od teraz mam takie coś: Gdy renderuje film jako MP4 HD lub bez HD do pewnego momentu odtwarza się wszystko normalnie, a w pewnym momencie obraz zastyga i odtwarza się tylko dźwięk. Kiedy próbuję WMV, film się w tamtym momencie po prostu urywa... Co ciekawe kiedy patrzymy na film na liście odtwarzania ma on prawowite 15 min. lecz jak wchodzimy w niego i oglądamy, ma on niby tylko np. 4 min. a gdy się skończy ciągle słyszymy dźwięk o_O

Gdy próbowałem innych programów- Corel się zawieszał a Windows Media Maker robił tak samo jak Camtasia przy WMV... Bo on umie w końcu tylko ten jeden format...

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Zawsze te 29 widzów czeka, no i sam chce to wstawić >.< Nie mówiąc już o tym jak jakieś 20GB okropnie zalega na dysku -.-

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik z Twojego linku. W sumie przez cały czas jest zachowana synchronizacja, ale fakt - po zakończeniu filmu dźwięk jest a obrazu nie ma. Co ciekawe - widać przez startem że film ma jakieś 14 min. a nagranie trwa tylko 6 min - błąd przy konwersji. Prawdopodobnie spowodowany przez CamStudio.

Po pierwsze: przed konwertowaniem czegokolwiek sprawdź ilość klatek pliku źródłowego. W programie którego używasz do kompresji ustaw taką samą ilość klatek. Ogólnie programy powinny sobie radzić z przekonwertowaniem powiedzmy 25 na 30 klatek czy odwrotnie, jednak każdy program inaczej jest napisany do tego dochodzi kodek. Zawsze więc warto zachować taką samą ilość klatek na nagraniu wyjściowym w stosunku do źródłowego.

Po drugie: czy po wrzuceniu na YT ten problem występuje, czy plik przekonwertowany u ciebie na komputerze też ma taki problem ?? Objawi się to tym tym samym, na odtwarzaczu którego używasz. Pasek postępu się zatrzyma, a dźwięk będzie dalej odtwarzany.

Po trzecie: na kodekach i ich ustawieniach trzeba się znać. Inaczej pomylisz konfigurację dekodera z enkoderem i będziesz się dziwił że coś nie działa. Bawiąc się w obróbkę A/V jak na moje oko trzeba mieć jakieś pojęcie o tym na czym się pracuje i z czego korzysta.

Po czwarte: nie znam się na CamStudio ani na Camtasia - bo ich nie używam. Mogę za to zaproponować darmowy program do konwersji plików - SUPER, posiada on własny zestaw kodeków więc nie będzie mieszał ci w systemie. Dzięki niemu możesz przekonwertować każdy znany format na inny. Pobaw się nim i spróbuj za jego pomocą wygenerować próbny plik. Wyeliminujesz w ten sposób błędy w ustawieniach CamStudio lub kodeków z systemu. Moim zdanem warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik z Twojego linku. W sumie przez cały czas jest zachowana synchronizacja, ale fakt - po zakończeniu filmu dźwięk jest a obrazu nie ma. Co ciekawe - widać przez startem że film ma jakieś 14 min. a nagranie trwa tylko 6 min - błąd przy konwersji. Prawdopodobnie spowodowany przez CamStudio.

Po pierwsze: przed konwertowaniem czegokolwiek sprawdź ilość klatek pliku źródłowego. W programie którego używasz do kompresji ustaw taką samą ilość klatek. Ogólnie programy powinny sobie radzić z przekonwertowaniem powiedzmy 25 na 30 klatek czy odwrotnie, jednak każdy program inaczej jest napisany do tego dochodzi kodek. Zawsze więc warto zachować taką samą ilość klatek na nagraniu wyjściowym w stosunku do źródłowego.

Po drugie: czy po wrzuceniu na YT ten problem występuje, czy plik przekonwertowany u ciebie na komputerze też ma taki problem ?? Objawi się to tym tym samym, na odtwarzaczu którego używasz. Pasek postępu się zatrzyma, a dźwięk będzie dalej odtwarzany.

Po trzecie: na kodekach i ich ustawieniach trzeba się znać. Inaczej pomylisz konfigurację dekodera z enkoderem i będziesz się dziwił że coś nie działa. Bawiąc się w obróbkę A/V jak na moje oko trzeba mieć jakieś pojęcie o tym na czym się pracuje i z czego korzysta.

Po czwarte: nie znam się na CamStudio ani na Camtasia - bo ich nie używam. Mogę za to zaproponować darmowy program do konwersji plików - SUPER, posiada on własny zestaw kodeków więc nie będzie mieszał ci w systemie. Dzięki niemu możesz przekonwertować każdy znany format na inny. Pobaw się nim i spróbuj za jego pomocą wygenerować próbny plik. Wyeliminujesz w ten sposób błędy w ustawieniach CamStudio lub kodeków z systemu. Moim zdanem warto spróbować.

Co do drugiego: Problem występuje, objawia się tak że w pewnym momencie obraz się zatrzymuje, z tym że jak przewiniemy na przykład z początku na moment bez obrazu to nie mamy ostatniej klatki, a tą pierwszą.

Co do czwartego: Fraps renderuje kilka(naście) plików więc nawet jeśli skończę konwersję pomyślnie to muszę czymś je złączyć... Właściwie to już konwertowalem programem ,,Media Coder" i było wszystko ok, dopiero po przejściu filmu przez Camtasia/Movie Maker/Corel zaczynały się problemy.

Co do pierwszego: Hmm... I tutaj może być ten pies pogrzebany! Filmy z Frapsa mają 60FPS a renderuje na 30, chociaż przecież kiedyś też miały 60 a wszystko było ok... Ogólnie to to wszystko działo się stopniowo, najpierw jeden format przestał działać, potem drugi i tak dalej :| Aż wkońcu nic nie mam.

W każdym razie spróbuję z 60 klatkami.

Co do trzeciego:

Jasne że mogę się zapoznać, ale może jakieś źródło :x?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego nie używam FRAPSa - bo nie chce mi się potem scalać tego wszystkiego... Powinni znieść to ograniczenie - zostało ono stworzone bo za dawnych czasów, początków FRAPSa większość ludzi miała system plików FAT32 który nie obsługuje plików dużego rozmiaru. Teraz zdecydowana większość ma NTFS - jakby ciężko było wprowadzić do tego programu funkcję dzielenia plików albo nie...

Dobra, do rzeczy. FRAPS nagrywa nieskompresowane klatki (RAW) oraz nieskompresowany dźwięk (WAV). Kodujesz na jaki dokładnie format obrazu i dźwięku ?? Bo może to nie problem z obrazem, tylko właśnie z kodekiem audio ?? Wygeneruj plik próbny kodując go powiedzmy Xvidem czy czym tam chcesz a audio zostaw w spokoju - czyli puść go jako PCM. Potem zrób odwrotnie - wygeneruj drugi plik, tylko tym razem obraz zostaw w niezmienionym formacie (klatki nieskompresowane) a dźwięk przerób do powiedzmy MP3.

Napisz o wynikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w ten sposób będziemy to okropnie długo ogarniać, byłbyś skłonny podać mi jakiś środek kontaktu dynamicznego? GG, Steam, Skype... Jakby co ja ci podam na zachętę gg: 17501638. W ten sposób rozwiążemy problem w kilka dni a nie miesiąc ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...