Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gienek6280

Zmiana grafiki w laptopie.

Polecane posty

Witam.

Zastanawiam się czy można zmienić GPU w Samsung R720 AS01PL. Fabrycznie włożone jest HD4330. Szukałem trochę w googlach lecz mało znalazłem(może źle szukałem).

Ale oprócz tego interesuje mnie to jaką da rade włożyc do 300zł. Może z innej wersji HD4650 (o ile dobrze pamietam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to grafiki nie wymienisz w laptopie,sa zintegrowane przynajmniej w moim asusie tak jest.ale sadze ze nie da rady dysk,ram,wiatrak,radiator i elementy obudowy w tym kamerka i ekran ale do grafiki nie jestem pewien ;D sadze ze nie da rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było znaleźć schematy - patrząc o opisach mogę powiedzieć, że karta graficzna jest zintegrowana. Ogranicza to możliwość wymiany do układów kompatybilnych (nie wiem jakich, trzeba by mieć schemat i katalogi), dodatkowo w cenę wymiany należy wliczyć koszt lutowania - w 300 złotych się na pewno nie zmieścisz, choćbyś montował nawet gorszą grafikę. Zabieg opłacalny tylko, gdyby karta graficzna była wadliwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety laptopy maja dosc zamknieta architekture i wymiana podzespolow na lepsze jest w wiekszosci przypadkow niemozliwa lub nieoplacalna, tak jak to juz wyzej helmud7543 napisal. To jest chyba najwieksza (przynajmniej dla mnie) wada laptopow - kiedy posiadany sprzet po kilku latach przestaje sobie radzic, rozsadniejsza opcja jest kupienie nowego laptopa lub zainwestowanie w stacjonarnego blaszaka, w ktorym wymienic mozna wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chodziło mi właśnie o to czy r720 ma MXM, przy którym wymiana byłaby prosta. Wiem jakie są koszty i opłacalność zabiegów lutowania gpu.

Czyli sprawa rozwiązana.

A jakie są możliwości OC w hd4330?? I czy wogóle takowe są?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolem moim zdaniem laptop nie jest do grania....laptop sluzy do pprzenosniej pracy...nic wiecej lub serfowanie po necie a do gier to PCet,wolalbym juz zainwestowac jak to mowi przedmowca w stacjonarnego blaszaka gdzie masz wszystko wymienne a co jeszcze za ym idzie laptopy maja zanizone parametry...wiec nawet jak przelutujesz to mysle ze stacjonarny taniej wychodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...