Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zumol007

Nie moge wejść do biosu

Polecane posty

Witam Serdecznie

Mam problem z dostaniem się do biosu. Wcześniej nie było żadnych problemów, poprostu klikałem delete. Natomiast od momentu kiedy posiadam nowy monitor (lg2290) to nie jestem wstanie go uruchomić. Próbowałem różnych klawiszy (alt,del,f1,f2,f11) i nic. Moja płyta główna to asrockp67 extreme 4. Ma ktoś pojęcie jak rozwiązać ten problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeżeli problem rzeczywiście ma coś wspólnego z wymianą monitora, to możliwe, że chodzi o to:

Witam,

Kupiłem tą płytę(asrocka p67 extreme 4) i mam problem z biosem. Nie mogę go odpalić, wywala czarny ekran z literami AB w dolnym prawym rogu. Jakieś sugestie?://

Pozdrawiam

Składem koledze zestaw z płytą Asrock p67 Pro3 i ma ten sam problem co ty. Co ciekawe bios normalnie się wyświetla na monitorze 5:4 Lcd a na 16:9 już są te literki w dolnym rogu ekranu. Asrock zaliczył wielka wpadkę z tym. Jak na razie nie znalazłem żadnego sposobu żeby to obejść, jedynie podmian monitora na 5:4 umożliwia wyświetlenie biosu.

Tylko, że Ty o żadnych błędach (literkach) nie piszesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych literek nie zauważyłem, ale okno otwarcia do biosu jest pokazane w małym oknie( tych samych rozmiarów co matryca poprzedniego monitora). Może trzeba wgrać jakieś stery albo coś...może program dostosował się do pierwszego monitora,ehh szukam jakiegoś wytłumaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ewentualnie zworka clear_CMOS na płycie głównej.

Tylko reset przeprowadza się przy odłączonym całkowicie zasilaniu sieciowym.

Reset BIOS'u nie wpływa w żaden sposób na dane zapisane na twardym dysku, nie ma większych obaw żeby ta operacja zaszkodziła... Chyba że zostanie przeprowadzona bez zalecanej ostrożności.

EDIT: Uprzedzam ewentualne dalsze pytania o szczegóły resetu ustawień BIOS'u: zajrzyj do instrukcji od płyty głównej - niestety mam problem ze ściągnięciem jej z netu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...