Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SzaQ

Konfiguracja mikrofonu pod Line-In

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu ma problemy z mikrofonem. Myślałem, że się zepsuł więc kupiłem nowy ale i z nim jest ten sam problem chodzi o to, że czasami po prostu nie kontaktuje. Doszedłem do wniosku, że może wejście na mikrofon szwankuje. Próbowałem podpiąć mikro do wejścia line-in (to niebieskie) i gdy wchodzę w te systemowe ustawienia to pokazuje mi, że pod line-in jest wpięty mikrofon jednak nie rejestruje on dźwięku. Czy trzeba to jakoś dodatkowo konfigurować? W necie się doczytałem, że chyba musi być jakiś "przedwzmacniacz". Da się jakoś sprawdzić czy słuchawki takowy posiadają? Mam Win7 64. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze mikrofonu dodatkowo zasila go. W złączu line in nie masz napięcia zasilania - stąd potrzebny jest przedwzmacniacz. Każdy mikrofon do komputera, czy to osobny czy to w słuchawkach, przeznaczony po podłączania do złącza mikrofonu na karcie dźwiękowej przez minijack, wymaga takiego przedwzmacniacza, gdy mamy zamiar go podłączyć pod inne złącze niż mikrofonowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za wytłumaczenie :D A w opisach np aukcji jak można się poznać czy mikrofon posiada przedwzmacniacz? Da rade się zorientować po parametrach czy poprostu będzie napisane, że mikrofon to posiada, i czy wogóle takie mikrofony w słuchawkach są w to wyposarzone. A może wie ktoś czy słuchawki Creative Fatality ma ten przedzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nagmatwałem więc już wyjaśniam. Mikrofon pojemnościowy (większość mikrofonów do komputera) wymaga własnego zasilania (nie przedwzmacniacza - mój błąd - przepraszam) a dynamiczny wymaga przedwzmacniacza. Gdy mikrofon pojemnościowy podłączysz do złącza mikrofonu ma on zasilanie (chyba 5V) i działa. Po podłączeniu do Line-in - nie działa, bo nie ma zasilania. Gdy mikrofon dynamiczny podłączysz do złącza mikrofonu w komputerze - możesz coś spalić (zasilanie na gnieździe!), gdy podłączysz do Line - in - prawdopodobnie coś usłyszysz ale może być ciche - i tu potrzebny jest przedwzmacniacz. Jeszcze inaczej mówiąc - większość dostępnych mikrofonów do komputera, podłączanych do złącza minijack przeznaczonego dla mikrofonu (często czerwone gniazdo) nie ma szans zadziałać na Line - in. I żaden przedzmacniacz tu nic nie da. Jeśli będzie to inny rodzaj mikrofonu - na pewno będzie jakaś wzmianka.

P. S. Upewniłeś się, że to gniazdo szwankuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny, że to wina gniazda mam 2 mikrofony w słuchawkach i jeden taki zupełnie oddzielny i ze wszyskimi jest problem takiego przerywania. Chyba, że we wszystkich jest problem np. z kablem ale te dokładnie oglądałem i przynajmniej na nich nie ma żadnego śladu. Naderwane czy połamane też być nie powinny bo cały czaś są dosyć wyprostowane. Myślałem o kupnie takiego czegoś, właśnie nie wiem jak to nazwać. Podpina się to pod USB i z drógiej strony są wejścia 3,5mm na mikro i słuchawki. Nie mogłem takiego czegoś znaleźć w sklepie. Jak się takie coś nazywa? Poszukam sobie na Allegro albo gdzieś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...