Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VTony

Nagrywarka SH-222AB nie czyta niektórych płyt

Polecane posty

Witam!

Zaczynając od początku. Podczas wymieniania podzespołów (karta graficzna, procesor i płyta główna) okazało się, że moja nowa płyta główna nie posiada wejścia IDE, które było potrzebne do działania DVD. Niewiele myśląc popędziłem do sklepu i kupiłem model SH-222AB. Potem wszystko poszło bez problemu. Window się zainstalował bardzo szybko, więc postanowiłem wypróbować nowy sprzęt na BF-ie 3 i Wiedźminie. Obie gry zainstalowały się bez problemu. Kłopot wystąpił, gdy chciałem zainstalować jakąś grę z starszego numeru CDA. Wtedy najpierw się pojawił komunikat po 10 minutach, że nie można wczytać czcionek - czy coś w tym stylu. Gdy wziąłem inną płytę, normalnie odpaliła, lecz przy próbie instalacji, mniej więcej przy 25% wyskakiwał błąd CRC (przy próbie zainstalowania jakiegokolwiek pełniaka z najnowszego numeru wyskakuje to samo) . Sprawdziłem jeszcze płytę z materiałami dodatkowymi do Wiedźmina i tu też nic nie ruszyło. Próbowałem instalacji sterowników, ale to nie pomogło (może ze złego źródła, albo nie tą wersję pobrałem). W akcie desperacji, zrobiłem jeszcze format dysku i to również nie dało efektów. Co może być przyczyną mojego problem?

Dodam, że nagrywarkę kupiłem jakieś 1,5 miesiąca temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest tylko jedna wersja BIOS'u dla tej nagrywarki, więc raczej tą właśnie powinieneś mieć w swoim egzemplarzu: http://www.cdrinfo.pl/bios/11177102319

Ze strony producenta nic ciekawego nie wywnioskowałem.

Może wybierz się z napędem i fakturą/paragonem do sprzedawcy i opisz problem. Jeśli jest "w porządku" powinien zaproponować wymianę - w ostateczności serwis (gwarancję).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...