Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KenpachiSC

USB nie działa i psuje sprzęt

Polecane posty

Witam. Mam problem z usb. Płytę główną ASRock P67 Pro 3 (b3) kupiłem niecały miesiąc temu. Pierwszy problem z usb jaki zauważyłem, był zaraz po zamontowaniu nowej płyty głównej. Nie działały 2 przednie panele USB. Sprawdzałem dokładnie, przepinałem z 5 x i nic. No trudno, przeboleje to jakoś, nie będę z tego powodu odsyłał płyty jak wszystkie panele usb 2.0 jak i 3.0 z tyłu działały. Problem drugi, to taki, że po jakichś 15 dniach przestało widzieć moją mp4. Zupełnie nie reagowało na jej podłączenie. Ani na pulpicie ani się nie włączał tryb ładowania czy transfer danych. Pomyślałem, że kabel usb od mp4 się popsuł, bo przecież myszka i pad działają normalnie. Dzisiaj zaś przestał działać pad. Ściślej mówiąc, tylko niektóre porty usb widzą go jako działający "USB Device" i dostarczają zasilanie do pada, kontrolka się świeci (tylko nic mi z tego bo i tak funkcjonuje jako niezidentyfikowane urządzenie), a pozostałe widzą widzą go jako "nierozpoznane urządzenie" i nie dostarczają zasilania do pada (kontrolka się nie świeci). Dodam, że miałem go podłączonego do peceta przez jakieś 10 dni cały czas, bo dużo grałem w NBA2k12, a wczoraj go odłączyłem i jak dzisiaj podłączyłem to dzieje się to co opisałem. Podłączyłem zatem drugiego pada, trochę gorszego za 40 zł od media-tech, ale na pewno działającego (wcześniej). Jego wcale nie wykrywa, tylko świeci się czerwona kontrolka. Z tym, że tutaj w każdym porcie usb świeci się kontrolka. I teraz tak. Naczytałem się trochę o tym. Jedni piszą, że usb mogło mi spalić te urządzenia. Ale to raczej wykluczone, bo mp4 się normalnie włącza i gra, tylko nie usb w ogóle jej nie wykrywa. Kontrolki w padach też się świecą. Inni piszą, że mogły się spalić bezpieczniki w usb i nie dostarczają zasilania. To by się mogło zgadzać, bo wszystkie te urządzenia wymagają zasilania z usb. jak podłączam telefon, który ma swoją baterie to wszystko działa normalnie. Myszka też działa normalnie na wszystkich portach. Może ktoś z was zna rozwiązanie na mój problem ? I czy to możliwe, że usb mi spaliło pady? Szkoda pada, bo dałem za niego 140 zł z Logitecha. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na innym komputerze. Niestety to samo. Czyli usb podaje zbyt wysokie napięcie? Wątpię, żeby to była wina zasilacza. Zasilacz ma 3 miesiące i był kupiony nowy. Corsair CX430 v2 builder series. A jakbym kupił USB na PCI-E i wina leżałaby w zbyt wysokim napięciu, to również miałbym takie problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Jak kupie USB na PCI-E, to również mogą wystąpić takie problemy? Bo nie wiem czy warto wydawać pieniądze na taki miernik, jak nowe USB wystarczy. I jeszcze takie pytanie. Jakbym miał problem z napięciami, to czy by nie spaliło innych podzespołów? Grafika i procesor są bardziej prądożerne i szybciej by się właśnie one spaliły. Dodam, że gram w BF3 na ustawieniach ultra 16 x AA, no wszystko na maks, nawet po kilka godzin naraz w multi i wszystko działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam: teoretycznie może być i z tym problem - zależy to od wady (tu nie dam rady zdiagnozować na odległość) i konstrukcji płyty głównej. Np: w najbliższym czasie może spalić się klawiatura i mysz albo cokolwiek innego - loteria. Zasilacz podaje napięcia na wszystko - pośrednio też na karty rozszerzeń. Nie wiemy co jest nie tak więc teoretycznie wszystko jest zagrożone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Na razie kupie sobie usb PCI-E i zobaczę jak będzie działać. W niedalekiej przyszłości chce zmienić zasilacz na mocniejszy, bo zamierzam zmieniać grafikę i chce w końcu trochę podkręcić procka, a mój jest za słaby. I chyba zmienię także płytę główną.

ps. Wiem, że off topic, ale co sądzisz o tym zasilaczu? http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cmp...-700geu-360412/ Bardzo dobra linia 12 v, uciągnie nie jedną konfiguracje nawet w sli z takich gtxów 570. Ewentualnie ten. http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cmp...0txv2eu-376146/ Troszkę słabsza linia 12v, ale ma certyfikat bronze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G700 to już dość stara konstrukcja (znana od lat jako np. Chieftec CFT). Zdecydowanie lepiej wziąć TX650v2. Przy czym taniej od niego kupisz XFX Core 650W, a w środku tych zasilaczy siedzi ta sama konstrukcja.

Warto też zobaczyć Thermalake ToughPower XT New 575W - modularny zasilacz w akceptowalnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowałem się na tego 650TXV2. Tak jak piszesz nowsza konstrukcja, certyfikat bronze no i coś co mnie najbardziej przekonało, czyli 5 lat gwarancji. Z tym, że producenta a z tego co mi się kojarzy, to Corsair nie ma w Polsce dystrybutora i ewentualną awarie trzeba by wysyłać za granicę (bodajże do Szwecji? ). Dziękuje wam za informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...