Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 03_2012

Polecane posty

Nawet -16 stopni za oknem nie powstrzymało nas od planowej premiery najnowszego CD-Action ? szukajcie go od 14.02 w każdym szanującym się kiosku i salonie z prasą. 132 strony, dwa DVD, dobre pełniaki i 15,99 zł.

A co w piśmie? Zaczynamy od 4 stron o Far Cry 3 ? jako jedyni przedstawiciele polskiej branży byliśmy w siedzibie twórców, gdzie mogliśmy zapoznać się nie tylko z samą grą, ale i procesem jej tworzenia. Powiem tylko tyle, że FC3 będzie budzić kontrowersje...

Fanów RPG ucieszą na pewno zapowiedzi Neverwintera oraz Of Orcs and Men (spojrzymy na świat z tej drugiej, orkowej strony), a także Legend of Grimrock. Ta ostatnia to próba wskrzeszenia najklasyczniejszego chyba wcielenia RPG, czyli ?zwiedzanie lochów i siekanie potworów?. I nie powiem, gra zapowiada się naprawdę obiecująco.

Fanom najróżniej pojmowanego oldskulu powinien przypaść do gustu minecraftopodobny Cube World oraz XCOM: Enemy Unknown. Ten ostatni tytuł wywoła bicie serca u wielu ?starych koni? ? tym bardziej, że powraca jako uczciwa hybryda turowych walk taktycznych i globalnej strategii w czasie rzeczywistym, a do tego robi ją Firaxis. Czy muszę tu mówić więcej?

Tym, co lubią silne wrażenia, polecam danie nura w Depth, gdzie zmierzą się rekiny i płetwonurkowie (sam wybierzesz, kim będziesz). Będzie sporo krwi, a samo nurkowanie oddane jest z bardzo dużym (jak na grę) realizmem, co stanowi dodatkowy smaczek. Fanom jeszcze większych emocji bardziej przypadnie jednak do gustu kolejny ? już szósty ? Resident Evil. Jeśli zaś przemoc wyda się wam tam zbyt ponura, sięgnijcie po Lollipop Chainsaw, gdzie czirliderki, duże pompony, piły mechanicznie i zombiaki tworzą koktajl, który niejednemu wywali gały (albo bebechy ? zależy, w co trafi się piłą) na wierzch. A jeśli poczujecie się zmęczeni nieustannym ganianiem po planszach, odpocznijcie ?kampiąc? w Sniper Elite V2.

Tych zaś, co wolą bardziej masowe działania wojenne i nie uznają broni o kalibrze mniejszym niż 75 mm, zapraszam na morze, do World of Battleships. Tak, podobieństwo tytułu do World of Tanks absolutnie nie jest dziełem przypadku ? ta sama firma, podobne zasady i zapewne jeszcze większe emocje. W końcu co Bismarck czy Yamato, to nie jakiś tam marny Tygrys czy IS-3. :PNie zapomnieliśmy też o zwolennikach samochodówek ? dla was mamy Dirt Showdown. Zapiąć pasy, sprawdzić poduszki powietrzne, włączyć wycieraczki i gaz do dechy, bo będzie się działo!

W beta-testach na tapetę wzięliśmy Wiedźmina 2 ? Edycję Rozszerzoną na Xboksa ? martin wydaje się być zauroczony, choć tego i owego się jednak czepił. enki śmiga w rFactor 2 i bardzo sobie ów symulator wyścigów chwali, szczególnie za bardzo realistyczny model jazdy. Greg stawia osady w The Settlers Online i troszkę poziewuje w garść...

W Recenzjach CormaC na 6 stronach (nie licząc tzw. otwieracza) zachwyca się Kingdoms of Amalur: Reckoning. martin jest nieco mniej skory do pochwał, ale i on docenia klasę tej produkcji. Ten rok najwyraźniej dobrze się zaczyna dla fanów RPG... Aby odsapnąć po takiej ?kobyle?, martin wziął się za Oil Rush (nawet wojna atomowa nie przeszkodziła ludzkości nadal walczyć o ropę), a CormaC pozamiatał Dustforce.

W ciemnościach stoi dziwny koleś i macha dwoma węgorzami. Nie, to nie zboczeniec, to Gregu gra w The Darkness II. Papkin znęca się nad Postalem III (podpowiem, że końcowa ocena jest niższa niż numer części), natomiast Gregu odłożył węgorze oraz demony na bok, a teraz sieka mieczem i kopie z półobrotu w SoulCalibur V. Eugeniusz Siekiera pokazuje, że nostalgia za ?starymi, dobrymi grami? nie zawsze popłaca ? Choplifter HD to jednak nie to samo, co w czasach Amigi.

