Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JCraft

Kabel zasilania do karty graficznej

Polecane posty

Z powodu awarii aktualnej karty graficznej zakupiłem nową (używaną). Karta niestety była bez żadnych kabli wchodzących w zestaw normalnie z nówką. Mam od starej karty taki kabel:

http://i40.tinypic.com/10pq5bb.jpg

Ale widziałem (na stronie producenta), że normalnie do pudełek dodawany jest taki:

http://i43.tinypic.com/acel9e.jpg

Jest to jakaś różnica? Mogę bezpiecznie podłączyć ten od starej karty, czy może lepiej dokupić taki jak dodaje producent? Czy podłączenie kabla od tej starej karty nie uszkodzi tej nowej karty, albo wpłynie negatywnie na wydajność?

Stara kartą był ASUS GeForce 8800GTS 640MB GDDR3

A nowa karta to ZOTAC GeForce 9800 GT AMP! Edition 512MB GDDR3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... z przejściówką na PCIe przekazującą Molex dalej się jeszcze nie spotkałem. Przejściówka o którą pytał autor tematu ma dwa wejścia Molex (a nie wejście i wyjście), więc nie da się podłączyć do niej DVD.

molex-pcie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przetestowałem kartę (na 3DMark06) z podłączonym kablem od starej karty i wychodzi mi identyczna wydajność jak na poprzedniej karcie... a z czego mi wiadomo GeForce 9800 GT AMP od ZOTACA powinien mieć zauważalną różnice w wydajności w porównaniu do GeForce 8800GTS 640MB od ASUSA (bo to była bodajże najmniej wydajna karta z serii 8800, obok wersji z 320MB pamięci). Także może być to spowodowane brakiem odpowiedniego kabla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF9800 nie wygląda na prądożerną, więc jeśli w teście nie było żadnych problemów z wyświetlaniem, przycin komputera czy resetów, to jest ok. A wydajność karty graficznej zależy też w dużym stopniu od reszty podzespołów. Jeśli masz słaby procesor, to karta nie wyciągnie swojego maksimum wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co do poprzedniego tematu: jeśli masz płytę główną ASUSa, to rozwiązanie jest proste, choć trochę dziwne. Przerzuć się na Radeona. : )

Na swoim komputerze miałem podobny problem, mało która karta nVidii chodziła poprawnie. Miałem dokładnie ten sam błąd co Ty: czarny ekran i wskaźnik myszy, a w trybie awaryjnym lub bez sterowników komputer działał dobrze. W poszukiwaniu rozwiązania przeczytałem cały internet, aż wreszcie dokopałem się do tematu, w którym użytkownicy skarżyli się, że z niektórymi płytami od Asusa i Asrocka (bardzo losowymi, na jednych płytach z tej samej serii karty działają, na innych nie) nowsze modele GeForców (od serii 8600 w górę) nie działają poprawnie Wymieniłem kartę graficzną (wtedy miałem GeForce 450GTS) na Radeona o podobnej wydajności i cenie, a problem zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akurat mam płytę ASUSA (P5N-E SLI). Ale to wina tylko płyty głównej czy może karty też zostały uszkodzone? Bo jeśli dalej są dobre to w takim wypadku przynajmniej mógłbym je sprzedać... i kupić za to jakiegoś solidnego Radeona. Dopiero co w końcu wydałem prawie 200 PLN na tego ZOTACa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku karty działały i były w dobrym stanie (kupowałem je jako nowe, dlatego mogłem wymienić), więc radziłbym z jakiegoś źródła (np. od kolegi) pożyczyć Radeona i spróbować, czy działa. Jeśli tak, to GeForce sprzedaj na allegro i kup za to jakąś dobrą kartę - przykładowo Radeona z serii 5700 (model taki jak mój - 5750 - kupisz już za 240 zł na allegro, dobra wydajność w stosunku do ceny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...