Skocz do zawartości

Jak zacząć nagrywać filmiki z gier?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

DwoRec

DwoRec
  • Forumowicze
  • 3 postów
Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak zacząć nagrywac recenzje gier,jakich programow użyć i jak je ustawić.
Mój sprzęt:

Windows 7 64 bit
Radeon 6870 1gb
Intel core i3-2120 3.30GHz
Ram-Corsair 8gb
Płyta główna Gigabyte P67A-D3-B3
smile.gif

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

skiba1985

skiba1985
  • Forumowicze
  • 3 postów
Hej! Polecam FRAPS  cool.gif

Feainnewedd

Feainnewedd

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 postów
Darmowy Fraps nagrywa góra trzydzieści sekund. Osobiście polecam Taksi. http://taksi.sourceforge.net/
Do I really look like a guy with a plan? You know what I am? I?m a dog chasing cars. I wouldn?t know what to do with one if I caught it. You know, I just? do things.
If love isn't madness - then it isn't love!
Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem.

,,Dziewczyna ta, to przecież dawna ja!
Tak niesamowicie samotna, a ja wiem
W samotności żyć nie jest łatwo wszak.
Człowiek się sypie w pył, gdy sam wciąż jest..."

KapitanMisiu

KapitanMisiu

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 154 postów
No to się trochę rozpiszę, bo sam wrzucam na youtube coś w stylu ;et's play. wink_prosty.gif Najpierw zajmiemy się rzeczami oczywistymi. Ludzie nie lubią, gdy słyszą dziecko jako "zagrajmera". Jeśli miałeś mutację głosu to już jakiś krok do przodu. Druga sprawa: Czy Twój głos spodoba się innym? Na to pytanie poszukaj odpowiedzi u znajomych. Zapytaj ich, czy Twój głos brzmi normalnie. Często zdarza się, że niektórzy mają głos po mutacji, ale brzmią okropnie. Kolejna rzecz: Co chcesz nagrywać? Jeśli chcesz nagrywać minecraft'a, to twój los jest przesądzony. Jest tego zbyt dużo na youtube. Szczególnie, że większość osób nagrywających minecrafta, chcą mieć dużo widzów, a przeważnie sa to małe dzieci. Nagrywaj coś, co jest dobre, a nie ma tego dużo. Podam Ci przykłady czego jest ZBYT DUŻO na youtube: Minecraft, Terraria, The Elder Scrolls V : Skyrim. Tych serii unikaj jak ognia. Kolejną sprawą będzie już raczej przygotowanie miejsca pracy. Do nagrywania oprócz programów, potrzebny jest dobry komputer. Twój może być nawet dobry wink_prosty.gif.  Powoli schodzimy na temat programów potrzebnych do nagrywania. Wymienie kilka programów, które Ci się przydadzą:
Fraps - Świetny do nagrywania filmiku z gry (płatny, koleżanka wyżej podała program darmowy, również dobry)
Audacity - Bardzo dobrze łapie dźwięk. Do nagrywania głosu o wiele lepszy niż Fraps (darmowy)
Camtasia Studio - Dobry do nagrywania pulpitu. Możesz w nim przybliżac, oddalać, jak i również konwertować. Wg mnie bardzo dobry ( możesz znaleźć wersję płatną i darmową)
No i niezawodny: Windows Movie Marker - Przyda Ci się do mniej skomplikowanych przeróbki i konwertowania.

Częśc pierwsza chyba omówiona. Teraz konfiguracja programów i jak nagrywać.

Mikrofon musisz miec na wysokości ust/nosa w miarę daleko od siebie. Dlaczego? Gdybyś miał zbyt blisko siebie, mikrofon zbyt mocno łapał by twoje wciąganie powietrza czy też wydychanie. Odpowiednia odległośc to wg mnie 15-20 cm. Mikrofon najlepiej kupic osobny. Bardzo dobre są mikrofony na USB biggrin_prosty.gif . Teraz trochę o konfiguracji:

Włącz program Fraps. Przejdź do zakładki " Movies" a zaznacz: Record Sound. Następnie : Use Windows Input. To sprawi, że Fraps będzie nagrywać TYLKO dźwięk z gry. Do nagrywania głosu posłuży Ci Audacity. Teoretycznie możesz nacząć nagrywać. Wejdź na jakiejkolwiek gry i zmniejsz głośność tak, by dźwięk z gry Cię nie zagłuszał. Teraz przystąp do nagrywania wink_prosty.gif

