Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roberto171

2 systemy - problem

Polecane posty

Mój problem polega na tym, że kiedyś pracowalem na XP, ale niestety musiałem zmienić system dla BF3, więc zainstalowałem windows 7 bez usuwania starego systemu. Po pewnym czasie uznałem, że W7 nie jest taki zły i w sumie przestałem korzystać z XP, dzisiaj postanowiłem usunąć poczciwego Xp-ka, szczerze w ciemno, bo nie do końca wiedziałem jak to poprawnie zrobić. Oba systemy mam na innych dyskach, więc pomyślałem, że wystarczy sformatowanie partycji. No ale cóż, potem nie uruchamiał mi się W7, w sumie uznawało mi tak jakbym wogóle nie miał systemu. Zatem z powrotem zainstalowałem czysty XP, z nadzieją, że znowu będe miał możliwość wyboru systemu, przy starcie, ale niestety nie, odrazu uruchamia mi się XP. Szukałem troche po googlach, niestety nic konkretnego nie znalazłem, a to, że coś tam zmienić w boot.ini (czas pokazywania wyboru systemów mam ustawiony na 30 s.), a to żeby skorzystać z jakiegoś EasyBCD, którego wogóle nie ogarniam. Da się jakoś odnowić możliwość wyboru systemów? I jak usunąć wtedy ten cały XP, by został sam W7 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej dodać za pomocą Vista Boot pro - program jest darmowy. Jeżeli na pierwszej partycji pierwszego dysku był nie tylko rozruch (nie wiem dokładnie jak 7 tym zarządza) to może być konieczność ponownej instalacji.

Rada na przyszłość - instalując system na różnych dyskach, należy pamiętać, że nie zależnie gdzie wybierzesz miejsce instalacji, rozruch będzie umieszczony na pierwszym fizycznie dysku. Jeśli więc chcesz mieć całkowicie autonomiczne systemy na różnych dyskach to najlepiej na czas instalacji odłączyć wszystkie nieużywane dyski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...