Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vipeout

Kupno routera i access pointa

Polecane posty

Usługodawca: UPC, mam od nich modem, który z kabla kablówki daje mi wyjściowy Ethernet, który wpinam bezpośrednio do komputera (nie mam pojęcia czy to RJ45 czy RJ11, jak to rozpoznać?). Szybkość - 25Mbps. Chciałbym, aby przy korzystaniu z internetu na dowolnym z urządzeń nie było lagów na tym drugim. Bodajże QoS się to zwie, ale nie jestem pewien.

W sieci będą 2 komputery - stacjonarka + laptop.

Karta sieciowa to zwykła wbudowana w płytę główną.

Stacjonarka aktualnie ma net, chciałbym jednak, aby ona nadal miała net + żebym miał sieć Wi-Fi dla laptopa. Zasięg nie jest jakoś strasznie istotny. Zasięg w mieszkaniu jakieś 20-30m w zupełności wystarczy. Śmiało może być mniej. Ważny jest ping i 0 laga, bo będę na tym łączu grał na obydwu maszynach. Możliwe, że jednocześnie (kumple etc.).

Myślałem o tym Access Poincie. Nie mam pojęcia do czego dokładnie służy Power over Ethernet (wszędzie to tak mgliście opisane), ale wszystko będzie miało dostęp do gniazka. Nie wiem jak dobrać router tak, żeby wszystko pasowało, zwłaszcza, że będzie musiało z niego wychodzić gniazdo dla stacjonarki i AP.

Jeżeli nie muszę kupić obu urządzeń, a tylko router z wbudowanym AP, chciałbym o tym wiedzieć :) Kwota w sumie powinna się zamknąć w 350 - 400zł, chyba, że można taniej - nie chcę niepotrzebnie przepłacać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...