Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmoothCriminal

Rozwiązany: Nagly spadek wydajnosci w grach.

Polecane posty

Jak w temacie, mam problem z wydajnoscia w grach. A zaczelo sie to tak, wlaczalem komputer i wszystko sie wlaczylo oprocz monitora. Nie moglem go wiec inaczej wylaczyc, jak tylko przyciskiem reset na obudowie. Tak tez zrobilem. Komp sie wlaczyl, wszystko dziala, az do momentu kiedy wlaczylem gre (najpierw Borderlands a potem Mw3, w obu grach ta sama sytuacja) Gry, ktore wczesniej dzialaly bez problemu teraz laguja strasznie. Ustawien graficznych nie ruszalem. Restartowalem kompa, aktualizowalem sterowniki grafiki i sprawdzalem, czy komp nie jest zapchany kurzem. Nic nie pomaga. Ktos ma pomysl co robic?

Cpu intel core2duo 2,8ghz

Grafika nvidia geforce 9600gso

Ram 4gb

Vista 32 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz APC Back Ups 500, a karta sie raczej nie przegrzewa, bo otworzylem obudowe, wszystko wyczyscilem i wentylacja działa.

P.s. problem z monitorem jednak sie powtarza, po aktualizacji karty graficznej sie jeden raz normalnie wlaczyl a potem od nowa ten sam problem :dry: jakieś pomysły co może być przyczyną? Monitor Samsung Sync master 931c (jeśli to coś pomoże).

indeks wydajności, to 4,8 a w grach 5,3 (nie wiem czy to cos pomoze ale wolalem dopisac)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w porządku (nie to co ten UPS ;)).

Ciężko coś na razie stwierdzić.

Może być tak, że obniżenie wydajności nie ma nic wspólnego z "niemożnością" włączenia monitora. Opisz jeszcze raz dokładnie, jak wygląda ta kwestia (monitora). W jaki sposób zachowuje się jego dioda? Czy na pewno wszystko inne odpala (np. dysk)? Czy monitor nie chce się włączyć po dłuższym "przestoju", czy też nie ma to znaczenia (ewentualnie, nie chce odpalić zaraz po wyłączeniu - wtedy, kiedy komp był mocno obciążony)? Czy na monitorze pojawiają się jakieś napisy (np. No signal)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z monitorem pojawily sie bez jakiejs widocznej przyczyny. Nie po jakims przestoju, czy duzym obciazeniu. Poprostu jednego dnia jak zwykle wylaczylem, a nastepnego juz pojawil sie problem. Probuje wlaczyc komputer i slysze ze dziala, w sluchawkach slychac odglos wlaczania wndowsa ale monitor ma caly czas czarny ekran. Dioda miga tak jakby byl tylko wlaczony do pradu (nie swieci sie caly czas jak podczas normalnego uzywania). Pojawia sie na poczatku napis w rogu 'digital' a potem 'analog' i tyle :( kiedy zrestartuje komputer to monitor zaczyna dzialac. Tyle ze musze wybrac czy uruchomic w trybie awaryjnym czy normalnie. Uruchamiam normalnie i wszystko dziala jak nalezy (z wyjatkiem tej plynnosci w grach). Wylaczam komputer i przy nastepnym wlaczaniu ten sam problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nadal nie można namierzyć winowajcy. Może nim być zarówno monitor, jak i karta, a nawet płyta (też miałem coś podobnego i to była jej wina); choć jeżeli oba problemy się ze sobą łączą (czyli, de facto byłby to jeden problem) - a chyba tak jest - to monitor nie ma z tym nic wspólnego. Najlepiej by było, żebyś podpiął kompa do innego monitora i sprawdził, czy również nie chce się włączyć. Lub/i zobaczył, jak Twoja karta zachowuje się na innym komputerze (również, możesz włożyć inną grafę do Swojego).

Na razie - jeśli tego, do tej pory nie zrobiłeś - sprawdź wejście, wtyczkę, kabel i gniazdo od karty graficznej (m.in. podociskaj, odłącz/podłącz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy wylaczyc komputer i odlaczyc?
Wystarczy (odłącz całkowicie dopływ zasilania). Możesz, przy tym przedmuchać (wyczyścić) gniazdo od karty.

EDIT: @down- Racja, o takiej możliwości całkowicie zapomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest podłączony przez UPS (ten APC) to odłącz UPS i podłącz komputer bezpośrednio do sieci elektrycznej

Nie znam dokładnie ani modelu tego zasilacza awaryjnego APC ani tej Delty ale wiem że kiepski sinus na wyjściu UPS + aktywny PFC w zasilaczu komputera mogą robić różne cuda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz probowalem bezposrednio do sieci :( No nic, sprobuje z ta karta (odlaczyc i podlaczyc), tak jak antros22 pisal o dam znac czy cos sie zmienilo.

Niestety sytuacja sie nie zmienila. Ale odnosnie tych lagow w grach, to zauwazylem ze nie jest to w takim samym stopniu w kazdej grze. W nowszych grach (np.MW3) bardziej a np. w tym Brothers in Arms który byl pare numerow temu na pelniaku lagi sa bardzo nieznaczne. Minecraft (w ktorym grafika wiadomo jaka jest) nic nie laguje. Zauwazylem tez, ze ten wskaznik uzycia procesora na bocznym pasku na pulpicie podskakuje czasami nawet do 60% (a mam wlaczona mozille, gg, avasta, nic wiekszego nie dziala w tle) moze tu (w procesorze) jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora - może być. Niestety - w Twoim przypadku - za pomocą HWM nie da się sprawdzić temp. karty graficznej. Spróbuj jeszcze z GPU-Z i daj screena (stres). Jeżeli, jednak zauważysz, że ten program również nie pokazuje temperatury karty, to nie rób sobie kłopotu i obrazka nie wrzucaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-207348-1328702714_thumb.png

mam nadzieje ze sie na cos przyda

A, jeszcze jedno. Przed chwila jak wlaczalem komputer, to wszystko wlaczylo sie bez problemu. MW3 tez dzialalo bez lagowania (wszystko bylo tak jak przed pojawieniem sie problemu). Chcialem sprawdzic, czy sytuacja poprawila sie na stale, wiec uruchomilem ponownie komputer. Niestety problem wrocil i nadal jest bez zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko, niestety - tak jak myślałem - nie da się sprawdzić temperatury karty graficznej, używając programu GPU-Z, przez co nie można do końca wykluczyć, że karta się grzeje.

To co powyżej napisałeś, może świadzyć o tym, że zarówno istnieje możliwość przegrzewania, jak też problem z zasilaniem (łączę oba problemy- czyli brak obrazu i spowolnienia w grach - lecz wcale tak być nie musi). Oczywiście, również - i być może główną - tego przyczyną może być "nadpsuta" karta, dlatego najlepiej by było abyś ją sprawdził (pisałem o tym wcześniej).

Masz płytę Gigabyte'a, ja też (posiadałem ich sporo) i wiele razy miałem podobne problemy (tyle, że z płynnością nie zanotowałem), najczęściej to ona była ich przyczyną (ewentualnie, brud, uszkodzone kable, "nie stykało", coś z BIOSem).

Hmm... Zrób reset BIOSu (albo przywróć domyślne ustawienia: klik), trochę to "od czapy" i wątpię, żeby coś dał, ale mi czasami pomagał (a przynajmniej, na jakiś czas). BTW, podaj dokładny model płyty głównej, jeżeli tego nie wiesz, skorzystaj z programu CPU-Z (albo zwyczajnie wrzuć z niego screena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...