Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morisato

Cyfrowy polsat a router

Polecane posty

Jestem posiadaczem internetu z cyfrowego polsatu, mam: Modem Huawei E367 tylko, że to jest modem na USB i podłączenie dodatkowej anteny ma z lewej strony jak na zdjęciu:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/interne...-huawei-e367.cp

już raz miałem taki problem (końcówka kabla od anteny wypada z tego gniazda w modemie USB) i znowu się powtórzył po 2 miesiącach użytkowania. Nie wiem czy to wina powstania luzów, zatarcia się elementów itp. mniejsza z tym widocznie ten modem powinien być na stałe gdzieś podłączony aby nikt nie ruszał kablem np. do routera. W tym problem, że ilekroć jestem u nich w punkcie sprzedaży to nie mają routera na stanie i mi proponują zamówienie przez internet na allegro.

Czy możliwe jest podłączenie tego modemu do jakiegokolwiek innego routera niż te co oni oferują?

Jak ktoś ma routera od nich to niech napisze czy nie ma z nim problemów, bo już się trochę naczytałem na necie i przeważnie to są problemy z nimi.

Obecnie mam tak zrobione, że laptop jest moim routerem i mam udostępnione połączenie w sieci lokalnej innym komputerom. Jak kablem nikt nie poruszy to net działa, bez kabla próbowałem się łączyć ale nie mam zasięgu, bo mieszkam na wylocie z miasta więc cienko u mnie z zasięgiem, może za parę lat tpsa pociągnie kabel i będę miał Neostradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, zainstalowałem najnowszy firmware, ponieważ nie rozpoznawał modemu USB cyfrowego polsatu i teraz działa. Teraz mam pytanie czy jak mam filtr urządzeń w sieci po adresie MAC to ten router nikogo innego nie dopuści do sieci i internetu? Nie muszę się przejmować tym że laptop mój widzi z 7 sieci wifi to pewno oni też mnie widza ale nie wejdą bo mam filtr mac'a tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie czy jak mam filtr urządzeń w sieci po adresie MAC to ten router nikogo innego nie dopuści do sieci i internetu?

Nawet jeśli ktoś poznałby hasło do twojego routera to dalej nie zostanie przepuszczony przez filtrację MAC. Nie masz się czym przejmować. Najlepiej ukryj SSID jak radzi kolega wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...