Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Eksplorator windows

Polecane posty

Nie grzebiąc, nie dokonując żadnych specjalnych działań wcześniej włączam komputer i po kilku sekundach od pojawienia się pulpitu z ikonami pojawia się taka informacja:

"Program Eksplorator Windows przestał działać. Trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez system Windows..."

Po chwili oczekiwania:

"Trwa ponowne uruchamianie: Eksplorator Windows..."

Wszystko z ekranu znika z wyjątkiem tapety i po chwili pojawia się ponownie pierwszy komunikat po chwili znów drugi i tak w kółko bez końca. Nie mogę nic zrobić - NIC. Pulpit nie odpowiada, jedyne co działa to myszka... mogę jeździć kursorem do woli, aż znowu znikną ikony pulpitu.

Próbowałem odpalić windowsa z płytki. Właśnie... mam Windows Vista x64. Nie pomogło niestety. Nawet odpalenie systemu w trybie awaryjnym nie pomogło - po prostu ładowanie systemu zakończyło się na ekranie "Witamy!" czy coś w ten deseń... po długim oczekiwaniu nic się nie zmieniło.

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Nie mam już pomysłów, pomóżcie towarzysze!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Błąd wczytywania miniatur (np: kodeki).

2. Uszkodzenie plików systemowych.

Pierwsze praktycznie wykluczyłeś przez próbę uruchomienia w trybie awaryjnym - ponieważ jest nieudana, należy skupić się na drugiej możliwej przyczynie. Podaj SMART dysku na początek. Masz płytę instalacyjna z Vistą/7? Musi to być płyta wyposażona w standardowy instalator więc część oemowych płyt recovery może nie podejść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak... Płytę oczywiście mam, ale odpalałem z niej system 2 razy i "naprawiałem go". Nie pomogło. Po włączeniu kompa pojawia się tylko pulpit, więc jakiekolwiek programy sprawdzania czegokolwiek nie zadziałają, gdyż po prostu nie da się ich włączyć. Jedyne do czego mam dostęp to BIOS... no i wiadomo, odpalenie windowsa z płyty i opcje, które oferuje płytka czyli "naprawa" itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ctrl+alt+del działa? Czy działa skrót "okienko" + r?

Błąd ten może powodować w zasadzie wszystko, każdy sterownik, każdy program. Na wstępie proponowałbym przy pomocy bootowalnego z usb linuxa zrobić kopie ważnych plików z partycji systemowej. Odłączyłbym wszystkie dodatkowe urządzenia, napędy, karty rozszerzeń, po za oczywiście graficzną, zostawił tylko podstawowy sprzęt.

Sprawdził co będzie się działo.

Sprawdził memtestem pamięci.

Zapewne i to i to nic nie pomoże więc proponuje pobrać wersje Live USB jakiegoś Windows'a tak by móc uruchomić Combofixa, z tego co wiem dalej nie ma wersji bootowalnej tego programu. Możesz wcześniej spróbować AVG Rescue CD. Ale głownie chodzi mi o logi z combofix'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programu do odczytu SMART dysku, no ale... jak mam zdobyć zapisane logi skoro nie mam dostępu do plików? :P

Ta metoda niestety chyba odpada...

Ctrl+alt+del działa. Proszę o dalsze wskazówki... Od razu jechać z OTLPE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak krok po kroku... odpalam sobie Ubuntu z pendrive'a. Skopiowałem całą zawartość dysku systemowego (z Vistą), bo nie miałem czasu się bawić w wybieranie potrzebnych i niepotrzebnych plików... przynajmniej mam kopię wszystkiego :P

Co teraz robić? Czytam: poodłączać po kolei dodatkowe urządzenia... Tzn. które dokładnie? Jeśli chodzi o urządzenia zewnętrzne to podłączony mam monitor, klawiatura+myszka no i internet. To wszystko. Co do wnętrzności mojego PC, nie sądzę, żeby odłączanie RAMu coś dało, a poza tym nie wiem co tam mogę więcej odłączyć... napęd DVD ewentualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro c+a+d działa to podaj jakie procesy masz uruchomione, czy jest explorer.exe, jeśli tak to czy nazwa jest prawidłowa czy też napisana caps lockiem.

Jeśli będzie jakikolwiek explorer.exe to go wyłącz i uruchom ręcznie, plik->nowe zadanie->explorer.exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro c+a+d działa to podaj jakie procesy masz uruchomione, czy jest explorer.exe, jeśli tak to czy nazwa jest prawidłowa czy też napisana caps lockiem.

Jeśli będzie jakikolwiek explorer.exe to go wyłącz i uruchom ręcznie, plik->nowe zadanie->explorer.exe.

Zadziałało! ale tylko na jakieś 5-10 min po czym znowu to samo się pojawiło :( niestety ta metoda(?) również odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...