Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ludwik88

Temperatara procesora w stresie

Polecane posty

Jest taki problem, ze na Windowsie 7 x64 procesor w stresie duzo bardziej mi sie grzeje niz z Windowsem Xp x32. No ale po kolei. Mam Phenoma 955 Black Edition i suuper glosne chlodzenie boxowe. Na win xo zmiejszalem obroty w speed funie o 50 % i bylo po problemie a procesor w stresie osiagal 58 stopni. Teraz po przejsciu na win 7 przy takich samych ustawieniech. Wentylator na 50 %, procesor w stresie grzeje sie do ponad 66 stopni. Zazwyczaj konczylem test i nie sprawdzalem dalej ale mysle ze jeszcz z 2-3 stopnie by skoczyl spokojnie. I tu moje pytanie. Czemu na win 7 tak jest? Normalnie bym to olal, ale producent pisze ze bezpieczna temperatura to 62 stopnie w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor spokojnie wytrzyma pracę w takiej, a nawet sporo wyższej temperaturze. Sprawdź jakie programy najbardziej wykorzystują procesor. Sprawdź czy ta temperatura jest na pewno tą samą co miałeś w XP (czy ten sam czujnik). Sprawdź czy obroty wentylatora są takie same jak w miałeś w XP (bo sam fakt ustawienia na 50% wtedy i teraz niekoniecznie to udowadnia). No i wreszcie sam fakt, że chłodzenie pracuje na pół gwizdka oraz fakt, że 64 bitowy system pobiera troszkę więcej zasobów niż 32, no i że Windows 7 jest nieco bardziej zasobożerny niż XP (przy standardowych ustawieniach) też robi swoje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helmud7543 oj Panie nie dawaj takich rad. Potem Ludwik8 będzie trzymał godzinami temperatury powyżej 70 [wliczając to że zbierze się kurz na radiatorze] i się zdziwi dlaczego spalił mu się procek albo dlaczego nie działają pamięci podręczne :P

PS. Radiator standardowy dodawany do Phenoma2 x4 955 jest niewydajny. Musisz go zmienić i nie ma rady na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, która odłączy w porę procka. Jednak żaden procesor nie ma zabezpieczenia przed długotrwałym oddziaływaniem niekorzystnej temperatury ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedzi. Chyba pomysle nad nowym chodzeniem. Jak juz zalozylem temat to go wykorzystam dalej. Jest jeszcze jedna sprawa. Chodzi o rozmazujacy sie kursor myszy. Jest to strasznie denderwujace i nie wiem od czego zalezy. Do tego po najchaniu na tekst, wskaznik zmienia sie w czarne rozmazane tlo. A teraz juz zmienil sie na normalny. od zcego to moze zalezec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie karty graficznej, pamięci RAM lub dysku twardego - to najbardziej prawdopodobne przyczyny. Teoretycznie może to być nawet wina uszkodzonego nośnika instalacyjnego (z którego pliki z kursorami były np: uszkodzone).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Zapewne chodzi Ci o tzw. obniżenie żywotności procesora.

Na to mam jedyną i słuszną odpowiedź: ;) owszem, przy wyższych temperaturach takowa żywotność się skróci. W "normalnych" warunkach, procesor będzie używany przez Ciebie, Twojego syna, a potem wnuczka. Natomiast, gdy procesor będzie pracował w trochę wyższych temperaturach, Twój wnuczek już z niego nie skorzysta. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...