Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wlosiu

Przenoszenie danych między komputerami, jak zestawić połączenie

Polecane posty

Witam. Mój problem polega na tym że nie mam pojęcia jak utworzyć jakies połączenie pomiędzy moim PC a nowym laptopem. Chcę przesłać dużo plików z PC na lapka. Posiadam kabel sieciowy i z połączeniem internetowym nie mam żadnego problemu natomiast nie wiem jak przesłać dane. Oprogramowanie na PC to Windows XP natomiast na lapku to już Windows 7. Proszę podeślijcie mi jakąś szczegółową instrukcje krok po kroku jak utworzyć takie połączenie i bezproblemowo wysyłać dane w obie strony. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Temat przeniosłem, tytuł poprawiłem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie wyjąć HDD z laptopa i podłączyć do stacjonarnego, pod warunkiem, że płyta obsługuje dysk zainstalowany w lapku (myślę że w nowych laptopach są montowane przynajmniej SATA II o ile nie SATA III)

Podaj model płyty głównej PC i model laptopa...

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek udostępnić katalogi, które chcesz przenieść (albo na czas operacji całe dyski dla wygody) lub też na laptopie udostępnić katalog z prawami zapisu, do którego będziesz kopiował dane z PC.

Zakładam, że oba komputery znajdują się w tej samej sieci lub po prostu spiąłeś je kabelkiem. W każdym razie na komputerze gdzie nie włączyłeś udostępniania otwierasz eksplorator windows po czym w pasku adresu wpisujesz \\ip-komputera-z-udostepnieniem\ (zamiast IP możesz spróbować nazwy komputera). Być może padnie pytanie o hasło użytkownika na komputerze, z którym się łączysz. Wpisujesz i wchodzisz, a tam już widzisz katalogi do przekopiowania albo ten katalog docelowy, zależy jak zrobiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...