Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablo666

Win XP < Win 7?

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy był taki temat jeśli tak to proszę o podanie linka do takowego.

Mam system Windows XP i nie wiem czy się przesiadać na Windows 7. Chciałbym wiedzieć który system jest lepszy i czy mi się opłaca. I najważniejsze czy siódemka jest stabilniejsza od XP? Jak nie utracić danych o wadze 80 GB podczas zmiany systemu? Czy pójdą mi te gry na siódemce?

Bitwa O Śródziemie I,II i dodatek ; Counter Strike 1.6 ; Deluxe Ski Jump 3 ; Disciples 2 - Bunt Elfów ; FIFA 11 & 12 ; GTA San Andreas i Vice City ; HoMM III Shadow Of Death & HoMM IV ; LoL ; NFS Underground 2,Most Wanted i Carbon ; Ojciec Chrzestny 2 ; Sacred Złota Edycja ; Titan Quest ; Torchlight ; Two Worlds ; Wiedźmin 2 Zabójcy Królów ; Wiedźmin Edycja Rozszerzona i King's Bounty Legenda.

Trochę się rozpisałem.

Jeśli się wtryniłem w zły temat to proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 jest według mnie dużo bardziej przejrzysty, intuicyjny i ładniejszy od XP. Nie odbiega on jednak prawie wcale wydajnością od XP, często nowe gry chodzą nawet szybciej.

Wydaje mi się, że nie będziesz miał problemów z odpaleniem gier z listy. Jeżeli chodzi o instalacje to najbezpieczniejszym sposobem jest przeniesienie wszystkich ważnych danych na partycję inną niż systemowa.

Edit:

Co do stabilności - od pół roku nie miałem ani jednego BlueScreena i innych podobnych przygód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu zostawać przy XP jeśli masz do wyboru 7, i Twój komputer sobie z tym poradzi. (Jeśli masz jakieś arguemnty MrHells, to chętnie posłucham w czym win XP jest lepszy od win7).

Jak nie stracić danych:

Jeśli masz dane na jednej partycji a system na drugiej, to nie ma potrzebny robić czegokolwiek.

Jeśli na tej samej, to po prostu skopiuj je na dysk przenośny, wrzuć do internetu a potem ściągnij, lub, tak jak sugerował Firestone, przenieś dane na drugą partycję.

IMO windows 7 jest najlepszym systemem od m$. Co nie znaczy, że dobrym ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że System mam na dysku C, filmy na F a muzykę na G. Gry mam porozrzucane na wszystkich dyskach, ale większość na C bo to dysk główny (ustawiony jako domyślny podczas instalacji gier). Jak wygląda sytuacja z instalacją Windows 7 na XP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadaj się, bo warto. Win 7 jest imo bardziej funkcjonalny i stabilniejszy. Poza tym, raczej wszystkie starsze gierki działają bez zarzutu na win 7(przynajmniej ja sie nie spotkałem, z grą, która nie działała), do tego nowsze gry działają nie dość, że szybciej to i na większe detale można sobie pozwolić(idealnie to np. u mnie było widać w GTA 4), no i np. bez win 7 nie pograsz w bf3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie do grania, to Windows 7 Home Premium x64, o ile masz ponad 2GB RAM. Jeśli nie masz, to najpierw dokup RAMu, dla x64 to tak z 3GB minimum musi być, żeby to sprawnie działało i wtedy kup. Nie ma sensu już się pakować w 32bit. Oczywiście wersja OEM, można dostać na Alledrogo za ok. 400zł.

Kwestia tego czy warto, bo jak widzę, grasz raczej w starsze tytuły, a one niekoniecznie mogą się lubić z Windowsem 7. Uważam, że jeśli głównym przeznaczeniem komputera mają być gry i to te starsze, przesiadka może nie być najlepszym pomysłem.

Jeśli chodzi o Windows 7 - z całą pewnością jest to lepszy system od XP i to nie ulega wątpliwości. Szybszy, stabilniejszy, bardziej responsywny. Ale nie dla starych gier. To jest zawsze ryzyko czy pójdzie coś, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...