Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kriSLU

Problem z optymalizacją w grach

Polecane posty

Mój komputer:

procesor intel core2 Duo 2.5

ram 4GB

karta graficzna Radeon HD 4650 1GB

Gry mi się strasznie tną są błędy itp.

Na przykład w Crysis2 mam okropne błędy w grafice oraz optymalizacją

(goście którzy mają słabszy sprzęt niż mój mają lepszą optymalizację i zero błędów z grafiką niż ja)

tak samo jak z grą borderlands Jak myślicie na jakich ustawieniach mi powinna płynnie działać ta gra?

Tnie mi się na każdych ponadto wczoraj ustawiłem dość dobrą grafike i nie miałem zbytnio przycięć dzisiaj nie dało już się grać.

Miałem też dość sporo błędów w grach takich jak Teamfortress2 portal czy left4dead2 Gry mi działały na słabszej grafice niż kiedyś a na dodatek niektóre tekstury są strasznie rozciągnięte (np plakaty czy inne tego typu)

STEROWNIKI DO KARTY GRAFICZNEJ MAM NAJNOWSZE!!

Nie wiem czy to może być też problem z tym, ze na dysku C mam tylko 3GB wolnego miejsca (dysku z windowsem i innymi plikami jak np: Temp)

Proszę o pomoc wszelkie sugestie. W razie wątpliwości zadawać mi pytania związane ze sprzętem chętnie odpowiem

PS.Wiem, że mam błąd w opisie nie wypominajcie mi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej kolega szenko2325 może mieć rację. Najnowsze sterowniki mogą nie mieć zaimplementowanej pełnej optymalizacji do starszych gier, bądź zwyczajnie źle z nimi współpracować, (EDIT:) albo mogą posiadać błędy i ograniczenia, których nie wykryto w czasie testów wersji "beta". Na dodatek mnogość aplikacji, sprzętu, itp. itd., zwiększa prawdopodobieństwo, że celowo w sterownikach pomija się jakiś element, który "pokrywa" się z innym w teorii w 100%, a w praktyce w pewnej konfiguracji całość nie działa "tak jak powinna"...

Ale do rzeczy.

Wrzuć w treść posta dokładną specyfikację PC i wersję OS'u.

Wrzuć screen z HWMonitor (uruchom ten program, po chwili uruchom grę - tak, tą zacinającą się, wyłącz grę, zrób screen z HWMonitor'a i wrzuć tutaj.

Wrzuć screeny: 1,3 i 5 zakładki CPU-Z oraz 1 i 2 z GPU-Z.

Pozdrawiam...

P.S. A przy okazji sprawdź, jak wygląda zużycie pamięci RAM w menadżerze zadań, zaktualizuj antywirus'a i puść skan systemu, użyj Malwarebytes Anti-Malware, Auslogics Registry Cleaner, Auslogics Disk Defrag, przeinstaluj sterowniki karty graficznej na starsze, przeinstaluj DirectX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeżcie się admina. :)

A tak do rzeczy: te najnowsze sterowniki to nie są czasem jakieś wersje BETA?

Poza tym oczyść tradycyjnie komputer. Defragmentacja dysku, CCleaner, te sprawy. Poza tym zostaw trochę więcej miejsca na dysku C i dysku gdzie instalujesz gry (pewnie to ten sam).

Spróbuj włączyć komputer na próbę w tryb bootowania? Ja miał crashe niesamowite w pewnej grze, ale po przejściu w bootowanie zniknęły. Szkoda, że gra działało tylko w tym trybie. :)

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027

Daj najniższe detale i po trochu zwiekszaj. Może karta się przegrzewa albo coś w ten deseń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych jest, dla innych nie :P A tak na serio, to gdzieś mi ten tytuł umknął w treści... Zaraz przerobię nieco tamten post ;)

@SerwusX - wersja beta - to wersja beta. Oczywiście wersja beta jest najnowszą wersją sterowników, ale w trakcie testów. Wersji beta nie zalicza się do grupy pełnowartościowych oficjalnych sterowników (zazwyczaj). W każdym razie, pisząc "najnowsze sterowniki" mamy na myśli najnowsze, oficjalne, jak najbardziej dopracowane (choć nie zawsze w 100%) sterowniki w wersji zamkniętej (finalnej) - czyli nie w wersji beta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy.

Wrzuć w treść posta dokładną specyfikację PC i wersję OS'u.

Wrzuć screen z HWMonitor (uruchom ten program, po chwili uruchom grę - tak, tą zacinającą się, wyłącz grę, zrób screen z HWMonitor'a i wrzuć tutaj.

Wrzuć screeny: 1,3 i 5 zakładki CPU-Z oraz 1 i 2 z GPU-Z.

Tego co powyżej nie zaproponowałem z nudów... Ale reinstalacja systemu tez może być rozwiązaniem - jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz...

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...