Hut nieco się krzywi nad NeverDead ? bo produkcja jest mocno nierówna. Qn?ik ma wszystko gdzieś, bo bawi się swoim tenisem ? Grand Slam Tennis 2. Allor usiłuje przetrzymać 30-minutowe cut-scenki w Metal Gear Solid HD Collection, Hut zaś powstrzymuje wrogą inwazję w Unstoppable Gorg, czyli kolejnym wariancie ?tower defense?, utrzymanym w stylistyce starych filmów sf. A jak myślicie ? któż u nas może się zagrywać w gierkę, w której pojawia się np. wielki, agresywny i scyborgizowany pomidor (a wszystko jest podane serio i w japońskiej stylistyce)? Naturalnie to enki, a grał w Final Fantasy XIII-2. Nie obawiajcie się, produkcja ta nie pozostawiła widocznych zmian w jego psychice ? dowodem jest recenzja Q.U.B.E., czyli ? powiedzmy ? takiego Portala, gdzie jest dużo klocków.

Eugeniusz Siekiera wybrał się na spotkanie z prasłowiańską odpowiedzią na duet Asterix i Obelix (Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika). I choć niczym Mirmił troszkę desperował, to w sumie źle nie było. W nieco inne rejony i czasy wybrał się martin ? do Anglii. Ale nie na zmywak, a do króla Artura (Król Artur 2). Jak zawsze, Siły Ciemności brużdżą i trzeba im pogonić kota. Qn?ik wykrzywia się nad symulacją piłki ręcznej (Piłka Ręczna 12) ? gra wygląda faktycznie na RĘKOdzieło i to takie, że szczypiorniak więdnie na sam jej widok. Dalej popatrzymy na sporo ? bo aż 5 ? gier dostępnych na najnowszą konsolę Sony, czyli PS Vita, ze szczególnym uwzględnieniem Uncharted: Złotej Otchłani. (O samej konsoli też zresztą będzie sporo, ale nie w tym dziale. Jak dla mnie ?szału nie ma?, ale to tylko moje prywatne zdanie).

W Publicystyce zaczynam od tekstu ?Prądożercy ? fakty i mity?. Qn?ik miotał się po redakcji i mieszkaniu, sprawdzając, ile co zżera prądu i testując mity z gatunku ?nie należy zostawiać ładowarki w kontakcie na noc?. Z ciekawostek ? wiecie, ile wyniesie was jednorazowe doładowanie komórki? No jak myślicie? Cały JEDEN GROSZ. Więcej tego rodzaju smaczków ? w tekście.

Greg omawia najciekawsze mody do Skyrima (większość z nich jest na DVD, ale uważajcie na rodziców, bo niektóre są, hm, ten... dla pełnoletnich). ACTA... Już się boję lodówkę otworzyć, ale nie mogliśmy przecież o tym nic nie napisać. Postaraliśmy się jednak nie ulec zbiorowej histerii i na zimno przeanalizować, co, kto, czemu, skąd i co to dla nas znaczy. Może to nie tak efektowne jak ubranie maski Guya Fawkesa albo zamieszczenie buntowniczych demotów i wpisów na fejsbusiu, ale mamy nadzieję, że pozwoli wielu z was poznać problem nie tylko pod kątem ?zamkną nam RedTube?a!!!?.

W tekście ?Jak rozwijała się rozgrywka? pokazujemy historię i ewolucję wielu elementów gier. Wiecie, kiedy i gdzie pojawiła się pierwsza cutscenka? Kto po raz pierwszy użył QTE? Kto wymyślił headshota? Nie? No to się dowiecie.

W Grach Kontrowersyjnych piszemy o Six Days in Fallujah, czyli próbie wyniesienia gry akcji ponad poziom ?zabijacza czasu?. W Grach Wiecznie Żywych kręcimy backflipy w Tony Hawk?s Pro Skater 3. Gregu dzieli się swymi refleksjami o multi w BF3 oraz zaprasza do skopania mu tyłka w tymże (są nagrody).

Piszemy też o komiksowych adaptacjach popularnych gier i pokazujemy sylwetkę twórcy MegaUploadu ? pana Kima Dotcoma. Postać niewątpliwie barwna...

