Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

janio1103

Rozwiązany: Chłodzenie wodne - wady i zalety

Polecane posty

widzę temat chłodzenia mam pytanie czy ktoś może mi doradzić w dwóch kwestiach.

Pierwsza: czy zna się ktoś na chłodzeniu wodnym (czyt. cieczą)

Druga: jeśli ktoś takowe posiada to czy może mi powiedzieć ewentualne zalety i wady takiego chłodzenia

dziękuje z góry za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci na kilka pytań odpowiedzieć mogę, ale musisz być bardziej konkretny.

Zalety to cicha praca, niewielkie wymiary i masa bloków w porównaniu do schładzaczy powietrznych, trochę lepsze chłodzenie, które swoje zalety ujawnia dopiero przy OC.

Wady.. no jest droższe, :) trochę więcej z tym zachodu jeśli grzebiemy często w komputerze (trzeba płyn spuszczać przewody rozmontowywać), może się trafić przeciek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janio1103

Nie chcę Cię zniechęcać do LC ale z doświadczenia powiem, weź dobre AC.

Odpowiadałem już na sporo takich pytań, traciłem czas na dobieranie odpowiednich zestawów i w 99% przypadków kończyło się to moim straconym czasem.

Jeśli chcesz LC to musisz być na to zdecydowany, o tym trzeba poczytać, "zrozumieć", poszukać. Tutaj nie ma drogi idę na gotowe, czy tam na łatwiznę.

Do tego, też zależy co chcemy chłodzić, bo nie zawsze opłaca się inwestować w LC.

Może mam trochę zbyt filozoficzne i dziwne podejście do tego tematu ale to przez ludzi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu złożyłem komputer w akwarium zalanym olejem elektroizolacyjnym. Fajna sprawa, cicha praca, śmieszne temperatury procka i grafiki. Wydaje mi się, że daje lepsze możliwości niż wodne bloki, choć więcej problemów z grzebaniem. Poza tym okazało się, że po 3-4 godzinach pracy olej nagrzewał się do 40 stopni i bałem się że akwarium puści ;) , więc trzeba by zrobić chłodnicę oleju z pompką....

Ale wracając do tematu: myślicie, że dałoby się zestaw do chłodzenia wodnego zalać olejem? Nie trzeba by się martwić o ewentualne uszkodzenia sprzętu przy wycieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...