Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Haxigi

Rozwiązany: Radiówka na wi-fi tylko.

Polecane posty

Witam. Mój znajomy ma internet radiowy. Zrezygnował z PC i kupił sobie laptopa, ale ofc chce mieć neta w całym domu. Sygnał odbiera przez antene zewnetrzna, a do mieszkania dociera tylko taki kabelek:

http://obrazki.elektroda.pl/4832843700_1301481259.jpg

Chce kupić taki router:

http://allegro.pl/tp-link-router-tl-wr543g...2045030807.html

Z opisu wynika, że ma access pointa, czyli wystarczy tylko wkręcić kabel z anteny i sygnał dalej będzie rozprowadzany po wi-fi. Googlując widziałem posty w których ludzie radzą kupić kilka skrzynek, ale mnie takie rozwiązanie nie interesuje. Ma być tylko jedno urządzenie, które odbierze i roześle sygnał jednocześnie. Ten router się nada ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 urządzenia do 100 zł da radę ?

Ciężko będzie. Najtaniej wyjdzie 2x TP-Link WR340G.

A po co mi w sumie podwójne radio ? Czytam opis od Ovislink AirLink G.DUO 2 i widzę wejścia na dwa radia, co mam w to drugie radio wkręcić niby ?

W jedno miejsce wkręcasz kabel antenowy i konfigurujesz radio na odbiór internetu, w drugim zostawiasz antenę producenta i konfigurujesz na rozsyłanie WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie jaka antena producenta ? Antena stoi na zewnątrz i kabel od niej wkręcam tylko do kompa do karty sieciowej i internet śmiga. Nawet nie mam drugiego kabla żeby tam jakąś antenę wkręcać na wi-fi bo i po co, skoro router ma rozsyłać internet przez wi-fi, a nie jakieś inne urządzenie.

chyba, że antena producenta to masz na myśli tę od routera już. Ale w takim razie po co dwie anteny w routerze, skoro tylko kabel wkręcam i konfiguruję odbiór, a rozsyłam przez wbudowaną do routera antenę sygnał wi-fi. RJ45 nie użyję żadnego nawet.

http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr543g...2046219193.html

W opisie tego jest napisane, że potrafi routować sygnał radiowy, a obrazek opisuje sytuację którą ja chcę osiągnąć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz mi tak, w jaki sposób chcesz odebrać internet i go rozesłać przez WiFi ? Którą anteną ? A no nie da się tego osiągnąć przy jednej antenie. Sytuacja przedstawiona na obrazku odnosi się do odbioru internetu przez antenę ale na dalszym routowaniu sygnału przez RJ-45. Chyba normalną rzeczą jest, że jeśli wkręcisz antenę, to co będzie rozsyłać sygnał WiFi ? Tylko kabel gdyż w gnieździe znajduje się antena tylko odbierająca sygnał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście nie doczytałem że on ma rj45. No dobra, poszperałem znowu na necie i natrafiłem na post

http://forum.dobreprogramy.pl/link-wr543g-t279952.html

Ponoć po wgraniu oprogramowania OpenWRT do Linksys WRT54GL można przestawić antenki na odbieranie i nadawanie jednocześnie.

No i teraz to jest jedyna nadzieja tylko potrzebują jakiejś dobrej i pewnej stronki, albo jakiś opis jak wgrać tego softa.

I pytanie, nawet jak wkręcę ten kabel od anteny to czy da radę ciągnąć neta normalnie po kablu z routera ? Bo jak tak, to wtedy najwyżej z allegro sobie zamówię jakiś tani drugi żeby wi-fi było.

@Edit

aha, teraz zrozumiałem budowę tego routera chyba, ta antena od routera jest wkręcana w to samo miejsce, w które ja mam zamiar wkręcić kabel z anteny z dachu ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja, o której pisał ktoś w tamtym temacie to repeater. Działa on na zupełnie innej zasadzie niż to co chcesz osiągnąć.

I pytanie, nawet jak wkręcę ten kabel od anteny to czy da radę ciągnąć neta normalnie po kablu z routera ? Bo jak tak, to wtedy najwyżej z allegro sobie zamówię jakiś tani drugi żeby wi-fi było.

Wkręcając kabel antenowy będziesz tylko i wyłącznie odbierał internet. Dalej możesz go rozsyłać tylko i wyłącznie kablem. Tak więc zostaje ci opcja albo 2 routery, albo 2 Access Pointy ew. 1 router z podwójnym radio, który już podałem.

aha, teraz zrozumiałem budowę tego routera chyba, ta antena od routera jest wkręcana w to samo miejsce, w które ja mam zamiar wkręcić kabel z anteny z dachu ?

Dokładnie tak. Dlatego jedna antena jest tylko w stanie odbierać internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przejściówką jest router/access point ;]

Sygnał antenowy jest sygnałem zupełnie innym, niż sygnał w protokole IP, który jest przesyłany przez gniazda RJ-45 routera.

To właśnie router/access point. dokonuje odczytu i konwersji sygnału radiowego (odebranego kablem antenowym) na protokół IP.

Dlatego w linkowanym wątku z Elektrody wsystko śmigało - tam była antena z wbudowanym AP, która wysyłała dalej sygnał już skonwertowany i po kablu sieciowym RJ-45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...