Bawimy się również w ?tajemniczego klienta? i testujemy kompetencje sprzedawców gier w paru sklepach znanych sieci handlowych ? autor wysyła swoją przyjaciółkę oraz matkę jako podstawione klientki. Piszemy też o współczesnych (i dawnych) superkomputerach oraz radzimy wam, jak chronić rozmaite ważne dane. (Doradzamy też, jak je bezpiecznie i nieodwracalnie usuwać, co czasami jest bardzo wskazane).

A na koniec rzucamy wam wyzwanie ? chcecie pisać do CD-Action? No to macie szansę, bo ogłaszamy właśnie pobór do naszej armii. Spróbuj swoich sił, a kto wie, może odnajdziesz swe życiowe powołanie i zawód ? Qn?ik czy enki dowodzą, że to nie mrzonki...

W Sprzęcie rozkładamy na części PS Vitę, analizując jej budowę, możliwości, ergonomię oraz komercyjny potencjał. Zbyt optymistycznych wniosków nie mamy. Megatestujemy też rozmaite nośniki danych ? pendrive?y (na USB 2.0 i 3.0), przenośne dyski (j/w) oraz dyski internetowe. Nie zabraknie testów innych sprzętów ? od routerów, poprzez odtwarzacze multimediów, po wypasione karty graficzne.

A na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

No i DVD. A tam 3 pełne wersje gier: coś dla fanów taktycznych strzelanin (Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL), drugowojennych strategii w czasie rzeczywistym (Company of Heroes: Tales of Valor PL), tudzież horroru z domieszką zagadek logicznych (Saw: The Video Game PL). A do tego jak zawsze ? trailery, gameplaye, rozmaite bonusy, mody, gry freeware i wiele innych rzeczy, które was kręcą.

To co? Do zobaczenia 14.02!

PS. Okładka się nam troszkę przy przesyłaniu przez internet pogniotła. :)

PSS A za miesiąc ? 16 (!) urodziny CDA. Nie przegapcie!

#######################SPIS TREŚCI####################

Info

####W PRODUKCJI

Far Cry 3

Neverwinter

Cube World

Depth

Resident Evil 6

Sorcery

Of Orcs and Men

Lollipop Chainsaw

World of Battleships

Legend of Grimrock

XCOM: Enemy Unknown

Sniper Elite V2

Dirt Showdown

rFactor 2

The Settlers Online

###RECENZJE

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Oil Rush

Dustforce

The Darkness II

Postal III

SoulCalibur V

Deluxe Ski Jump 4

NeverDead

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika

Grand Slam Tennis 2

Metal Gear Solid HD Collection

Unstoppable Gorg

Final Fantasy XIII-2

Choplifter HD

Q.U.B.E.

Król Artur II

Piłka Ręczna 12

Uncharted: Złota Otchłań

Wipeout 2048

Reality Fighters

Everybody's Golf

ModNation Racers: Road Trip

Little Deviants: Małe rozrabiaki

###PUBLICYSTYKA

Zgaś światło

Skyrim: mody

ACTA/SOPA/PIPA

Ewolucja mechanizmów w grach

Battlefield 3 i ja

Gry Wiecznie Żywe: THPS 3

Gry Kontrowersyjne: Six Days in Fallujah

Z monitora do komiksu

Pan Dotcom

Sprzedawcy gier

###INNE

Na Luzie

Prenumerata

Action Redaction

Zawartość DVD

###SPRZĘT

Info

Temat numeru

Z danymi w kieszeni, czyli o przenoszeniu informacji

Sony PS Vita

AMD Radeon HD 7950

Sapphire Radeon HD 7950 OC

Odtwarzacz multimedialny WD TV Live

Odtwarzacz multimedialny Dune HD TV 101

Przenośny odtwarzacz multimedialny Manta 3D Multimedia Player

Router WiFi TP-Link TL-WR1043ND

Router Asus RT-N10U

Router Linksys E3200

Pościg za wydajnością ? superkomputery

Jak dbać o dane ? o szyfrowaniu, odzyskiwaniu i niszczeniu danych

###################ZAWARTOŚĆDVD############################################

#Pełne wersje gier

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL

Company of Heroes: Tales of Valor PL

Saw PL

####Freeware

Airwave: I Fought the Law, and the Law On

Audyssey

Cubozoid

Dark Ocean

Dig Dug

Got To Go

Ice Puzzle Deluxe

Innoquous 4

Nitronic Rush

Super Pixel Man

####Modulator

Mody do Skyrima

####Gameplay

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Q.U.B.E.

