Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kofeina

Problem z PC

Polecane posty

Otóż dzisiaj gdy chciałem uruchomić komputer to nic się nie działo ( tzn po naciśnieciu przycisku) więc aby sprawdzić co się stało rozłożyłem go ale wszystko wyglądało tak samo więc go złożyłem podłączyłem i nadal nic, nie reaguje. Po paru godzinach stwierdziłem że spróbuje odpalić a może się uda no i odpaliłem tylko że po pierwsze nie czyta monitora tzn nic sie nie wyswietla a po drugie po odpaleniu nie słychać tego charakterystycznego piknięcia BIOSa jeżeli się nie mylę. 3 diody od klawiatyury tez nie mrugają podczas odpalania. To wygląda jakby kable były nie podłączone lub źle podłączone ale wszystkie po pare razy podłączałem i odłączałem i nadal to samo. I chyba ważne komptuer da się odpalić za pomocą przycisku ale przytrzymywanie go nie wyłącza peceta, po klikniecie reset słychać tylko jak się obroty w środku tylko zwiększyły i to wszystko.

Wie ktoś może co się mogło stać i jak mogę to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie informacji o chyba w tym przypadku najważniejszym elemencie - płycie głównej.

Podaj model i markę zasilacza. W profilu masz trochę skromne informacje n.t. konfiguracji PC - o ile o tym właśnie rozmawiamy - wrzuć dokładną specyfikację w treść posta. Im więcej szczegółów tym lepiej, to w Twoim interesie...

Sprawdź czy nie masz zwartej niczym zworki odpowiedzialnej za reset BOIS'u. Jeśli nie, to może warto te ustawienia zresetować, bo jeśli dobrze zauważyłem przez chwilę pobytu na Twoim profilu, to kręciłeś CPU. Czy inne podzespoły też? Nie spaliłeś niczego?

Pozdrawiam...

P.S. Upewnij się jeszcze czy rzeczywiście wszystko podłączyłeś dobrze... Zwłaszcza kartę graficzną i zasilanie do PG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, płyta główna:

GA-M720-US3

Zasilacz:

Fevor/ Fever (jakoś tak) był dołączony do obudowy ( tak podejrzewam bo obudowa jest tej samej marki) z tego co słyszałem te zasilacze nadają się tylko na śmietnik więc to może być problem.

Nie wiem co dokładniej mam wrzucić co do specyfikacji PC. Komp ma 2 lata, czyszczę go średnio co miesiąc (chodzi o wnętrze obudowy).

Sprawdź czy nie masz zwartej niczym zworki odpowiedzialnej za reset BOIS'u.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś dokładniej opisał bo za bardzo nie wiem o co chodzi....

na Twoim profilu, to kręciłeś CPU. Czy inne podzespoły też? Nie spaliłeś niczego?

Miałem krecić ale ostatecznie tego nie zrobiłem.

Tak sprawdzałem pare razy, karta graficzna + zasilanie PC na pewno były dobrze podłączone.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fevor/ Fever (jakoś tak) był dołączony do obudowy ( tak podejrzewam bo obudowa jest tej samej marki) z tego co słyszałem te zasilacze nadają się tylko na śmietnik więc to może być problem.

Niewykluczone, że to jego wina. Zalecam dorwanie jakiegoś porządnego PSU i sprawdzenie na nim kompa. Zresztą tak czy siak warto tego Fevera wymienić (dobrze słyszałeś - nadaje się on tylko na śmietnik, Fever to podróbka firmy Ever).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zwartej niczym zworki odpowiedzialnej za reset BOIS'u.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś dokładniej opisał bo za bardzo nie wiem o co chodzi....

Możesz też zresetować BIOS, a tu jak znaleźć odpowiedzialną za to zworkę.

Otwórz obudowę. Dokładnie "przeszukaj" płytę główną. Szukasz okrągłej srebrnej ok. 3,5 centymetrowej bateryjki. To samodzielne zasilanie BIOSU. Nie dotykaj jej bo ją rozładujesz. W pobliżu niej znajdziesz malutką zworkę z trzema pinami oznaczoną ?CLEAR_CMOS?, ?CLR_CMOS?, ?CLRTC? lub ?Reset BIOS?. Ostatni pin jest wolny. Przełóż zworkę z pierwszych dwóch na ostatnie dwa piny, zaczekaj ok. 30 sekund i przywróć ustawienie początkowe. Spróbuj uruchomić kompa. Jeślito nie pomoże to może rzeczywiście wina zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując:

Konfiguracja komputera (połączenie danych z profilu z danymi z postów):

AMD Athlon X2 250 3.00 GHz

Gigabyte GA-M720-US3

Nvidia GeForce 9600 GT (1024 mb)

Pamiec RAM: 4 GB

Zasilacz: Fever ???

HDD:

Vista 64 bity SP2

Odnośnie pogrubionych - podaj dokładniejsze dane.

Odnośnie resetu BIOS'u to u Ciebie zworka wygląda nieco inaczej - patrz: strona 20 instrukcji do płyty, pozycja 19 na schemacie.

Jeśli nie masz papierowej instrukcji (ani płyty CD ze sterownikami) ściągnij to:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manua...-m720-us3_e.pdf

Pozdrawiam...

