Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emilb2

GeForce GTX 560 Palit problem

Polecane posty

Witam!

Mam komputer może od miesiąca i nie miałem podobnych problemów. Otóż grałem sobie w bf3 niezbyt długo, aż tu nagle karta wyłączyła się (chyba). Na monitorze był napis no signal detected i czarny ekran. Po resecie jest ok. Dodam, że grałem już w bf3 długie godziny i nie miałem podobnych promblemów. Wnioskuje, że karta osiągneła temp. krytyczną więc się wyłączyła. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Może dokupić wentylator czy coś? Jeżeli chodzi o chłodzenie to jestem zielony i jedyne co potrafię to przymontować taki wentylator, ale w jakie miejsce będzie najefektywniej to już nie wiem.

Moja konfiguracja w razie potrzeby:

Intel i5 2500k

Palit GeForce GTX 560 1gb (podajże?)

Kingston 8gb (2x4)

Asrock P67 PRO3 B3

SilentiumPC Brutus 410

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra screena wam nie dam ale podam temp.

Wyszło 89 prosto po wyłączeniu gry. Min było 50 a max 100. I znowu się wyłączył ale tym razem odzyskał sprawność.

Obudowa ma jakieś tam domyślne wentylatory. Zakupiłem jakieś tam 2 wentylatory w 2 puste miejsca w obudowie, ale jak mówie nie znam się na tym i nie wiem czy to coś zmieni. Jeżeli będzie trzeba to przeznacze na to jeszcze pieniądze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal 90 stopni przy stresie to jest dużo za dużo, o maksymalnych stu już nie mówię, dziwne że nie puszczała błędów już wcześniej. U mnie karta w stresie generuje maksymalnie 39 stopni, wiem, że to daleko nie ta liga, Ale tak nie może być. Mógłbyś podać temperatury z innych podzespołów? Bo jeśli wszędzie jest po 20 stopni za dużo to mamy ogólny kłopot z odprowadzaniem ciepła. Kombinowałeś coś przy chłodzeniu karty? Komputer był składany czy kupiony gotowiec? Do czasu rozgryzienia kłopotu polecam nie molestować GPU różnymi Beefami i Skajrimami, bo karta może poprostu w pewnym momencie się usmażyć.

Pozdrawiam,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy stówce, już tak (a Bóg wie ile było naprawdę).

Dołączam się do prośby, o screena z temperaturami, gdyż warto byłoby się przyjrzeć czy to komp ma ogólnie za ciepło, czy też jedynie karta się przegrzewa. Dopiero wtedy będzie można pomyśleć o konkretnym rozwiązaniu.

A wiatraki zamontuj i wtedy się przekonasz czy to coś zmieni.

P.S.1 Komp jest nowy, więc chyba w tak krótkim czasie nie udało Ci się go jeszcze zabrudzić (szczególnie wiatrak na karcie graficznej)?

P.S.2 Ciekawi mnie też, jaki to dokładny typ tej karty; chyba nie ma ona dwóch wentylatorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ta karta http://www.morele.net/karta-graficzna-pali...600hd02f-398577.

Ale taka sytuacja dzieje się przy nowszych grach, bo np. przy L.A Noire komp nie zaczyna nawet głośniej pracować. Komputer jest nowy, składany samemu lecz nie to nie ja go składałem, bo gdybym to ja go składał to już wcześniej bym pomyślał że coś jest nie tak. Komputer nowy. Nic nie kombinowałem z chłodzeniem karty, nie podkręcałem żadnego podzespołu etc.

A te temperatury to podać przy obciążeniu? Jeżeli przy spoczynku, przeglądaniu neta to : Min - 36, max 52 aktualnie 46. Jeżeli chodzi o kartę.

Procek : Wszystkie rdzenie się utrzymują od 36 do 42.

Płyta : Systin - 40, CPUtin 37, AuxTiN 24

Możliwe jest też, że komputer nie chłodzi ponieważ sama skrzynka jest w złym miejscu. Mogę go wyjąć na podłogę gdzie z 4 stron bedzię miał pustkę i wtedy włączyć bf3 i sprawdzić te temperatury, bo możliwe że to jest wina umiejscowienia właśnie. Jakie powinny być dopuszczalne temperatury podczas spoczynku i max obciążenia?

Po wystawieniu komputera na zewnątrz temp. max była 87 i podczasz gry jakoś tak, ale grałem tak z 20minut a potem gra mi się scrashowała ale akurat była chyba wina gry. Może można by było jakiś wentylator na karcie samej zmienić albo też na śledziu taki domontować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przy mniej wymagających tytułach komputer działa normalnie i nic się nie dzieje. To nic dziwnego. Po prostu tytuły te nie obciążają zbytnio podzespołów.

