Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miecio1234

Gigabyte Radeon HD6850 Problem

Polecane posty

Witam!

Ostatnio na forum pisałem o kupnie nowej karty. Kupiłem więc Radeona HD 6850 od Gigabyte. Mam z nią teraz problem. Kiedy gram w BF3 to na początku na ultra wszystko chodzi spokojnie, a potem się zaczyna ciąć, nawet gdy zmniejszę do minimum grafikę. Podejrzewam że to problem z procesorem, bo mam 2 rdzeniowego Phenoma. Niie stety nie moge go podkręcić bo płyta mi na to nie pozwala.

Proszę o jak najszybszą pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie spadki płynności przed odblokowaniem mojego x3 do x4 reasumując sądzę że battlefieldowi brakuje rdzeni. Był gdześ w internecie test który dawał do zrozumienie, że BF3 chodzi lepiej na procesorach x4 (2GHz) niz x2 (4GHz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Modecom logic 500W. Ale to raczej nie od tego. Zauważyłem że podczas grania, pc trochę się nagrzewa. Słyszałem że były w tej karcie jakieś problemy z biosem. Podobno ten cały system miał działać tak że przy mniejszych obciążeniach działa tylko jeden wentylator. U mnie na okrągło działają oba i nie zmieniają prędkości. Na stronie gigabyte znalazłem bios ale do wersji bez OC a ja mam OC czy ten bios będzie odpowiedni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wentylatory mają się zawsze kręcić. A co do BIOSu - tak, były z tym problemy, ale w odwrotną stronę niż twierdzisz; BIOS został poprawiony bo czasem wentylatory zawsze działały na maks. obrotach.

Sprawdź temperatury w grze (np. programem HWmonitor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, daj screeny (w spoczynku - zaraz po włączeniu oraz w stresie czyli - w tym wypadku - jak grasz w BF3 i masz już ścinki) z programu HWMonitor, bo rzeczywiście problemem może być przegrzewanie.

EDIT: Spóźniłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymienię jak tylko będę miał za co.

Edit:

Jeszcze dzisiaj udało mi się zrobić screeny podczas grania, ale o dziwo tym razem obeszło się bez zacinania. Gra chodziła płynnie a nawet lepiej. Martwi mnie jedynie temperatura procka:

podczas%20gry%20w%20BF3.png

Był nie dawno smarowany. Takie temperatury są normalne?

Edit:

02.02.2012

Tutaj temperatury zaraz po włączeniu:

zaraz%20po%20w%C5%82%C4%85czeniu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...