Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czerew

Rozwiązany: Losowe freezy komputera

Polecane posty

Witam!

Najpierw przedstawię problem, z góry mówiąc, że przeglądałem już forum, jednak liczę na indywidualne podejście do mojej sprawy.

Mam losowe freezy komputera, przedstawię sytuację w których były ostatnio:

-Przestawienie obudowy komputera, jakiekolwiek poruszenie nią, po hard resecie, nie muszę zmieniać pozycji żeby dalej działało,

-Odłączenie jakiegokolwiek kabla i podłączenie innego (prócz USB chodzi mi raczej o te sprzętowe czyli monitor, internet, nawet myszka i klawiatura(chociaż nie dam se ręki uciąc co do tych 2 sprzętów), zwykłe usb z telefonem co dziwne nie obrywa przy tym.)

-Odpalam gg, crash, losowy

-odpalam grę - losowy crash, czasem przy starcie, czasem w trakcie gry, czasem przy ładowaniu samym, różnie to bywa.

W momencie freeza dźwięk zacina się i po prostu warczy, obraz pada zwykle przechodzi w białą plamę, czarną, lub po prostu zacina się i stoi w miejscu, klawiatura nie reaguja na nic, w myszy wyłącza się sygnał, zacina się laser.

Próbowałem czyścić kompa, sprawdzałem kable, sprawdzałem dziennik zdarzeń systemu jedyne co tam znalazłem to:

W aplikacji (Tages Protection, od dostawcy Tages SA) wystąpił następujący problem: Zainstalowany sterownik jest przyczyną problemów ze stabilnością systemu. Ten sterownik zostanie wyłączony. Należy skontaktować się z producentem sterownika w celu uzyskania aktualizacji zgodnej z tą wersją systemu Windows.

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: 
StarOpen

Nie można uruchomić usługi atksgt z powodu następującego błędu: 
Nastąpiło zablokowanie ładowania sterownika

Sterownik atksgt.sys został zablokowany dla ładowania.

Ogólnei dużo tam błędów, głównie wynikające z tego że muszę robić hard reset jak dostanę freeza. I tak pewnie czegoś zapomniałem napisać, błędy występują już parę miesięcy. Żadnych dumpów nie mam, bo to jest freez. Chciałem zrobić stress test, ale gdzieś zapodziałem te programy, zresztą zrobię to co powiecie, sprzęt był podkręcany a dokładniej tylko procesor, nieznacznie z 2.66 do 3.2-3.4.

Mój sprzęt, warto dodać że był SKŁADANY 06/25/2008.

a/ Zasilanie komputera: listwa zasilająca, gniazda z bolcem

b/ Zasilacz:

zdjcie0254o.jpg

c/ Płyta główna: ASUS P5K IP35 S775 DDR2/PCX/GL

d/ Procesor: Intel Core 2 DUO E8200 2,66 GHz

e/ Zainstalowane moduły pamięci: 2x 2GB Kingston 800 Mhz

f/ Zainstalowana karta graficzna: Gainward GF 9600GT goldensample

g/ Dyski twarde: SEAGATE ST3500320AS Pojemność: 500GB

h/ Inne zainstalowane komponenty:

i/ Monitor: ProView CY-765

j/ Pozostałe napędy: DVD-RW LG GH20NS10 SATA

k/ Inne akcesoria: mysz, klawiatura, głośniki, drukarka, router

l/ System operacyjny: Windows 7 ULTIMATE Service Pack 1 64 BIT

Wykaz tempereatur ze speedfana:

speedfang.jpg

To chyba wszystko.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie (ponieważ miewam/miewałem taki problem) najbardziej prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy to: coś nie styka, złe zasilanie, uszkodzona płyta główna. (Oczywiście, kieruję się tylko Twoim opisem.) BTW te temperatury, to w spoczynku czy w stresie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za niska? Ja raczej bym powiedział, że jest za wysoka (52*C w spoczynku na rdzeniu, to sporo). U mnie, na podobnym procesorze - co prawda z b. dobrym chłodzeniem - mniej więcej tyle mam w stresie. Jak możesz, to daj screena z temperaturami pod obciążeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te 90 stopni, raptem marne 66, hehe.

Wracając do clou problemu, jedyne co mogę Ci w tej chwili poradzić, to sprawdzenie napięć zasilacza miernikiem, albo, pożyczenie innego i podmianę (choć ja bardziej stawiam na to, że coś nie styka / uszkodzenie płyty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, być może problem ma coś wspólnego z przegrzewaniem... Mimo wszystko nie jest to żaden dowód ani nawet poszlaka. U mnie, czasem wystarczyło puknąć w obudowę i nawet przez miesiąc komp sprawował się dobrze, następnie, kolejne "puknięcie" (lub coś w podobie) powodowało nawrót problemu.

Ja bym go rozłożył, wyczyścił i złożył, jeżeli nic nie jest zepsute, może to pomóc (gorzej jeśli jest; w takim wypadku istnieje "szansa", iż po wykonaniu tych czynności komp już nie wstanie albo, że problem się pogłębi). Skoro się jednak odwiesił, to może warto jeszcze coś sprawdzić. Podaj SMART dysku, użyj do tego programu HD Tune (zakładka Health) oprócz tego, daj jeszcze jednego screena z tego programu (wykonaj benchmark). Ponadto sprawdź pamięci za pomocą programu Memtest86+ (powinno się testować kilka godzin).

...jak mogę napięcia zmierzyć? Jakim miernikiem?
Miernik trzeba kupić. A jak mierzyć? -> Klik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...