Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Teblar

Rozwiązany: Komputer - nie da się go uruchomić.

Polecane posty

Witam, mam bardzo duży problem, a mianowicie, wróciłem dziś ze szkoły, odpalam PC i... Wyskakuje okienko z wyborem trybu uruchomienia (awaryjny, normalnie itp) pomimo, że wczoraj wyłączany był normalnie, bez problemów. Wciskam więc jak system ma się uruchamiać (próbowałem wszystkich opcji) i ładnie się ładuje, ale gdy np przy normalnym uruchamianiu jest pasek ładowania (mam system XP) na ułamek sekundy, dosłownie ułamek, pojawia się niebieski ekran z przeciętną ilością tektu, a jak dobrze wyhaczyłem 1sze słowo, to ''Pojawienie''. Po tym komputer uruchamia się od początku automatycznie, i zatacza się błędne koło... Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Mam sporo ważnych rzeczy na pc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkodzenie płyty głównej, tylko najprawdopodobniej padł system. Jeśli na partycji systemowej nie masz ważnych plików, a na innych masz to reinstall systemu. Jeśli jednak masz na partycji sys. takie pliki to ściągnij u kogoś wersję LiveCD np. Ubuntu, nagraj na płytkę (Musi być bootowalna), uruchom system z płyty, zgraj ważne dane na np. zewnętrzny dysk lub pendrive i dopiero wtedy przeinstaluj system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 1 to lepszy, jasnowidzów w Polsce pod dostatek jak widzę...

Możliwe to jest 10000000 problemów powodujących ten problem. :rolleyes:

Propozycje mam 3 i 1 prośbę:

Podaj dokładny konfig komputera.

1) Odepnij wszystkie urządzenia i zobacz co w tedy, nawet mysz.

2) Nie pamiętam polecenia DOS na wylaczenie restartu po BS, wiec jakas wersja live linuxa i skopiuj minidumpa.

3) Uruchom konsole odzyskiwania i strzelaj co może być zepsute... Uruchamiasz więc konsole odzyskiwania i kopiujesz backup najważniejszych plików systemowych.

EXPAND X:\I386\PLIK.EX_ C:\WINDOWS\SYSTEM32\PLIK.EXE , gdzie x to Twoja partycja, plik.exe to nazwa pliku. Np, eplorer.exe, winlogon.exe, na szybko moge wymienić:

0)BOOT.INI

1)explorer.exe

2)winlogon.exe

2)NTLDR

3)NTBOOTDD.SYS

4)NTUSER.DAT

5)NTDETECT.COM

6)smss.exe

7)services.exe

8)lsass.exe

9)userinit.exe

10)kernel32.dl

Pogrubiłem najważniejsze pliki które dają takie objawy. Nie wykluczam więc jakiegoś wirusa więc problemów z dyskiem, np bład tabeli partycji.

*Rozumiem, że tryb awaryjny też nie działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...