Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

(Odswieżone) Na Luzie

Polecane posty

Może jak niektórzy już zauważyli, od nr 200 NL zostalo lekko odświeżone - nieco innych tekstów (ciekawostek), więcej dowcipow graficznych, komiksy i takie tam.

Pytanie: podoba się to, czy tradycyjnie "stare bylo lepsze"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dowcipy graficzne nie mogą być na płycie a dobre teksty w piśmie? Przecież to właśnie kultowe teksty takie jak Majstersztyx, Manifest "My jesteśmy prości", ankieta ONZ albo choćby dowcipy o Styrlitzu budowały potęgę NL. Grafiki przy współczesnym dostępie do sieci rozmywają się, ponieważ jest ich tak dużo. Słowa "spadło mi na głowę takie wielkie pudło" trwają wiecznie w naszej pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "Oczom nie wierzę" nie ma bo miałem wrażenie, że te obrazki zaczęły się powtarzać, IMO i tak najlepsze są autentyki ;) Stare NL było chyba troszkę lepsze ale to nie jest złe a wydaje mi się, że ewolucja nie jest zła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Mam tam konto, ale nie zaglądam już od ok. roku. Zmęczyło mnie to. A byłem dość aktywnym "bojownikiem*". Sądząc po tym, co napisałeś, niewiele (albo w zasadzie nic, ew. na gorsze) się zmieniło.

*tak tam określali/określają userów JoeMonstera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NL było znacznie lepsze 2-3 lata temu (wciąż się czasem zaśmiewam z tamtych tekstów, przeglądając moje archiwum CDA), natomiast obecne jako-tako trzyma poziom, chociaż tekstów naprawdę śmiesznych jest znacznie mniej niż kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczki, w całej przebogatej skarbnicy wiedzy/śmietniku/piramidzie słów jaką jest internet nie ma już tylu dobrych tekstów aby zapełnić 2 strony raz na miesiąc?? Hmmmm... :huh: To trzeba znowu rozpisać konkurs "Mam pomysł na grę" albo na opowiadanie fantasy/sci-fi. Zaraz znowu będzie co wybierać :laugh::tongue: . Mi w pamięć zapadają głównie i prawie wyłącznie teksty - choćby "Opisy wypadków przesłane do PZU" - "Jechałem sobie spokojnie i nagle zaatakowała mnie wysepka tramwajowa" :tongue: albo rozmowy pilotów z wieżą i mechanikami. Grafiki giną w masie, bo w sumie są dość podobne albo jest ich za dużo. Wyjątki: "Po czym poznać że on jest bogaty?" :), "Kociaki miesiąca" z AR w 2005/06 roku, "Chciałabym tu pracować - ok jest pani przyjęta", Polska wg Warszawiaków (legenda) i "Świat wg Amerykanów". Ogólnie teksty górą. Choć Ruch Palpatine jest świetny. Ale w zdjęciu Polski znowu główną rolę odgrywa tekst a nie grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba znowu rozpisać konkurs "Mam pomysł na grę"

Po co? Wystarczy zajrzeć do takiego topicu tutaj, na forum. A dowiesz się o pomysłach typu "atak Japonii na Polskę" etc. :]. Szkoda, że tak rzadko się tam ludziska udzielają, bo absurdalnie-wesoło jest (topic znajduje się w Twórczości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dlatego o tym nie wiem, bo nie zaglądam do tego tematu. No właśnie ciągle proszę SMG by rozszerzył znacznie Schwytane w sieci/na forum na łamach pisma, w AR. Kiedyś na płytce były najlepsze dyskusje na FA - ale wtedy był o wiele gorszy dostęp do netu. Ale to były te najśmieszniejsze fragmenty.