Zmiana chłodzenia wydaje się być najlepszą opcją, ale wtedy to raczej ingerujemy w sprzęt i utracimy gwarancję. Wtedy trzeba na gwarancję montować oryginalne chłodzenie, nie którzy doradzają trzymanie pasty termoprzewodzącej oryginalnej, a potem nakładanie jej :tongue: Ja sam tego jakoś nie widzę.

Zakładając że masz dobrze ustawione wentylatory przód wciąga, tył wyciąga. ( brutus ma 2 wentylatory ) To tu już dodatkowe dwa kolejne mało zdziałają.

Sam bym sprawdził obroty wentylatora podczas obciążenia. Może mamy jeszcze pole manewru w tej dziedzinie. Pobierz MSI Afterburner. Włącz BF3 czy jaką tam grę która obciąży kartę w miarę dobrze. Następnie po jakiś 10/15 min o ile nic wcześniej się nie stanie. Wyjdź z gry. Następnie zrób screen programu od razu. Oraz daj tutaj link. ( najbardziej zależy mi aby był pokazany wykres Temepatury GPU, Użycia GPU, oraz Predkości wentylatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę taka temperatura, tej grafy jest akceptowalna. Inne w spoczynku wydają się być ok.

Kłopot z tą kartą jest taki, że w porównaniu z innymi (podobnymi) dość mocno się grzeje, a dopuszczalna temperatura jest raczej niska.

Jeżeli nie będzie przekraczać 90*C, to nic złego nie powinno się dziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duzo temperatur nie zbije, trzeba zmienic cale chodzenie.

Twój palit chłodzenie ma bardzo słabe i temperatury rzędu ~90C to normalka. Raczej zbytnio na karte negatywnie nie wpłynie. Do 100C raczej nie dobije, bo zwykle karty z serii 400/500 mają ustawione 92-94C jako punkt krytyczny, przy którym obroty wentylatora zaczynają się mocno zwiększać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój palit chłodzenie ma bardzo słabe i temperatury rzędu ~90C to normalka. Raczej zbytnio na karte negatywnie nie wpłynie. Do 100C raczej nie dobije, bo zwykle karty z serii 400/500 mają ustawione 92-94C jako punkt krytyczny, przy którym obroty wentylatora zaczynają się mocno zwiększać.
Wszystko to prawda, tyle że, chyba nie zauważyłeś wcześniej tego:
Wyszło 89 prosto po wyłączeniu gry. Min było 50 a max 100.
Zresztą emilb2 potwierdził to w ostatnim poście. Świadczyłoby to o tym, iż chłodzenie może nawalać.

@emilb2- Jeśli rzeczywiście chłodzenie nawala (trzeba by to sprawdzić, myślę, że sposób fredos'a2001 jest niezły; ewentualnie test GPU w programie OCCT), to IMO nie ma sensu bawić się w samowolne zmiany, karta jest na gwarancji, a to by była ewidentna usterka, podlegająca reklamacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ani to, ani tamto (mogą po prostu usterkę usunąć albo, co gorsza ją "zareperować" - problem wtedy, pewnie znowu się pojawi). W każdym razie, pieniędzy się nie spodziewaj. BTW czy przy wysokiej temperaturze wentylator jest głośniejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to dużo głośniej chodzi cały komputer czyli pewnie wentylatory. Teraz to już wyłącza się nawet w niskich temperatur czasami po 5 minutach gry. Odnoszę wrażenei że to wina karty, jutro chyba zadzwonię do morele.net zapytać się co mogą mi z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Jak karta jest na gwarancji to może Ci się poszczęcić jak mi. Otóż kupiłem w komputroniku radeona 5770 hd HIS. Grając w takie bardziej wymagające gry, jak wiedźmin 2 czy skyrim zauważyłem wzrost temperatury do 70-75 stopni, przy czym grało się normalnie, żadnych artefaktów, pasków i innych @#uju muju dzikich węży. Jednak tak przedstawiłem sytuację w komputroniku, że koleś zdecydował się oddać kartę do serwisu. Minął tydzień. Dostałem telefon z komputronik, że serwis nic z kartą nie mógł zrobić(teoretycznie pewnie nic z nią nie było, bo 70 stopni to jeszcze względna temperatura), ale, i tu uwaga, zaproponowali mi zwrot całej kwoty, albo zakup nowej karty graficznej. Cena miała być zmniejszona o wartość mojego radeona. Palec boży pomyślałem, bo radeona kupiłem 1,5 roku temu, a teraz dokładając dwie-trzy stówy mogę sobie sprawić jeszcze lepszą, no i wybór padł na geforce asus gtx 560.

W związku z temperaturami mam pytanie. Czy każda nowozakupiona karta ma już nałożoną pastę termoprzewodzącą, czy mam to załatwić we własnym zakresie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...