Unstoppable Gorg

####Galerie

Choplifter HD

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Oil Rush

Postal III

Q.U.B.E.

rFactor 2

####Na Luzie

Obrazki

Polish is fun

ScreenShock

####Bonus

Action Mag

AlterPOP

Tapety

************************

####PEŁNE WERSJE

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL

Pegi: 16

Wymagania:

Windows XP/Vista/7

procesor 2 GHz

pamięć 1 GB

Karta graficzna 128 MB, SM 2.0

4,5 GB na dysku twardym

Gatunek: FPS

Producent: Grin

Ocena w CDA: 8+ (08/07)

Średnia ocen w sieci: 76%

Multi: internet

Podobne gry: Operation Flashpoint

[Fragment recenzji]

Fabuła nawiązuje do poprzedniego GRAW-a i... jest w miarę normalna. Mamy złych Meksykanów, którzy chcą przejąć władzę, a przy okazji zrobić bum Wujowi Samowi, dobrych Meksykanów, którzy próbują pokrzyżować plany tym złym, oraz siły specjalne, które Wuj Sam przysłał tym dobrym do pomocy. Do tego dochodzi brudna bomba, pakistańskie rakiety, panamski kanał i ogólna rozpierducha, w środku której wylądujemy. Jeśli lubisz szybkie strzelanki, GRAW 2 może cię zainteresować jedynie na najniższym poziomie trudności. Gdy jednak wolisz taktyczne wyzwania i realizm, poczujesz się jak w domu! W przeciwieństwie do Rainbow Six najnowszy Ghost Recon zmierza właśnie w kierunku realizmu. I robi to w bardzo dobrym stylu.

[Allor]

################################

Company of Heroes: Tales of Valor PL

Pegi: 16

Wymagania:

Win XP/Vista/7

Procesor 2 GHz

RAM 1 GB

karta graficzna 64 MB, SM 1.1

10 GB na dysku twardym

Gatunek: RTS

Producent: Relic Entertainment

Ocena w CDA: 8 (05/09)

Średnia ocen w sieci: 75%

Multi: internet/LAN

Podobne gry: Blitzkrieg, Codename: Panzers

[fragment recenzji]

Company of Heroes, zdaniem wielu najlepszy RTS osadzony w realiach drugiej wojny światowej, doczekało się drugiego (samodzielnego) dodatku. Oferuje trzy kampanie i tyleż nowych trybów multi. Odbiór gry zależy od tego, czego od niej oczekujecie. Drugi, samodzielny addon bowiem bardzo mocno stawia na akcję, co nie każdemu musi przypaść do gustu. W dodatku przygotowany został przede wszystkim z myślą o graniu w sieci.

[Allor]

################################

Saw PL

Pegi: 18

Wymagania:

Win XP/Vista/7

Procesor 2,4 GHz

RAM 1 GB

Grafika 256 MB, SM 2.0

3,9 GB na dysku twardym

Gatunek: survival horror

Producent: Zombie Inc.

Ocena w CDA: 6+ (01/10)

Średnia ocen w sieci: 55%

Multi: brak

Podobne gry: Silent Hill, Resident Evil

[fragment recenzji]

Opowieść osadzona jest pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej odsłony filmu, zaś bohaterem, którym przyjdzie nam pokierować, jest detektyw David Tapp, który traci poczucie rzeczywistości i własną rodzinę, a koniec końców staje się kolejną ofiarą szaleńca. Role myśliwego i zwierzyny odwracają się, a my, by przeżyć, będziemy musieli grać wedle zasad narzuconych przez przeciwnika.Zgodnie z przedpremierowymi obietnicami kręgosłupem rozgrywki są łamigłówki. I choć nie udało się ustrzec powtarzalności stawianych przed nami wyzwań, są one najjaśniejszym punktem gry. Dokładnie tak, jak powinno być w survival horrorze.

[Eugeniusz Siekiera]

post-4-1328861864_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący numer i ciekawa publicystyka. Jestem zainteresowany artykułem o sprzedawcach. Sam kiedys byłem świadkiem bardzo ciekawej rozmowy sprzedawcy z powiedzmy - mało ogarnięta klientką :D no i mamy "MIŁ" - strzelam 12 liter (nie licze nr specjalnego) - hasło : MIŁEJ LEKTURY ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to ja już wiem jaki będzie napis na grzbiecie: "Miłego grania"

