Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yaroos

Problem z chwilowym traceniem łącza i lagami

Polecane posty

Witam.

Mam problem z internetem i chciałbym zasięgnąć waszej porady.

Mój problem polega na tym, że poprzez wifi co jakiś czas mam wielki skok pingu lub całkowitą utratę połączenia. Ogólnie by mi to nie przeszkadzało, jednak jako, że gram min. w League of Legends ten problem skutkuje ~30+ sekundowymi lagami lub całkowitym DC.

Sądziłem, że jest to wina starszego modelu APeka (OvisLink WL-1120AP) ponieważ "na kablu" żadnych lagów i dc nie było (więc wina ze strony dostawcy również nie istnieje).

Kupiłem nowy router TP Link WR-1043ND i sądziłem, że to naprawi sprawę, jednak dalej jest lipa. Sprawdzając ping poprzez Uruchom==>cmd==>... wciąż mogę zauważyć skoki pingu z 20-40 do 1000-4000 i utraty pakietów. W grze wydaje mi się, że jest troszkę lepiej (lagi ~5 sec.).

Przyczyny, które wg. mnie mogą sprawiać ten problem:

- moja karta sieciowa Edimax ew-7128g, (może jest za słaba)

- być może źle skonfigurowany router (wszystko jest na oryginalnym firmware, wgrywany był dd-wrt i Gargoyle jednak działało jeszcze gorzej)

Wydaje mi się również, że położenie nie powoduje zbyt wielkiego problemu (router-parter, pc-piętro) ponieważ testowałem ping również zaraz obok routera.

Liczę na waszą pomoc

yaroos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały wifi raczej nie kolidują ze sobą jeżeli to masz na myśli, ich zakres jest dosyć spory (działają na kanałach *4+8*, postaram się jeszcze o screena z programu inSSIDer 2.0), chociaż jeszcze z tym popbróbuję.

A co do innej karty wifi to też spróbuję, aczkolwiek sprawdzając na laptopie efekt był ten sam.

post-134468-1327938262_thumb.jpg

* edytowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...