EDIT: właśnie zauważyłem Twojego posta. Do resetu ustawień BIOS'u służą te dwa wystające druciki na lewo od "1" oraz "CLR_CMOS" ze zdjęcia. Odłącz zasilanie do kompa (włącznikiem na zasilaczu lub listwie zasilającej jeśli korzystasz, lub odłączając kabel zasilający z gniazda. Następnie załóż na te dwa piny zworkę na kilka sekund (ok. 5-10). Zworkę możesz wyjąć albo z HDD albo z napędu optycznego (jeśli nie masz innej pod ręką). Alternatywa: jeśli nie masz żadnej zworki w zasięgu, odłącz zasilanie i wyjmij baterię z płyty głównej na 15-20 sekund. Pamiętaj, żeby przed podłączeniem zasilania i uruchomieniem PC usunąć zworkę lub włożyć baterię na jej miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDD: Seagate Barrakuda 500 gb 7200.12

GPU: GF 9600 GT 1024 mb od Gainward ( nie wiem czy to jakas różnica)

RAM- 2 kostki po 2 gb od GooDRAMu (jakoś tak)

Fever LC-8400BTX

Mam robić reset Biosa czy nie? BTW: Jednak instrukcja się na coś przydaje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na mój post z godziny 18:05 - był edytowany w trakcie wymiany uprzejmości :P

EDIT: w instrukcji też można znaleźć :P

Najpierw uruchom na standardowych - zobacz czy ruszy...

EDIT2: w międzyczasie całkiem zaginęła w boju kwestia sprawdzenia kompa na innym zasilaczu. Próbowałeś? Masz możliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria zabezpieczona jest "zatrzaskiem" - taką metalową blaszką lub kawałkiem plastiku - trzeba go lekko podważyć i bateria sama wyjdzie.

EDIT: delikatnie - traktuj to słowo dosłownie. znaczy podważaj albo paznokciem, albo małym/cienkim śrubokrętem powoli i do momentu aż wyjdzie bateria.

P.S. A naprawdę nie masz zworki w HDD czy też napędzie DVD?

W ostateczności możesz tą zworkę zewrzeć czymś metalowym, co dobrze przewodzi prąd - czyli przez 5 sekund dotykać np. śrubokrętem (mały, delikatny i czysty) jednocześnie te dwa piny...

Sorry za łopatologię, ale ważne żeby podkreślić wagę tej czynności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się, może w pobliżu będzie: żyletka, kawałek jakiegoś "kabelka", wtyczka od słuchawek lub od mikrofonu (tylko jeśli wtyczka stereo - 3 "strefy" - spinaj jedną, tak żeby na 100% zamknąć obwód).

W ostatecznej ostateczności: łyżeczka do herbaty, widelec, nóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zrobiłm ale nadal jest tak jak wcześniej czyli komputer się odpala ale nie ma tego piknięcia BIOSu, postaram się jeszcze baterie wyjać, moze to pomoże

Jeżeli będę coś trzymał to przypadkiem moja dłoń nie zadziała jak uziemienie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z tą baterią?

Jeśli nadal nic, to może "na chłopski rozum".

Włącz sprzęt i po jakimś czasie takiej "bezsensownej" pracy zobacz czy się radiatory grzeją czy są zimne, to samo dotyczy pamięci RAM. Głównie zwróć uwagę na radiator na chipsecie. Ale ten od CPU też jest ważny.

Odłącz HDD i napęd optyczny od zasilania - uruchom...

Jeśli nie zareaguje:

Zostaw w płycie tylko procesor - uruchom... Powinien piszczeć błąd RAM lub KG...

dorzuć kości RAM - ale pojedynczo - uruchom za każdym razem - słuchaj czy w ogóle i jak piszczy...

dorzuć GPU jeśli nie ruszy, i nie będzie piszczał, wyjmij RAM...

To na chwilę obecną tyle z mojej strony...

Czekam na wyniki postępowania...

EDIT: zgodnie z zasadami powinieneś wyrównać ładunki elektrostatyczne przed grzebaniem w komputerze - czyli dotknąć np. niepomalowanego elementu kaloryfera, rur, czegoś dużego metalowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na forum COSY:

1. Zmiana zasilacza.

2. Wyciąganie części po kolei (zacząłbym od całkowitego wyciągnięcia napędów optycznych/dysków twardych), potem wyciągnięcie 1 kostki ramu, potem włożenie jej z powrotem i wyciągnięcie drugiej, na końcu zmiana (czyli wyciągnięcie aktualnej i wsadzenie innej) karty graficznej (komputer musi mieć podstawowe podzespoły podłączone [CPU,GPU, jakiś ram].

3. Koniecznie zrestartuj BIOS tu masz filmik jak usunąć baterię - http://www.youtube.com/watch?v=tkBWZOtp2is

4. Co do braku piknięcia możliwych jest kilka przyczyn np: nieprawidłowo podłączony beepeer, uszkodzenie beepeera/kabla/płyty głównej.

5. Zmierz napięcia zasilacza na liniach 12V i 5V (poszukaj na internecie jak to zrobić), możliwe spalenie płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam1394 - wszystko już przerabialiśmy bądź jesteśmy w trakcie... Spokojnie, powoli, punkt po punkcie :D zasilacza i innych części na podmianę nie posiadamy... Filmik o bateryjce - strzał w 10 :D

@Kofeina: ten dźwięk oznacza, że brakuje mu GPU bądź karta graficzna ma wadliwą pamięć, więc jeśli nie miałeś w tym momencie karty graficznej na płycie to dobry znak raczej :D

EDIT: skoro wiesz że już działa to wiesz jak wygląda :P takie male czarne walcowate z dziurką "na dachu", zwisające z prawego dolnego rogu płyty, podłączone do niej 4-pinową wtyczką z dwoma kablami zaraz pod pinami do resetu CMOS ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...