Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sauron25

Problem z słabym sygnałem

Polecane posty

Mam taki problem że od dawna w moim domu mam bardzo słaby sygnał wi-fi, na dodatek nie jest to żaden dom piętrowy tylko normalnie mieszkanie na parterze z 3 pokojami tak że pomiędzy routerem a np. laptopem jest tylko ściana karton-gips. A gdy wejdzie się do łazienki to zasięg spada praktycznie do 0 mimo niewielkiej odległosci. Dodam że przedtem miałem router edimax ar-7084ga, a teraz aktualnie testuje tp-linka td-8691nd i mimo zmiany routera to zasięg nadal jest do d*py(próbowałem też mocniejszych anten ale to nic nie dało). Macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiego słabego sygnału i co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniałem kanały np. z 6 na 1 czy na 2, ale to nic nie dało, a na drodze to patrząc na punkt w którym nie ma zasięgu(albo wynosi 10%) czyli łazienka to tylko lodówka, pralka(która raczej nie zakłóca) i radio w kuchni która jest pomiędzy pokojem w którym stoi router a właśnie łazienką. Natomiast w pokoju w którym stoi laptop jest tylko telewizor, lecz nie jest on na bezpośredniej drodze sygnału bo stoi w kącie a laptop na stole na środku pokoju.

P.S. Nie wiem czy to ważne ale na starym routerze tj edimax ar-7084ga wystarczyło że były 2 komputery w sieci, z czego jeden podłączony kablem a drugi bezprzewodowo, to były kłopoty by móc podłączyć kolejne urządzenie bo zasięg drastycznie spadał gdziekolwiek dalej niż 2-3 metry od routera, jednak gdy podeszło się bliżej na metr to wszystko "magicznie" działa i nawet 3 komputery to dla niego nie problem. A żeby bardziej to zobrazować to wyglądało jakby router nie dawał rady obsługiwać 2 urządzeń przez wifi które były dalej niż 3 metry i jeśli się nie podejdzie bardzo blisko to nie ma mowy o jakimkolwiek używaniu internetu(na nowym tplinku jeszcze nie sprawdzałem czy taki problem występuje bo mam go dopiero 2 dni)

P.S. 2 Jakby co to mam Neostrade 10mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może zakłócać ten sygnał? Jakiś inny router czy to może być nawet telewizor czy jakieś inne urządzenie? I teraz co zrobić żeby ten sygnał wzmocnić?

P.s wybaczcie ze dopiero teraz odpisuje ale jestem poza domem i nie miałem kiedy napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...