Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exploder1531

Problemy z systemem

Polecane posty

1. Dzisiaj podczas załączania systemu pojawił mi się kilkukrotnie blue screen. Dopiero za piątym uruchomieniem systemu nic się nie pojawiło i mogę opisać problem. Nic ostatnio nie instalowałem, nie usuwałem. System operacyjny to Windows XP.

Treść blue screen'a

"Stop: 0x000000BE (0xE220C008, 0x1F07E9900, 0xB84EB68C, 0x0000000E)

Ntfs.sys - Address b7d2b86b base at b7cea000, DateStamp 48025be5"

Nie jestem pewien co do wielkości liter, a do treści, w przypadku "0x1F07E9900" nie jestem pewien co do zaznaczonego zera. Mogło to być 0 lub 7. (jestem prawie pewien że to 0)

2. Podczas oglądania filmików na youtube pojawia mi się blue screen, nie mam treści, ale wspomnę że używam Google Chrome, oraz że pojawia się gdy oglądam na stronie youtube, a nie na innych stronach gdzie ktoś wstawił filmik.

3. Podczas oglądanie filmików na youtube często mi się wszystko zacina, najczęściej gdy zmieniam wyświetlanie na HD. Nie mogę wtedy zupełnie nic zrobić, nic się na kompie nie rusza a dźwięki z filmików ciągle słychać. (Ciągle Google Chrome)

4. Podczas włączania systemu zawsze uruchamia mi się Java. Da się to jakoś wyłączyć?

Jeżeli coś sobie przypomnę, to jeszcze dopiszę.

Edit:

5. Windows bardzo długo się wyłącza. Podczas wyłączania najpierw pokazuje się "Trwa zapisywanie ustawień" co trwa parę minut po czym pojawia się "Trwa zamykanie systemu Windows" co trwa od kilkudziesięciu sekund do paru minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Miałem podobny problem z Windows 7 i powodem był BIOS płyty głównej. Sprawdź czy masz aktualny.

2. Java Update Sheduler jeśli ci się włącza to po prostu uaktualnij. Można też wyłączyć, aby to zrobić wciśnij menu START i wpisz w okienku msconfig , otworzy ci się okno konfiguracji, wybierasz zakładkę Uruchamianie i odznaczasz programy, które mają się nie uruchamiać automatycznie (tam jest Java). Najlepiej do takich rzeczy używać programów optymalizujących system np. AusLogic BoostSpeed, TuneUp Utilities itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No cóż, napiszę szczerze. Nie wiem jak. Poza tym, teraz wogóle Windows mi się nie włącza, niezależnie jak to robie. Tryb awaryjny, ostatnia znana konfiguracja. Wszystko prowadzi do tego samego black screen -> blue screen -> automatyczny reset. Czasami tylko jedna z wymienionych tu rzeczy się dzieje, czasem dwie, a czasem wszystkie. Treść blue screena za każdym razem jest inna. Wspomnę też, że z Linuksem z Płyty Ratunkowej od CD-Action jest podobnie. Zamiast się załadować, resetuje mi kompa.

2. To nie jest aktualizacja, a w msconfig Javy nie ma. Uruchamia się tylko w procesach, więc w procesach ją wyłączam.

I chyba udało mi się rozwiązać problem 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko uszkodzony dysk twardy (ewentualnie pamięć, płyta główna lub procek). W mojej sygnaturce masz link do poradnika o odczytywaniu S.M.A.R.T., spróbuj z jego pomocą odczytać S.M.A.R.T. z poziomu GNU/Linuksa startowanego z płyty (to, że płyta ratunkowa nie startuje nie musi oznaczać, że inna dystrybucja LiveCD nie wystartuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jestem w stanie uruchomić na linuksie. Na płytę CD/DVD nie mam jak zgrać, a z pendriva mi nie wczytuje. Wspomnę też, że ostatnio defragmentowałem dysk, ale coś wątpię aby to była przyczyna. Wczoraj jeszcze udało mi się uruchomić Windowsa, oraz miałem już S.M.A.R.T. w pliku tekstowym, ale mi się komp zrestartował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - przepraszam za double posta.

Po drugie, wszystkie problemy rozwiązane. Nie opisuję dokładnie co się stało, jeżeli jednak będzie ktoś chciał z chęcią na piszę.

Po trzecie, daję tu S.M.A.R.T. dysku. Widzę, że ze zwykłym dyskiem chyba jest wszystko dobrze, ale napiszcie jak z drugim. (zewnętrzny)

S.M.A.R.T..txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisuję dokładnie co się stało, jeżeli jednak będzie ktoś chciał z chęcią na piszę.
Ja chcę (IMO rozwiązanie powinnieneś napisać, gdyż może się ono przydać innym).

A z dyskiem chyba (korzystam z komórki i jakoś "kiepsko" mi się ten plik czyta, mogłem na coś nie zwrócić uwagi) wszystko w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest bardzo proste. Spalony dysk oraz kostka ram. (całe szczęście kostkę miałem drugą)

Wysyłam też raport z Malwarebytes Anti-Malware. Są tam 3 wpisy rejestru systemowego, a skoro systemowy to wolę nie ruszać.

Mam też prośbę, czy ktoś mógłby dać jakieś porady jak nie dopuścić do spalenia się dysku lub czegokolwiek?

mbam_log_2012_02_03__18_35_45_.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też prośbę, czy ktoś mógłby dać jakieś porady jak nie dopuścić do spalenia się dysku lub czegokolwiek?
Przede wszystkim trzeba posiadać dobry zasilacz (o takich rzeczach, jak np. "niegrzebanie" w kompie przy włączonym zasilaniu, chyba nie muszę wspominać). A Ty, jaki masz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...