Okładka bardzo dobra, niestandardowa. Dobrze, że powstrzymaliście się od kolejnego mięśniaka z gunem, zwłaszcza, że to FarCry. Niestety przewiduję tej grze rozczarowanie jak przy drugiej części. "Zwiedzanie lochów i siekanie potworów" zapewniał już przecież Torchlight 1. I właśnie te tylko lochy mnie znudziły - doszedłem do 30 poziomu i szlus. Ja chcę też otwartych terenów. Ale może gra nie będzie taka zła. Lubię Worlds of tanks ale za Wo Battleships to podziękuję. Kiedy napiszecie coś o nowym Mechawarriorze Online? Tarcze, rakiety, miniguny to jest coś czego mi w WoT brakuje i na to czekam. I mam nadzieję, że artykuł o THPS 3 to nie będzie pieśń pochwalna, o tym jakie dobre pełniaki dajecie :). Jeśli ?Jak rozwijała się rozgrywka? pisze B.Kluska to będzie świetny art. A ogólnie nowy numer zapowiada się niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący numer i ciekawa publicystyka. Jestem zainteresowany artykułem o sprzedawcach. Sam kiedys byłem świadkiem bardzo ciekawej rozmowy sprzedawcy z powiedzmy - mało ogarnięta klientką :D no i mamy "MIŁ" - strzelam 12 liter (nie licze nr specjalnego) - hasło : MIŁEJ LEKTURY ? :D

A skad - to bedzie: MIŁOSZ RZĄDZI!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu zawartosci wynika, ze bedzie to dla mnie bardzo ciekawy numer - Far Cry 3, Depth (juz myslalem, ze ten tytul sie nie ukaze), XCOM: Enemy Unknown i Sniper Elite V2 w dziale W Produkcji oraz recka Kingdoms of Amalur, nad ktorego kupnem mocno sie zastanawiam. Do tego w publicystyce artykuly Zgas swiatło, Sprzedawcy gier, BF3 i ja oraz ten poswiecony modom do Skyrima takze zapowiadaja sie dla mnie bardzo interesujaco. Bedzie co czytac za 2 tygodnie! :) Thumbs up!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się bardzo ciekawie, w szczególności dział "w produkcji". Publicystyka jak zawsze trzyma poziom :smile: .

Okładka również fajna, poczta już nie musi jej specjalnie dla mnie "łamać".

Oooo to ja już wiem jaki będzie napis na grzbiecie: "Miłego grania"

Brakuje literki z numeru specjalnego :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka wymiata!!! Jest genialna :wub:. Numer oczywiście kupie dla relacji z Far Cry 3, recenzji piłki ręcznej i Postala 3 :trollface: . Strasznie ciekawie zapowiada sie dzial publicystyka w którym praktycznie wszysykie artykuły mnie interesują. Pełniaki jak zawsze zrównoważone i bardzo interesujące (szkoda, że w poniedziałek kończą mi sie ferie :oczy_na:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to ja już wiem jaki będzie napis na grzbiecie: "Miłego grania"

Brakuje literki z numeru specjalnego :tongue:

Przy temacie o CDA 1/12 SMG mówił wyraźnie, że w tym haśle jest spacja. Szkoda, że już nie wyjdzie "Młodzi Gniewni" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem produkcję gier ominę, bo najważniejsze jest recenzja i tutaj Piłka Ręczna 12 to na pewno przeczytam, a także pozostałość. Do działu "sprzęt" najbardziej lubię zaglądać, więc tam przeczytam o pendrive'ach oraz dyskach przenośnych(bo to przede wszystkim mnie interesuje). O grach już się wypowiadałem, więc zdania nie zmieniam.

Powodzenia dalszym rozwoju CDA w następnych numerach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj informację w piśmie, to się dowiesz. Powiem Ci tylko tyle, że etat u nas Ci nie grozi. :) Szukamy współpracowników, którzy będą pisać teksty na zlecenie, a nie etatowych redaktorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna okładka - kto ją wymyślił? Ale z tym doładowaniem za 1 grosz to chyba przegięcie lekkiej pały jest.

Nie, sprawdzilismy ile na to energii idzie i ile ona kosztuje. Sam bylem zdziwiony, ale liczby nie klamia. Duzo takich niespodzianek (na plus i minus) was tam czeka,.

Rozumiem, że w numerze znajdą się szczegóły dotyczące "naboru do armii". Czy będzie to coś podobnego do tego, który urządziliście ponad rok temu (należało naskrobać zapowiedź)?

Jak najbardziej.

Dzięki. W takim razie na pewno się zainteresuję! :)

Przy czym jak pokazuje przyklad Qn'ika czy Enkiego mozna i na etacie skonczyc. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...