Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raaistlin

ASUS K50AD - spalony dysk

Polecane posty

Witam,

ostatnio nawiedziła mnie bardzo dziwna sprawa. Zostawiłem laptopa (Asus K50AD) na baterii, bez podłączonego zasilania. Ok, wszystko fajnie, laptop sie rozładował i nie ma problemu - teoretyczne. Po podłączeniu do zasilania i włączeniu, sprzęt krzyczy, iż któreś z urządzeń usb, cd rom bądź dysk twardy jest zepsute - poniżej postuję screen z komunikatem (sorry za jakość, pod ręką mam tylko komórkę). Osobiście optuję za dyskiem, jednak wolę się upewnić.

Swoją drogą, jakim prawem po rozładowaniu wysiada mi dysk? Wadliwa sztuka, czy może jednak coś z zasilaniem laptopa jest nie tak i następny dysk też mi się może spalić? Żaden boot z płytą windowsa nie działa, nawet do biosu wejść nie można, gdyż komunikat pojawia sie zaraz po włączeniu laptopa. Nic nie idzie zrobić. Pytanie - czy to na pewno dysk i czy wymiana naprawi problem? Do laptopa nie były podłączone żadne urządzenia usb w momencie, gdy to się stało.

Sprzęt kupiłem w Holandii, gwarancji już niestety na niego nie ma (te sprzęty zawsze psują się chwilę po gwarancji...).

dsc00233on.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zahibernowany najprawdopodobniej lub bad sector. Odłącz od zasilania i wyjmij baterię na kilkanaście sekund, potem uruchom - powinieneś wejść do BIOS bez problemów. Jeśli system nie będzie chciał wstać pomyślimy dalej.

P. S. Komunikat jest z Windows najprawdpodbniej, więc chyba nic nie jest spalone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła pamięć RAM albo kontroler dysków albo mostek. Albo masz wadliwą instalkę. Pamięć RAM przełóż do innego laptopa jak masz możliwość, spróbuj też odpalić memtest86 na tym laptopie. Instalkę, której używasz, również wypróbuj na innym komputerze. Płyty głównej raczej nie zdiagnozujesz a możliwe, że to jeszcze coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...