Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wj00609

Gigabyte GA-P35-DS3 nie trzyma ustawień

Polecane posty

Witam

Mam taki problem po podkręceniu procesora wszystko niby jest ok. parametry trzyma itd., lecz rano jak go odpalam to już mam zmienione i dotyczy to tylko 2 pozycji są to

CPU HOST CLOCK CONTROL -zmienia na DISABLE i

SYSTEM MEMORY MULTIPLIER LSPD ?zmienia na auto, co mam zrobić, aby to zapamiętał dodam, że baterie już wymieniłem 2 więc to raczej nie bateria a po ustawieniach na żądane na pewno w biosie daje F10, aby zapamiętał, więc nie wiem, co jest grane może macie jakiś pomysł

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P35-DS3

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

i jeszcze ciekawostka taka, że jak wejdę w bios to ustawienia są w porządku i po restarcie wszystko jest ok. sprawdzam to everestem czy to może ten program coś fiksuje i raz pokazuje tak raz tak?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...

To w końcu ustawienia w BIOSie są w porządku czy nie? Jeśli tak, to znaczy, że Everest "kłamie".

Poza tym jeśli używasz / masz zainstalowany program ET, to on może coś "mącić" (jego ustawienia są nadrzędne w stosunku do tych z BIOSu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak ze tak jak dziś rano włączyłem to procesor ma 3GHz a wieczorem podkrcałem do 3.7 Hz to samo jest z taktowaniem DDrów miał rzeczywistą ustawioną na 1040 a pokazuje 833 natomiast jak wejdę w bios to się okazuje ze te ustawienia są poprawne, czyli procek na 3.7 itd. i jak ponownie uruchomię kompa to juz mi pokazuje dobrze, co to jest za program ET?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET to Easy Tune - oprogramowanie od Gigabyte'a do sterowania parametrami pracy.

Sprawdź w BIOS'ie zaznaczone na screenie pozycje. Trzecia CPU EIST Function odpowiada za automatyczną regulację taktowania i zasilania CPU i to ona może powodować "przekłamania" w programach diagnostycznych... Sprawdź ich wskazania pod obciążeniem...

post-460036-1326362405_thumb.jpg

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wj00609 - CPU HOST CLOK I SYSTEM MEMORY MULTIPLIER - to są wskazania z BIOS'u czy spod Windows'a?

A spróbuj w BIOS'ie z zaznaczonych pozycji na screenie wyłączyć drugą (CPU Thermal Monitor 2) i trzecią (CPU EIST Function). Obie wpływają na to samo - obniżenie taktowania i napięcia CPU, tylko w pierwszej zależne jest to od temperatury, a w drugiej od obciążenia systemu). Tylko uwaga - CPU TM2 - jest zabezpieczeniem przed przegrzaniem i spaleniem CPU. W związku z tym co powyżej, może zwyczajnie podkręcony CPU Ci się za bardzo grzeje (wg. ustawień BIOS'u) i dlatego masz takie a nie inne problemy?

Podaj temperatury zarówno w stanie IDLE jak i pod obciążeniem.

EDIT: P.S. Jeśli nie ET to może SpeedFan albo nVidia HW Monitor, albo całkiem coś innego co służy do kręcenia/kontroli pracy podzespołów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że od razu nie wspomniałeś o problemach innych niż "tylko" niekontrolowane zmiany ustawień. Szczęście. że nie spaliłeś sobie CPU, choć jakbyś wyłączył wszystkie zabezpieczenia, to kaplica murowana... Skoro Ci "wywala" to może znaczyć, że przesadziłeś z kręceniem i wartością napięć. Proponuję kręcić zgodnie ze sztuką overclockingu - poradnik znajdziesz na forum...

Ale to taka amatorska rada z mojej strony...

A screeny warto robić tak, żeby było widać tylko okno aplikacji która nas interesuje, bez widoku całego pulpitu (i przepięknych tapet) - wówczas załączniki będą jeszcze mniejsze. Zapoznaj się z tym:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows...re-print-screen

No i kompresja, kompresja, kompresja - w sensie *.jpg - jak już radził jeden z przedmówców... przy czym ImageShack jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że załączniki nie zapychają serwerów FA :D

Edytowałem bo jednej rzeczy nie dopatrzyłem się od razu - screenów z temperaturami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor działa stabilnie, co widać na załączonym obrazku a i tak zmienia ustawienia CPU HOST CLOCK CONTROL NA DISABLE niejedno krotnie wystarczy ze kopa tylko zrestartuje i jest wszystko ok, czyli procek ma 3.91 Hz a nie rzeczywistą 3.00MHz

http://imageshack.us/photo/my-images/836/28095984.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/849/76605785.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...