Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kazio

Klawiatury

Polecane posty

Apropos - jak napisałeś tego posta ? ;p

Mozliwosci jest kilka:

1. uzyl klawiatury ekranowej

2. uzyl innej klawiatury

3. uzyl klawisza backspace i kursorow/myszki

4. dobry kolega uzyczyl mu kompa - co w pewnym sensie jest tozsame z punktem 2

Kazio>> wez klawe pod pache i idz do jakiegos kumpla sprawdzi czy u niego tez tak jest. Jezeli tak to sprawa jasna. Jezeli nie, to sprobuj uruchomic jakiegos Linuksa live. W ten sposob sprawdzisz czy winny jest sprzetowy sterowink klawiatury, czy OS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy można podłączyć 2 klawiatury o standardowym wejściu(zielona końcówka, nie wiem jak to się fachowo nazywa :oops: )do jednego kompa??? nie wchodzi w grę wejście USB. Jeśli można to jak to zrobić??? Kupić jakąś wtyczkę, a może podłączyć zamiast myszki??? heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, to nie ma takiej możliwości - w architekturze PC jest przewidziane tylko jedno przerwanie dla klawiatury i nie jest możliwe, by np. dwie klawiatury je współdzieliły. Chyba, że istnieją specjalne karty rozszerzeń, które umożliwiają podłączenie kilku klawiatur - różne dziwne rzeczy widywałem, to może i coś takiego też jest. Ale do typowego PC na 99% się nie da. Jeśli zaś chodzi o złącze (pewnie takie małe okrągłe z 6 stykami i plastikowym "bolcem"), to popularnie mówi się na nie PS/2 (choć to naprawdę chyba jakiś DIN jest), w PC jedno służy do podłączenia myszy (zielone) a drugie - klawiatury (fioletowe). Z ciekawostek - podobno podłączenie urządzeń na odwrót nie powoduje, że coś nie działa, bo kontroler sam sobie rozpoznaje, do którego gniazda jest podłączona mysz a do którego - klawiatura. Jednak osobiście tego nie sprawdzałem i odradzałbym takie działania (podłączania dwóch klawiatur - jednej do gniazda klawiatury a drugiej - myszy tym bardziej bym nie zalecał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoch klawiatur PS/2 niepodlaczysz. Za to nie ma wiekszego problemu, zeby podlaczyc jedna po PS/2 a druga przez USB. Albo dwie przez USB.

Tylko, ze nie wiem po co Ci cos takiego. Obie klawiatury beda mapowane na jedno wejscie. Tzn. ze Windows bedzie widzial dwie klawiatury, ale aplikacje beda widzialy jedna abstrakcyjna klawiature. W efekcie bedzie to to dzialalo jak jedna klawiatura tylko, ze z podojonymi przyciskami.

Podobnie ma sie sprawa z dwiema myszkami. Kursor wciaz jest jeden ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie klawiatury sa przydatne jak ktos lubi grac z kolegami na klawiaturze w fife to wtedy mozna by 2 podlaczyc do jednego kompa i grac w dwoch. Kiedys probowalem podlaczyc dwie klawiatury. Wtyczke od jednej nich wsadzilem do wejscia od myszki jednak nie dziala :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoch klawiatur PS/2 niepodlaczysz. Za to nie ma wiekszego problemu, zeby podlaczyc jedna po PS/2 a druga przez USB. Albo dwie przez USB.

Tylko, ze nie wiem po co Ci cos takiego. Obie klawiatury beda mapowane na jedno wejscie. Tzn. ze Windows bedzie widzial dwie klawiatury, ale aplikacje beda widzialy jedna abstrakcyjna klawiature. W efekcie bedzie to to dzialalo jak jedna klawiatura tylko, ze z podojonymi przyciskami.

Podobnie ma sie sprawa z dwiema myszkami. Kursor wciaz jest jeden ;)

Właśnie chciałem pograć w fifę na 2 osoby, tyle że padem to niewygodnie. Czy klawiatura pod USB jest dużo droższa od zwykłej(takiej w cenie ok. 30 zł)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajelo mi to sporo czasu, ale znalazlem klawe usb za 25 zlotych. A4 Tech'a. Tylko, ze to jest taka laptopowa. Nie kazdemu musi pasowac.

Chcecie mi wmowic, ze gra w Fife padem jest nie wygodna :?: No bez jaj. U mnie z grupy chlopaki zagrywaja sie PES'a 6. Normalnie non-stop mloca. Nie narzekali na pady, choc kupili sobie takie jakies bardzo tanie.

No ale, co ja sie znam na Fifie. Wole UT i Heroes'ow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajelo mi to sporo czasu, ale znalazlem klawe usb za 25 zlotych. A4 Tech'a. Tylko, ze to jest taka laptopowa. Nie kazdemu musi pasowac.