Znalazłem te 2 świetne mapki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jest wreszcie taki temat... To wyrażę swoje zdanie. Kiedyś Na Luzie było lepsze. Dlaczego? Bo teraz skupia się ono bardziej na obrazkach i niestety widać, że chce się zbliżyć poziomem do różnych memowisk. Nie jest to na razie poważny skok jakościowy (w dół), bo mało jeszcze takich obrazków (no i całkiem dużo fajnych), ale jeśli tak dalej pójdzie, to będziemy mieli tu niezłe śmieciowisko (choć nie chcę przesadzać). Na szczęście teksty są wyszukane i ogólnie ciekawe, więc wrażenie jest nadal dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jest wreszcie taki temat... To wyrażę swoje zdanie. Kiedyś Na Luzie było lepsze. Dlaczego? Bo teraz skupia się ono bardziej na obrazkach i niestety widać, że chce się zbliżyć poziomem do różnych memowisk. Nie jest to na razie poważny skok jakościowy (w dół), bo mało jeszcze takich obrazków (no i całkiem dużo fajnych), ale jeśli tak dalej pójdzie, to będziemy mieli tu niezłe śmieciowisko (choć nie chcę przesadzać). Na szczęście teksty są wyszukane i ogólnie ciekawe, więc wrażenie jest nadal dobre.

Widzisz, martwi mnie ze patrzycie w ten sposob - zamiast skoncentrowac sie na tekstach (jakosc, roznorodnosc), to bierzesz linijkie i mierzysz 'o, mniej tekstow - czyli NL schodzi na psy'. Tymczasem tekstow na tych 4 stronach jest tyle samo - jakies 16 KB. Kto nie wierzy, moze przepisac/zeskanowac OCR pare NL i porownac.

Przy okazji mozecie mi podrzucac linki do FAJNYCH tekstow (najlepiej dlugich), ktore gdzies tam wyszperacie, a nie tylko czekac, ze je wyciagne... z kieszeni. Bo ponoc jest ich w sieci mnostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kiedyś do AR przyszedł list którego autor skarżył się, że strony z nowymi modelami samochodów czy tam nowych map do jego ulubionych gier coraz częściej są płatne i czy CDA nie mogłoby zamieścić linków do darmowych stron z dobrymi modami. A Smuggler mu na to, że czemu się dziwi że autor takiego modelu samochodu czy mapy wkłada w jego tworzenie swój czas i umiejętności. I słusznie ma prawo żądać za swój trud jakiejś zapłaty. Zresztą coraz więcej dobrych rzeczy w internecie jest płatne. A na koniec SMG dodał (nieco żartobliwie ale zawsze), że oczywiście mógłbym ci znaleźć te dobre strony z darmowymi modmi/mapami/modelami ale musiałbyś mi za to zapłacić. :wink::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tych rysunków i komiksów. Wspomniana wcześniej mapa Polski była rzeczywiście ciekawa, nie był to obrazek bardzo rozpowszechniony w internecie. Schemat z rozmieszczeniem tatuaży z aktualnego numeru widziałem natomiast na wielu różnych portalach, na samym Kwejku chyba z 5 razy : p Ogólnie większość ilustracji w NL jest ogólnie znana ludziom którzy z nudów buszują w internecie po stronkach "z jajem". Ale wiadomo jak to jest - nie każdy na takie strony wchodzi, dla jednych będzie to zabawna nowość, dla niektórych "eee... już to widziałem". Tak jak jest w obecnym numerze wydaje mi się idealnie - jest taka równowaga miedzy obrazkami, a tekstem do poczytania. Można powiedzieć że każdy znajdzie coś co go rozbawi, i chyba o to właściwie chodzi. Tendencja rosnąca w dziale publicystyki z nawiązką nadrabia te mniej czytania w NL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się NL podoba, czy nie podoba? Pytanie trudne nie jest bo NL podobało mi się zawsze i tego stanu rzeczy nic nie zmieni. Antyobrazkowa krucjata też mnie nie przekonuje. Obrazki w NL były od zawsze i być powinny. Starczy, że będą dobre to się same obronią. A te które w NL są zwykle dają radę. Choć jak nieraz oglądam te zamieszczone na płycie to dostaję autentycznej śmiechawki (patrz: zbiór przeróbek zdjęcia trzymanego w rękach kota. Nie wiem czemu, ale to chyba mój ulubiony obrazek ever ;)).