W programie Audacity ustaw wzmocnienie mikrofonu na 1.0 . Następnie włącz nagrywanie dźwięku. Teraz uruchom Frapsa i wejdź do gry. Pod przyciskiem F9 zaczniesz nagrywać Frapsem. Przygotuj się. Powiedz sobie cihutko "start" i naciśnij F9. Zacznij nagrywać. Najlepiej ustaw sobie czasomierz i ustaw na 10-15 minut. Gdy skończy się czas pożegnaj się zwrotem: "Kończy się czas, więc zapraszam Was do kolejnego odcinka Zagrajmy w (tu nazwa gry)" Wyłącz nagrywania Frapsa i Audacity. Teraz mamy nagrany meteriał. Zajmiemy się obróbką i konwertowaniem wink_prosty.gif

Znajdź plik wideo z gry i plik audio. Plik audio eksportuj do typu WAV i zapisz go. Gdy znajdziesz plik video możesz go wrzucić do programu Camtasia Studio. To samo zrób z dźwiękiem. Teraz musisz dźwięk uciąć tak, by nie było tej przerwy na początku. Dlatego kazałem Ci powiedzieć "start" wink_prosty.gif. Odszukaj momentu, gdzie mówisz start i utnij od poczatku do momentu powiedzenia "start". Tera dopasuj dźwięk do filmu. Zapisz go. Teraz go musisz przekonwertować wink_prosty.gif. Polecam konwertowanie do typu WMA ( lub podobnie ;P). Plik bedzie się konwertować. Gdy skończy się konwertować, możesz go wrzucić na youtube. To by było na tyle wink_prosty.gif.

EDIT: Poprawione

Edytowany przez KapitanMisiu, 22 styczeń 2012 - 11:51.

Mój PC:
CPU: Intel Core 2 Duo E7200 @ 3.8 GHz
GPU: Vertex Radeon 6790 950/1250
Ram: 4x1 GB Adata 800 Mhz
PSU: OCz SxS2 600 W
HDD: Samsung 500 GB

Peryferia:
Myszka: A4Tech X748
Klawiatura: A4Tech X7 G800

Słuchawki: zwykle ;P
Mikrofon: zwykły ;P<

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

MikaelDorren

MikaelDorren

Smok

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9583 postów
CYTAT(KapitanMisiu @ sobota, 21 styczeń 2012 - 12:19)
Fraps - Świetny do nagrywania filmiku z gry (jest płatny, ale możesz go sobie załatwić za darmo, jeśli wiesz o co chodzi wink_prosty.gif [ach to piractwo])

I za tę poradę otrzymujesz 20% w prezencie.

Dodany obrazek

Andrewi

Andrewi

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 167 postów
KapitanMisiu Świetny poradnik ale za namawianie do piractwa powinni Cię posadzić...

Co co samego mikrofonu - nie zgodzę sie z tym, że powinien być na wysokości ust bo wtedy będzie słychać wszystkie literki p i b jak uderzenia nawet jeśli nagrywanie będzie z dość dużej odległosci. Mikrofon zawsze trzyma się mniej więcej na wysokości czubka nosa bądź delikatnie niżej ale nie niżej niż w połowie wysokości między ustami a nosem.

Animatum

Animatum

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
Ja też chcę nagrywać gry ale jest jeden problem, są straszne szumy mikrofonu, głośniejsze ode mnie
jak zmniejszam czułość mikrofonu to mnie gorzej słychać (of course) a jak zwiększam to mnie więcej słychać ale też jest więcej szumu.
próbowałem załagodzić szum programem GoldWave ale nie pomogło, a i jeszcze myślałem że to wina płyty dzwiekowej i podłączyłem do panelu przedniego i nic nie dalo.

Prosze o odpowiedz bo juz nie wiem co robic .
Pozdrawiam i z Gory dzieki za odpowiedz Arek.

Nie odkopuj tematów sprzed roku, załóż własny. Ten temat zamykam. - Hakken

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników