Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grz

Rozwiązany: problem z przegrzewaniem się procesora?

Polecane posty

Witam.

mam następujący problem:

Podczas uruchamiania speedfana mam następujące odczyty:

TEMP 1-40C ,Temp 2-45C, Temp3-83C(zaznaczony jest ogień), HDD 34, CORE 30

Mam pytanie: czy mam się martwić tymi odczytami,czu może być to groźne dla sprzetu?

Nie wiem czy zglaszać to w ramach gwarancji?

Oto konfig mojego kompa

AMD ATHLON X4 640,4GB Ramu,Radeon 5770,500GB,zasilacz to obudowa tracer blaster 500(tak mam napisane na fakturze i nie ma nic wyszczegolnionego)

Zaznaczam że nie znam się zbytnio na sprzecie,więc żadnego rodzaju odkrecanie kompa czy tez czyszczenie raczej nie wchodzi w grę itp.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz zasilacz tracer'a na Twoim miejscu bym go jak najszybciej wymienił, nie ma to nic wspólnego z tym co napisałeś, ale w każdej chwili może uszkodzić pozostałe podzespoły. Teraz w każdych składakach montują słabe zasilacze któe tylko "ładnie wyglądają". Kupiłeś gotowy komputer tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz.

Co więcej, jeśli byłaby to temperatura (prawdziwa) płyty głównej (procesor nie wchodzi w grę, przede wszystkim dlatego, że rdzenie mają ją odpowiednią), to też nic złego by się nie stało. Spece Gigabyte'a stwierdzili (komuś kto miał, aż 92*C):

Nie powinno być problemu, chyba, że istniałyby ogromne wahania ze znaczną niestabilnością systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!!

Od jakiegoś czasu komp chodzi bardzo głośno(przy graniu w grę chodzi bardzo głośno)

Oto link do hwmonitor i speedfana

http://www.fotosik.p...a4c96aa9a7.html

Niepokoi mnie zwłaszcza ta temperatura karty graficznej.

Może da się tylko przeczyścić kompa z kurzu(mam kompa od 1,5 roku)

Chyba że już trzeba wymienić zasilacz,co mi wcześniej radziliście,ale jestem z ludzi którzy boją się rozkręcać kompy i coś zmieniać w nim.Po dotknięciu kompa jest bardzo ciepły zwłaszcza podczas grania,a poźnie to jest juz lepiej

A może to tylko wina upałówoczko2.GIF a może wszystko jest w normie.System chodzi sprawnie,czasem gry mają zacinki,ale gram na wysokich ustawieniach

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepokoi mnie ta temperatura karty graficznej-po graniu pół godziny hałas wiatraków jest bardzo głośny a jak wyłącze grę to jest bardzo wielka róźnica.

Czemu speedfan pokazuje te ognie przy temperaturach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to sobie samemu skonfigurować kiedy ma pokazywać niebieską strzałkę w dół, czerwoną w górę lub płomień (domyślne dla wszystkich czujników ustawienie jest następujące - niebieska do 40C, czerwona między 40 a 50C i płomień powyżej 50C).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy że go trochę "poskorobiesz" ja dziś rozkręciłem pół kompa tzn wyciągnołem boxa od procesora oraz kartę graficzną oraz rozkręciłem obudowę jej dalej się bałem rozkręcać te metalowe "zeberka" xD Potem wszystko ładnie wyczyściłem, wymieniłem pastę i wszystko chodzi ładnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...