Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lewarek666

Rozwiązany: Nagła utrata płynności w grach

Polecane posty

Witam problem zaczął sie niespodziewanie:

Po wlaczeniu komputera pojawił sie bluescreen - nic tam tryb awaryjny i dalej wlaczyl sie normalnie. Nastepnie do bluescreena dolaczyl problem z explorer.exe

szczegolnie przy wchodzeniu na inne dyski, dalej probblem z mozilla - wieszanie na stronie startowej - konieczny restart kompa - i taka jakby petla - komputer nie mogl normalnie pracowac - skan z malwarebytes wykryl ponad 100 trojanow itp - usuniete i restart - problem dalej sie pojawial - tak wiec format.

Najpierw windows 7 - czysty system uruchamia sie powoli i problem z mozilla dalej aktualny.

Nic tam - zainstalowalem starego xp prof. uzywam chrome aktualnie ale nie zniknal problem z grami i filmami - klatkuja niemilosiernie i cos jakby strzela w głośnikach - nadmienie , ze problem dotyczy gry ktora smigala wczesniej na wysokich detalach. robilem skany w malwarebytes; usuwalem sterowniki dysku, badalem dysk w hdtune, uzywalem ccleaner. nic nie pomaga. ilosc procesów jest niska jak i ich zuzycie pamieci.

Dysk 500GB podzielony na 3 partycje - w tym jedna systemowa - sytem swiezo po reinstalce. Formatowana tylko partycja systemowa.

Prosze o pomoc

XP SP3 Professional

Nvidia 9600GT

2gb RAM

Intel Core 2 Quad 2,4Ghz

Hitachi 500GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o temperatury to:

c495ffe77250.jpg

Podczas gry temperatura jednego rdzenia dochodzi do 68 stopni i to max.

Płyta głowna to Gigabyte:

5024b51c70f9.jpg

Nic nie było kręcone, komputera używam tylko do jednej gry i do ogladania filmów HD.

Antywirusa jako takiego nie mam - tylko Outpost jako firewall i malwarebytes do skanów - Oba pokazują, ze jest czysto aktualnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest jest przestarzały i - jak widać - zbyt dokładnych informacji o płycie nie ma. Do takich rzeczy używaj CPU-Z.

Poza tym nie podałeś informacji o zasilaczu. Jeśli nic o nim nie wiesz - odkręć boczną ściankę obudowy kompa i przepisz to co jest napisane na jego tabliczce (lub po prostu zrób zdjęcie i wrzuć na forum).

A SMART, mimo wszystko też podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry ze tak pozno ale trzeba kiedys pracowac...

Wedle życzeń:

Zasilacz:

4c5cf311314e.jpg

Płyta Głowna:

cf37c1a3d603.jpg

Temperatury:

a12568ba6506.jpg

SMART:

e224b089ffc0.jpg

Środek był dmuchany jakies 2 miechy temu...

Właśnie powrócił problem z przegladarka... Chrome wiesz sie przy próbie odtworzenia filmu z You Tube - zawiesza sie cały system i trzeba robic restart...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan nie jest zły, ale ja mu do końca nie ufam (poza tym chcę coś jeszcze sprawdzić i upewnić się). Zatem, prosiłbym jeszcze o screena z programu HWMonitor (uruchom go wraz z grą) pod obciążeniem (pograj z pół godziny, a program niech działa w tle). Chciałbym też zobaczyć S.M.A.R.T. dysku z programu HD Tune (zakładka Health).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie nie jestem w stanie nic zrobic bo komp wiesza sie za kazdym razem gdy probuje wlaczyc jakikolwiek program. Jest zwiecha i co kilka sekund obserwuje jakby poziome migniecie w dolnej czesci ekranu i brak jakiejkolwiek reakcjii.

Jestem wrecz pewien ze to wina sprzetu tylko co? Zasilacz? karta? płyta - rano sprawdze jeszcze raz srodk - czyszczenie + odpiecie i podpiecie wszystkiego.

Jakies inne sugestie?

BTW testy programem HW monitor robilem wczesniej - skoki były do 68 stopni na jednym rdzeeniu -i to byl max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej miałeś w systemie jakieś robale i formatowana była tylko jedna partycja dysku, robale mogą nadal tam być i się rozprzestrzeniać. To, że Malwarebytes nie widzi niczego, nie znaczy że masz czysty system. jest to dobry skaner na żądanie, ale nie doskonały. Do diagnostyki trudnych infekcji używa się GMER i OTL. Nie wiem, czy mogę dać tu linka, ale znam doskonałe forum, gdzie będziesz mógł otrzymać profesjonalną i szybką pomoc w tym zakresie. Brak zabezpieczenia komputera to Twoja sprawa, ale jest to conajmniej nierozsądne.

Sprawdź zasilacz czy jest ok. Bierzesz miernik i mierzysz napięcie na poszczególnych podzespołach. To, że wiatraki się kręcą nie znaczy, że zasilacz dobrze działa. Obejrzyj go w środku, czy nie ma popuchniętych kondensatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dałem sobie juz rade.

Koszty: Pasta termoprzewodzaca - 5zl

Sprężone powietrze - 20zl

Rozbiórka całości, dogłębne czyszczenie, złozenie raz jeszcze.

Wymiana past termoprzewodzacych.

System dostał drugi oddech::)

dziekuje i pozdrawiam.

Temat do zamkniecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...