Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reloxart14

Powazny problem z komputerem.

Polecane posty

Mniej więcej z rok temu zakupiłem taki o to komputer :

AMD Phenom II X4 Quad Core 955

Creative Labs Sound Blaster

OCZ ModXStream

ASRock M3A770DE

Samsung 500 GB SATA II

Samsung SH-S223L SATA LightScribe

Zalman CNPS10X PERFORMA

hd5850

4gb good ram

i windows 7 (64 bity)

niestety, od samego początku z komputerem były same problemy ( mam tu na myśli to, że w praktycznie prawie każdej grze sa problemy z działaniem).

przez długi okres czasu z pomocą jednego z moderatorów próbowałem znaleźć przyczynę problemu. jeździłem po serwisach, mierzyłem napięcia zasilacza, zmieniłem kartę graficzną na nowsza.

Opiszę może jeszcze jakiego rodzaju problemy występują.

problemy w grach dzielą się na dwa rodzaje :

- gry z otwartym światem takie jak dead island, borderlands, arkham city. gry chodza przepięknie tylko jeśli się stoi w miejscu, jeśli w takim dead island zacznie się poruszać gra bez przerwy chrupie, zacina się i spowalnia. stanie w miejscu i szybkie odwrócenie się za siebie skutkuje spowolnieniem.

-gry z poziomami np. serious sam hd, licznik pokazuje stałe 60 fps, ale gra chodzi plynnie tylko bardzo nielicznich momentach, widac doczytujace sie tekstury i mocno chrupie.

problemów z grami można by jeszcze kilka zliczyć, ale myślę że nie ma sensu się rozpisywac bardziej.

jedyny problem z poziomu windowsa jaki miałem (i zdarzyl się on juz kilka razy) to reset komputera po którym pojawiał się błąd

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 3b

BCP1: 00000000C0000005

BCP2: FFFFF8800401DC91

BCP3: FFFFF88008F627C0

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\122611-19203-01.dmp

C:\Users\Piotr\AppData\Local\Temp\WER-34859-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104...mp;clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Z góry zaznaczam że jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli problem (sprawdzałeś wtedy pamięć i przywracałeś "normalne" taktowanie?) z tego tematu, czy, bardziej z tego?

W tej chwili, próbuję coś zaradzić w kwestii bluescreena i do "chrupania" raczej się nie odnoszę (o ile dokładnie przeczytałem drugi temat, to chyba BSODa wtedy nie było?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor podkręciłem dopiero pół roku po zakupie, testy pamięci były chyba robione od razu. jeśli trzeba, mogę puścić memtesta86 jeszcze raz.

niestety nie wiem co to jest BSOD, ale bluescreeny to nie taki poważny problem - zdarzyły się może z 5 razy.

i miałem na myśli problem raczej z pierwszego tematu, z wydajnością w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dokładnie przeczytałem Twój wcześniejszy temat (tak, wiem, że się powtarzam), to wtedy wszystko było sprawdzane, oprócz płyty głównej, którą m.in. dlatego podejrzewam.

Ze S.M.A.R.T.'u dysku wynika, że masz dużo błędów UDMA, co może świadczyć o uszkodzeniu kontrolera na płycie (poza tym o źle podłączonym/uszkodzonym kablu). Ponadto dysk jest trochę "wstrząśnięty" (błędy G-sense) - być może jest on poddany zbyt dużym wibracjom (np. dlatego, że styka się z obudową) - oraz, występują (niewielka ilość) błędy zapisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podmienić kabel, popracować, sprawdzić SMART jeszcze raz. Jak będzie źle...

2. Podłączyć dysk do innego gniazda na płycie głównej, popracować, sprawdzić SMART.

Jak jedno i drugie nic nie da to uszkodzony dysk (zaśniedziałe lub niełączące styki najprawdopodobniej), uszkodzony kontroler na płycie głównej, bug kontrolera (można spróbować poszukać poprawek) lub bug jego sterowników (można również poszukać poprawek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kabel wymieniałem.

Nie mam za bardzo gdzie sprawdzić tego dysku, ponieważ (i tu taka ciekawostka) znajomy zakupił komputer w tym samym sklepie, i ma dokładnie taki sam problem jak ja, a jest to jedyna osoba która może mi podstawić na chwilę swój komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI P67-C45

Core i5 2500K

Pamięci są kingstona 2x2gb, ale jakie dokladnie to nie wiem

LG CDRW+DVRW GH22NS70 OEM BLACK SATA (GH22NS70RBBB) Wewnętrzny PC

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM GFC-02062

Thermaltake Contac 29 BP

podałem złą płytę, ta jest prawidłowa Asrock P67 Pro3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543

Chipsety P67/H67 mają zazwyczaj, po 2 porty SATA 6 Gb/s oraz 4-6 portów SATA 3 Gb/s. Niestety, z oficjalnych informacji od Intela wynika, że może nastąpić całkowite uszkodzenie portów SATA 3 Gb/s w 5 do 15 % komputerów na przestrzeni lat.
Owszem, P67 jest wadliwy sam w sobie, jednak to (chyba) nie oznacza, że przy "normalnym" użytkowaniu, cokolwiek złego musi się ujawnić.

No, ale płyta autora tematu nie posiada takowego chipsetu (za bardzo zasugerowałem się Twoją wypowiedzią), więc cofam słowa o trafieniu w dziesiątkę. :)

Trzeba szukać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem złą płytę, ta jest prawidłowa Asrock P67 Pro3

Po prostu nie byłem pewny czy ta poprawka dotyczy płyty autora, czy płyty kolegi autora.

Drugą rzeczą wspólną jest zasilacz (przynajmniej w kwestii sklepu i producenta) - nie wiem co mają w środku i gdzie zostały wyprodukowane ale gdyby założyć że partia była wadliwa (i uszkadza płytę bo tego rodzaju problemy z dyskiem nie są objawem problemów z zasilaniem dysku)? Masz możliwość podmiany zasilacza?

Możliwy jest też taki zbieg okoliczności, że kolega po prostu kupił wadliwą (wada już na etapie produkcji płytę - chodzi o całą serię) a autor trafił wadliwy pojedynczy egzemplarz.

Szukamy dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...