Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krewetka110

Rozwiązany: Brak rozdzielczości Full HD

Polecane posty

Witam

Mam monitor LG Flatron W2240S i mój komputer nie widzi rozdzielczości 1980:1020 .

(Widzi 1600:1200 a nawet takiej nie obsługuje )

Rozdzielczość 1980:1020 dałem jako niestandardową .

Więc problem na pulpicie rozwiązany , ale co z grami ?!

Sterowniki do karty graficznej są aktualne , do monitora nie mam bo nie mogę znaleźć a na płycie są nie aktualne (nie na 7)

Ale z tego co wiem mój monitor to Plug and Play a wykrywany jest jako Rodzajowy monitor inny niż PnP.

Czekam na odpowiedzi .

PS.Problem omawiany chyba na 4-5 forach komputerowych , żadne nie pomogło . Może to się zmieni ? :>

Proszę o pomoc.

Karta Graf. GeForce 9800GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Formatowałem już kilka razy .

W monitorze (w opcjach) nie ma nic specjalnego , wydaje mi się że chodzi coś jednak z monitorem . Bo komputer jak pisałem już źle odczytuje jego rodzaj . Zamiast Plug and Play to rodzajowy inny niż pnp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie próbowałeś instalować sterowniki z płyty(przez menadżera urządzeń)? Bo wydaje mi się że pomimo innego systemu sterowniki do monitora są tutaj dosyć uniwersalne...

Edit: Nie wiem też jak z tym jest w sterownikach kart Nvidii, ale w catalystach do Radeonów jest taka opcja jak pozyskiwanie danych monitora (EDID) i standardowo jest ona wyłączona. Stary monitor do którego nie miałem sterowników też był źle wykrywany z nowszymi sterownikami do karty graficznej, dopiero zaznaczenie tej opcji pomogło. Może w sterach Nvidii też coś takiego jest.

@DOWN

Tak, sterowniki Radeonów niby też wykrywają i zawsze jakieś ustawienia są dostępne. Ale standardowo są to ustawiania wykryte i proponowane przez kartę, u mnie branie informacji z danych monitora (EDID) jest dostępne w ustawieniach kolorów. Po prostu warto poszukać opcji związanej z EDID.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Nvidii automatycznie wykrywa monitor. W panelu sterowania Nvidii masz coś takiego :

57669846.jpg

Mój monitorek w Windowsie jest wykrywany jako "Monitor PnP", a w sterach jest tak jak powinno być. I tam będziesz miał wszystkie rozdzielczości obsługiwane przez twój monitor. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przypomniało ze miałem taki problem i winą było to ze sterów nei było ale to tylko jak reinstaowalem w sensie ze usunołemtylko max ta rozdziałka była co ty piszesz ale zainstalowałem stery od karty i wszystko ok było potem zero problemów :) ale w twoim przypadku to nie wiem co nie tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zainstalować jeszcze raz .

Z płyty od karty nic nie instalowałem bo nie współpracują z 7 .

Edit:

Macie tutaj kilka screenów może pomogą

2cek7yp.png

DXDIAG

ei9q55.png

W zainstalowanych urządzeniach sterowniki

69oo3n.png

Tutaj co dziwne natywna nie jest taka jaka powninna być . - Panel Nvidia

261zzvk.png

Panel Nvidia - Dodana rozdzielczość

A dodam jeszcze że mam przejściówkę z VGA na jakieś wejście do karty .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do monitora nie mam bo nie mogę znaleźć a na płycie są nie aktualne (nie na 7)

1. Więc powtarzam pytanie. Jeśli chodzi o te nieaktualne z płyty, to masz na myśli sterowniki do monitora? Jeśli tak, to próbowałeś je instalować przez menadżera urządzeń?

2. W Menadżerze Urządzeń, w zakładce monitory kliknij prawym na to co tam masz i odinstaluj, po czym uruchom ponownie, może coś źle wykryło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

1.Tak to te od monitora .Okazało się że płyta która była z monitorem nie zawiera sterowników do mojego modelu ....

2.Zrobiłem co napisałeś dalej ten sam rodzaj . Może da się ręcznie zmienić rodzaj monitora ? Zauważyłem jeszcze że data sterownika od monitora to 2006-06-21 ale to chyba nie ma znaczenia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... złe wykrywanie monitora to zazwyczaj kwestia albo błędnego EDID(http://pl.wikipedia.org/wiki/EDID), albo nie sięganie do tego EDID przez kartę graficzną(a konkretniej przez jej sterowniki). Jak już wspominałem, kiedyś miałem taki sam problem i pomagało instalowanie starych sterowników do karty(te automatycznie czytały EDID), albo zaznaczenie odpowiedniej opcji w nowych sterownikach. Tyle że ja używam Radeonów.

Ale generalnie poszedłbym tym tropem i posprawdzał różne opcje wykrywania monitora lub jego ustawień w sterownikach Nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że problem zaczął się po przejściu z XP na 7 .

Co możliwe jak wspominałeś zaktualizowałem sterowniki do karty i teraz nie czyta EDID .

Pościągam starsze sterowniki może któryś zadziała .

Edit

Znalazłem najnowsze BETA z 31.1.2012 .

Pobiorę zobaczę odezwie się po instalacji .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże, a kwestią jest jedynie nie sięganie do EDID przez sterowniki to możesz spróbować przez program Rivatuner(2.24). Po uruchomieniu (ewentualne info o możliwości nie współpracowania z twoim sprzętem olej), na glównym ekranie(main), kliknij Customize, wybierz pierwsza ikonkę monitora - monitor driver wizard - get EDID info(na dole) i zapisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwoma to ok, też tak mam, mój philips i oddzielnie default. Ale z tym EDID to dziwne, możliwe że sam monitor coś ma pomieszane. A get driver info coś zmienia? Możesz też spróbować wpisać odpowiednie wartości w dostępnych polach(usuń wszystkie dostępne rozdzielczości, wprowadź dane tej która cię interesuje i zatwierdź).

Edit: Albo nie, w rivatunerze chyba tak się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...