Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Poradnik o kartach graficznych (zakup, OC itp) II

Polecane posty

No właśnie też mam podobną zagwozdkę :? Planuję złożyć sobie nowego kompa i nie wiem co wybrać. Czy6800 z 256 bitową pamięcią, większą przepustowością pamięci, i z 12 potokami czy też nowszą 7600GT z 128 bitową pamięcią itd. Która z tych kart będzie bardziej opłacalna/wydajniejsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info na marginesie.

Ciekawy news na benchmarku się pojawił:

Pierwsze spekulacje n/t nowych kart graficznych AMD-ATi

W sieci już krążą informacje, że nadchodzący procesor graficzny AMD-ATi R600, istnieje w czterech różnych odmianach. AMD stworzyło cztery różne PCB (obwody drukowane) dla nowego GPU. Każdy z nich przeznaczony jest dla innych odbiorców. Sterowniki i niektóre dokumenty marketingowe wskazują, że generacja ta będzie nosić nazwę serii X2000, a urządzenia X2200 i w przyszłości X2400. A być może R600 skończy jako karta o nazwie X2800.

Najmocniejsza karta dostanie przydomek XTX i zostanie wyposażona w 1GB najlepszej pamięci GDDR-4 Samsunga, połączonej z GPU za pomocą 512-bitowej zewnętrznej szyny. Pamięć może mieć zegar 2.4GHz (efektywny), czyli faktycznie DDR 1.2GHz, pozwalający osiągnąć przepustowość na poziomie 153GB/s, powalając tym samym 8800GTX i jego 'marne' 86GB/s. Warto jednak pamiętać, że to tylko suche cyferki, określające górny pułap, tzw teoretyczną przepustowość.

Nieco niżej umieszczone są karty podobnego rozmiaru co płytki R580 czyli Radeon X1950XTX i GF8800GTS. Seria X2x00 XT niewiele różni się od XTX, została jedynie nieco obniżona prędkość zegarów. To pozwala na zastosowanie bardziej kompaktowej płytki, ale wciąż z tą samą ilością pamięci GDDR-4. W zależności od ceny i dostępności GDDR-4, karta będzie do kupienia także w odmianie 512MB.

Trzecia odmiana - X2x00XL - ma być czymś w stylu X1800XL. Nadal będzie mieć pamięci GDDR-4, ale na nowej płytce PCB. Czwarta klasa to X2000GT. Produkt ten będzie wyposażony w większość dostępnych układów bez stuprocentowej gwarancji jakości. Po raz kolejny zastosowano nową PCB, która nie pochodzi od wcześniej wspominanych trzech modeli, ale mieści się w granicach 9 cali długości (trzy różne wersje 9 calówek). W związku z tym, że AMD planuje wersje zarówno 1GB jak i 2GB, karta ta będzie stanowiła podstawę dla płytek GPGPU. Oczywiście 2GB wersje są zarezerwowane dla profesjonalnego, highendowego rynku.

I teraz rzecz najważniejsza: trzy karty wymagają nowego łącznika zasilania PEG - 8 pinowego, a więc całkowicie nowych zasilaczy. Ale bez obawy, wraz z kartami dostaniemy pewnie także odpowiednie przejciówki - podobnie jak to było z pierwszymi kartami PCI-E.

Jeśli chodzi o chłodzenie tych nowych potworów, AMD opracowała rozwiązanie wykorzystujące jeden slot, co daje jej istotną przewagę nad nVidią, ponieważ ta nie zdołała sprasować swojego 8800GTS do tak małych rozmiarów. Oczywiście pojawiają się obawy o głośność takiego chłodzenia, ale wykorzystanie 80nm procesu ma zapewnić mniejsze wydzielanie ciepła, niż 90nm G80 nVidii. Highendowe modele, czyli XTX, niestety wciąż będą zaopatrywane w monstualne coolery.

Istnieje także opcja Dual-HDMI 1.3, ale na rynku pojawi się dopiero jakiś czas po premierze podstawowych kart. Na początku będą dostępne wyłącznie w gotowych zestawach HTPC (Home Theater PC).

Zapowiada się niezłe rozgromienie 8800GTX - jeżeli to prawda posiadacze 8800GTX będą mocno pluć sobie w brody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

A mianowicie czy jaksie kupi płyte pod sli to bedzie mozna na niej zamonować radeona??

PS.Może za dwa lata jak stanieje se kupie R600:):):):)

PS2.Żal mi jest tego dobrego 8800GTX:(:(:(,Mam nadziejeżegeforce też wypuści takiego potwora o podobnej przepustowości co R600 i większej pamieci.Naprzykład 8900GTX Hehe:):):)CZekam zniecierpliwością jak będzie miał szanse wyjść.

PS3.A co to artykułu z cdaction 1/07 ż dobry monitor który by pracował z 8800GTX przy pełnej rozdzieczośći na DX10 bedzie kosztował 9000zł jak nie więcej..:):),a więc tylko dla najbogatszych a ja nim nie jestem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się zapytać doświadczonych forumowiczów którą z tych dwóch kart wybrać:

GeForce7900GS

czy może:

RadeonX1900GT

Czy róźnica pomiędzy tymi kartami jest duża? Ceny są zbliżone (20 zł róźnicy)

Pozdrawiam gorąco.

Moim zdaniem lepsze będzie7900GS z podkręcanym zegarem z 13 numeru cdaction a kosztuje on 780 zeta i pozatym chodzi na nim bezproblemowo company of heroes kompania braci w którą teraz gram na laptopie-Super giera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

A mianowicie czy jaksie kupi płyte pod sli to bedzie mozna na niej zamonować radeona??

PS.Może za dwa lata jak stanieje se kupie R600:):):):)

PS2.Żal mi jest tego dobrego 8800GTX:(:(:(,Mam nadziejeżegeforce też wypuści takiego potwora o podobnej przepustowości co R600 i większej pamieci.Naprzykład 8900GTX Hehe:):):)CZekam zniecierpliwością jak będzie miał szanse wyjść.

PS3.A co to artykułu z cdaction 1/07 ż dobry monitor który by pracował z 8800GTX przy pełnej rozdzieczośći na DX10 bedzie kosztował 9000zł jak nie więcej..:):),a więc tylko dla najbogatszych a ja nim nie jestem

Jasne, że będzie można podłączyć Radeona, a nawet dwa, ale to już zależy od tego jaki chipset na tej płycie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie.Co sądzicie o tej karcie http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-357 opłaca się za tą cene czy max do 500 zł kupi się coś lepszego na agp?Ale odrazu mówię żadnego radeona:)Mam jednego teraz(radeon x1300) i same problemy z nim.

Na PurePc baedzo ciepło wypowiadają się o tej karcie [tzn. stosunek jakość/cena] w wersji na pci-e, ale na AGP też wydaje się b. dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie.Co sądzicie o tej karcie http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-357 opłaca się za tą cene czy max do 500 zł kupi się coś lepszego na agp?Ale odrazu mówię żadnego radeona:)Mam jednego teraz(radeon x1300) i same problemy z nim.

Dobry wybór moim zdaniem nie ma nic lepszego na AGP z geforców no chyba że wy jakies znacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na 7300 i 6600 niekoniecznie GT ale może znjdziesz GT pod AGP a wtedy bedzie fajnie.Szczerze polecam 6600GT ,kumpel ma i działa mu ta karta jak należy.

PS.szukając tych kart wejdż na:

www.proline.pl

www.komputronik.pl

www.benchmark.pl

PS2.W komputroniku jest najwięcej produktów ale są moze troszke droższe, a zaś w prolinie jest mniej produktów ale sa w przystepnej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...