Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymek781

Bluescreen, czyli niebieskie piekło

Polecane posty

Cześć, piszemy od nowa. Pierw zakładałem temat z prośbą o wasze opinie na temat klawiatur, myszy i głośników. Teraz trafiamy do działu z problemami sprzętu. Więc tak - od początku kupna komputera mam niebieski ekran, czyli bluescreena. Dzwoniłem do sklepu, w którym został złożony - brali PC'ta, szczerze, nic nie zrobili. Reinstalowałem system operacyjny, nic nie dało. Przy pierwszym zetknięciu z nowym komputerem zainstalowałem COD: Modern Warfare 2 i jednostka sama podczas wyłączania się restartowała. Kiedy występuje niebieski ekran? Zawsze gdy kliknę czerwony przycisk [wyjście] w przeglądarce internetowej, kiedy wyłączę grę, zawsze. Ostatnio miałem przez tydzień spokój, aczkolwiek od wczoraj znowu skacze po monitorze. Przeglądałem mnóstwo tematów o tymże błędzie, ale w głowie nadal mam pustkę. Cóż, może tutaj się uda i ktoś pomoże. Niżej zamieszczam zdjęcie błędu [amatorsko zamazałem odbicie swojej twarzy i telefonu].

http://iv.pl/images/22191824646171315752.jpg

Niestety nie udało się uchwycić wszystkich cyfr, lecz myślę, że tyle wystarczy. STOP: 0x0000004E - od początku to było. Na moje oko, żadna z cyfr w bluescreenie się nie zmieniła. Jednostka stoi ciągle na biurku i można powiedzieć, iż jest dużo wolnego miejsca. W przyszłości chcę wsadzić całe pudło do specjalnego miejsca w biurku [taka dziura, wiecie].

Windows 7 Home Premium [oryginalny]

Zainstalowana pamięć RAM: 4,00GB DDR2

Procesor: AMD Phenom 9650 Quad-Core Processor 2,30GHz [4 rdzenie]

Typ systemu: 64-bitowy

Karta graficzna: GTS 250 DDR3

Obudowa: Tracer Transformer TRO-410 Seria X

Płyta główna: AMD Gigabyte M52L-S3

Napęd: DVD-RW Sony Optiarc AD-5240s SATA

Dysk: WD5000AAKS 500GB SATA II 16MB

Zasilanie: 500 Lucy Fire

Wypisałem wszystko, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną tego błędu. Proszę [a właściwie BŁAGAM] was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pamięć będzie działać w innym slocie (slotach). Przeinstaluj sterowniki od płyty głównej (nie wiem jakie w tej chwili posiadasz, ale spróbuj z najnowszymi ze strony producenta albo z tymi, które masz na płycie). Zrób to samo ze sterownikiem od karty graficznej (spróbuj z innym).

SMART możesz sprawdzić np. za pomocą programu HD Tune (zakładka Health).

A przede wszystkim, pozbądź się tego Tracera - zasilacz do bani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać do tematu, że niebieski ekran wyskakuje często przy instalowaniu gier, kopiowaniu plików, wyłączeniu przeglądarki, wyłączeniu gry. Prawdopodobnie w piątek będę w sklepie, w którym składany był komputer - o co mam pytać? Wcześniej brali go bodajże dwa razy, nic nie zrobili. Zasilacz wymienili mi na Lucy Fire, jaki brać teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest to, że Bluescreen wyskakuje przez zasilacz? Wcześniej jakiś miałem, więc wymienili na ten Lucy Fire i nie pomogło. Niemniej jednak, dzięki wielkie za wszystkie posty w temacie [pisać dalej możecie co jest przyczyną]. Tematu proszę jeszcze nie zamykać. Zapiszę sobie te zasilacze, w sklepie je podam i MOŻE wymienią. Powinni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie, to jedynym prawidłowym miejscem przebywania tego "zasilacza" jet kosz na śmieci, a nie wnętrze komputera.

Unikaj tego sklepu - skoro wymienili Ci zasilacz na Tracera, to raczej nic dobrego o nich nie da się powiedzieć. Zamów lepiej zasilacz przez internet.Będziesz miał pewność, że nikt Ci nie wciśnie jakiegoś szmelcu.

Wrzuć jeszcze ten odczyt SMART.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to RAM ci się gryzie z resztą tego ustrojstwa , niech ci w sklepie wymienią. Czasem nie masz Kingstona HyperX ? U mnie to dziadostwo się żarło z płytą główną to zainstalowałem nowy BIOS do płyty głównej i jak na razie nie ma problemów, już ze 3 miesiące jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam poniżej dolną część tabelki. Chciałbym jeszcze dodać, że kiedyś przy grze w COD: Modern Warfare 2, komputer sam się wyłączał. To jest, nie pamiętam dokładnie, ale albo się wyłączał, albo resetował. Dzisiaj postaram się zainstalować grę i sprawdzę ponownie. Ano, jeszcze jedno. Jak grałem w Mafię II na PC przez Steam to komputer głośniej chodził niż podczas normalnego użytkowania, czy rozgrywki w gierki, które mają mniejsze wymagania. San Andreas, Fifa 12, AC: Revelations, Portal 2 i kilkadziesiąt innych chodzą normalnie. Podczas gry w Mafię II, L.A Noire, PC chodzi głośniej. Kiedyś brat mi przesyłał nazwę programu, który działa w ten sposób, że 'ścisza' pracę komputera. //EDIT: Zapomniałem o The Sims 3. Przy nich wyskakiwał Bluescreen, lub komputer się resetował. Nie pamiętam.

13875029039363842418.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) albo się wyłączał, albo resetował(...)

Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś to podmień zasilacz. Wyłączanie naprzemienne z resetowaniem wskazują niemal w 100% na niego lub/i na uszkodzoną (często właśnie przez zasilacz) sekcję zasilania procesora (przeważnie kondensatory w okolicy gniazda procesora). W razie gdyby tak było, podmiana zasilacza może już nie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał ostatnio wyskakiwać niebieski ekran. Dzisiaj odpaliłem sobie Call of Duty: Modern Warfare 2. Bez żadnych ścin, komputer się nie restartował. Zazwyczaj podczas instalacji wyskakiwał bluescreen, dzisiaj się obyło bez niego. Jednak nurtuje mnie jeden problem - głośniejsza praca jednostki. Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na pulpicie wynosi jakieś 46-48C. Podczas przeglądania internetu tak samo, ale czasem podskakuje jak przechodzę na stronkę. Wszystko się załaduje i jest ok. Niżej fota.

39207477398418360431.png

No i jeszcze Single Player z COD: MW2, temperatury wysokie:

93608987757235184584.png

Przy okazji pochwalę się poziomem przez multiplayer: 66680373576359727342.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak, denerwuje mnie głośna praca jednostki podczas rozgrywki w gierki o większych wymaganiach. Mowa oczywiście o Mafii II, Modern Warfare 2. Można temu w jakiś sposób zapobiec? Są programy, które z tym pomogą walczyć? Czy w ostateczności trzeba wymienić zasilacz na nowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...