Chcecie mi wmowic, ze gra w Fife padem jest nie wygodna :?: No bez jaj. U mnie z grupy chlopaki zagrywaja sie PES'a 6. Normalnie non-stop mloca. Nie narzekali na pady, choc kupili sobie takie jakies bardzo tanie.

No ale, co ja sie znam na Fifie. Wole UT i Heroes'ow.

Chodzi mi o to, że od pada(przynajmniej dla niedoświadczonego gracza)bolą palce od grania, a od klawiatury nie bolą(nie aż tak bardzo). Wiadomo padem można dużo rzeczy wykonywać itp. ale wole klawiaturą(niecheć do PS :D ). Gdzie znalazłeś tą klawiaturkę po 25 zł??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do tej klawiaturki. Kupilem ja w Galerii Lodzkiej. W sklepie ze sprzetem komputerowym obok Media Marktu. Wchodze do sklepu patrze na wystawe a tam 130 - 250 zlotych. Mysle sobie "Taaa, tu napewno beda mieli cos taniego :(" Podszedlem do sprzedawcy i zapytalem sie "Ile najtansza klawiatura usb:?:". Koles sie nieco zmieszal, pokrecil sie wkolo, cos tam baknal pod nosem i poszedl na zaplecze. Wyszedl i mowi, ze 25 zlotych, tylko, ze taka troche okrojona.

Swoja droga to w MM ceny klawiatur usb nie schodza ponizej 45 zlotych i to za firmy, o ktorych naweet nie slyszalem. Nie udalo im sie zrobic ze mnie idioty :)

Szukalem tez klawiatur firmy BTC. Przez ostatnie 12 lat mialem ich klawiature (caly czas ta sama). Poniewaz wytrzymala tyle lat (wciaz jest sprawna), to uznalem to za wystarczajacy powod, aby kupic ich wyrob. Niestety nie udalo mi sie znalezc zadnego sklepu, ktory mialby ich produkty :(

Za to teraz mam klawe i myszke usb produkcji A4 Tech'u. Nawet kolorystyka wspolgra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cholernie duży problem z klawiaturą...Otóż Mam w niej więcej jedzenia niż w lodówce co przeszkadza w graniu w PES 6:(

masz przynajmniej 4 wyjścia:

*Kupić nową starą wyrzucić do kosza(jak masz kase to luz)

*wyjąć wszystkie klawisze->wydobyć jedzenie->wyczyścić klawisze->skręcić ->korzystać dalej z tej klawiatury

*grać padem w PESA

*grać w coś innego

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem.Gdy prubuje napisac - z Shiftem nic sie nie pojawia.to samo z tylda i kilkoma innymi klawiszami.Niektore Duze litery i niektore znaki dzialaja.Ale nie moge zrobic kilku znakow.Co moze nawalac?Stery dobra,polaczenie dobre,dobry jezyk wybrany.Pomocy,bo - z Shiftem jest nizbedny do szukania serwow do cs:s.Prosze o szybka odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco odmienny problem. Mianowicie od jakiś 2 dni mam nastepujący problem: gdy zaczynam grać np: w Oblivion`a bądz NFS: Carbon moja postać bądz samo menu gry zachowuje sie tak jakbym miał cały czas wciśnięty lewy kursor. Nie można na to nic poradzic. Próbowałem zmieniac ustawienia, szujkać na stonach producenta klawiatury jednak nic nie działa. Problem nie występuje w windowsie ani w np: wordzie, tylko kiedy gram.

Kupiłem nową klawiature jednak problem nadal występuje.

Z góry dziękuje za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam problem z polskimi znakami ale tylko na necie. jezyk ustawiony na polski programisty zadne ctrl + shifty nie dzialaja "z,y" sa na swoim miejscu ó tez normalnie inne nie wyskakuja wcale bedz jakies nawiasy l z altem daje B .mialem juz cos takiego kiedys ale nie wiem jak sie tego pozbylem moze jakie program mi koliduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moją klawiaturą TAKA->http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logit...pelny,id,18276/

Mianowicie gdy gram w NFSC puszcza (cały czas jest wciśnięty) klawisz odpowiedzialny za przyspieszenie, w GTASA gdy naciskam strzałkę i shift (bieg) CJ po paru krokach staje mimo że klawisze są ciągle wciśnięte oraz czasem gubi litery. Czy to są fabryczne wady i jedynym sposobem na naprawę ich jest wycieczka do sklepu po jakąś inną czy da się coś z tym zrobić?

Jeśli trzeba nową to co o tym myślicie? http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logit...pelny,id,18276/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...