A teksty? Cóż, dziś już chyba rzeczywiście mało komu chce się coś śmiesznego napisać. Ludzie wolą strzelić fotkę, a jak im się zachce to może dać do niej jeszcze jakiś opis. Można by się jednak zastanowić czy nie umieszczać w NL jakiś ciekawych (śmiesznych znaczy) wymian zdań na forum (albo komentarzy do blogów ;)). Tu zawsze trafią się jakieś perełki. Ot takie schwytane w sieci, tylko sprofilowane pod NL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kiedyś do AR przyszedł list którego autor skarżył się, że strony z nowymi modelami samochodów czy tam nowych map do jego ulubionych gier coraz częściej są płatne i czy CDA nie mogłoby zamieścić linków do darmowych stron z dobrymi modami. A Smuggler mu na to, że czemu się dziwi że autor takiego modelu samochodu czy mapy wkłada w jego tworzenie swój czas i umiejętności. I słusznie ma prawo żądać za swój trud jakiejś zapłaty. Zresztą coraz więcej dobrych rzeczy w internecie jest płatne. A na koniec SMG dodał (nieco żartobliwie ale zawsze), że oczywiście mógłbym ci znaleźć te dobre strony z darmowymi modmi/mapami/modelami ale musiałbyś mi za to zapłacić. :wink::tongue:

No i do tego wlasnie pije - kiedys ludzie wrzucali swe teksty na zasadzie "bierzcie i sie smiejcie" a dzis publikuja to np. na wlasnym blogu, wala copyrajty a jak zapytasz o cene, to zwykle slyszysz kwote, za ktora bys kupil niezlego pelniaka (bo im sie wydaje, ze my placimy po 10.000 zl za strone tekstu, albo ze "skoro duze wydawnictwo to mozna ich wydoic".

I dlatego jest coraz mniej fajnych a ogolnie dostepnych tekstow w necie.

Tak ze z wyzlosliwieniem nie do konca ci wyszlo, bo poniekad trafiles w sedno problemu, acz niechcacy.

No ioczywiscie doceniam fakt, ze wymagacie od nas wiele ale zeby bezinteresowanie wrzucic linka do fajnego tekstu, to - a nie, nie. Choc tak miedzy nami to obaj wiemy, ze chodzi o a) brak dobrych tekstow, b) brak checi by ich poszukac. Lepiej poczekac az Smuggler to zrobi a potem ponarzekac, ze sie oczekiwalo na wiecej i sie nie wysilil etc. No nie?

A teksty? Cóż, dziś już chyba rzeczywiście mało komu chce się coś śmiesznego napisać. Ludzie wolą strzelić fotkę, a jak im się zachce to może dać do niej jeszcze jakiś opis. Można by się jednak zastanowić czy nie umieszczać w NL jakiś ciekawych (śmiesznych znaczy) wymian zdań na forum (albo komentarzy do blogów ;)). Tu zawsze trafią się jakieś perełki. Ot takie schwytane w sieci, tylko sprofilowane pod NL.

No a czym innym sa Autentyki i Cza[d/t]owe dialogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMG: Lepiej poczekac az Smuggler to zrobi a potem ponarzekac, ze sie oczekiwalo na wiecej i sie nie wysilil etc. No nie?

Exactly! :tongue: Bo tak było od zarania dziejów (czyli od 1999 r.-mojego pierwszego kontaktu z CDA :)) - w NL były świetne txty wyszukane przez SMG. Bo to ty składasz Na Luzie i tworzenie tego poczytnego działu jest częścią twoich obowiązków, za które dostajesz pensję. A my w końcu CDA to nie za orzechy, tylko za kasę kupujemy. Więc za te 16 zł chyba mamy prawo oczekiwać przynajmniej tego?? A ile bylibyście skłonni realnie zapłacić za przyzwoity txt humorystyczny?? Wtedy mogliby się zgłaszać chętni, którzy by wyszukiwali sieć/tworzyli za proponowane przez was stawki.

I to nie było niechcący "To nie szczęście, to taktyka". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe NL to w sumie jest całkiem niezłe. Mi również bardzo spodobała się ta mapa polski z numeru dwusetnego. A z ciekawostkami jest tak, że niektóre są fajne, a niektóre takie tak jakby na siłe wrzucane. Autentyki są dobre. No i teraz jest tylko jednen screenschock, to mi nie przeszkadza, ale lubiałem gdy były trzy. Czyli grafika i obrazki nadal trzymają poziom, zaś tekst tylko daje radę. No ale na to nie można poradzić, bo jak już wspomniano - dobrych tekstów jest coraz mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...