Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hantaru

Rozwiązany: Problem z HD6950

Polecane posty

Witam.

Zakupilem karte http://allegro.pl/sapphire-hd-6950-1gb-gdd...2027926863.html

Niestety, na mojej drodze napotkalem problem. Po podlaczeniu karty do PC nie mam obrazu.

System normalnie sie uruchamia, jednak przy starcie slysze 4 sygnaly dzwiekowe - 1 dluzszy i 3 ktorsze.

Czego to moze byc wina ? Myslalem,ze przejsciowka jest nie tak,ale mam druga i druga tez nie dziala.

Moze wina monitora ? Za stary ? Chociaz watpie - Samsung SyncMaster 940NW

Dodatkowe zasilania oczywiscie podlaczone.

Spec pc:

Asus p8p67 rev 3.1

i5-2300

Delta 500W

Dodam,ze wczesniej mialem GF'a 460 sonic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie info, że sygnał, który opisujesz, informuje o błędzie pamięci RAM. Zobacz czy kości RAM są dobrze wpięte.

Skąd wiesz, że system się normalnie uruchamia, skoro nie masz obrazu?

EDIT:

BIOS AMI

1 krótki - błąd odświeżania pamięci RAM

2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM

3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

4 krótkie - błąd zegara systemowego lub pierwszego wtyku pamięci

5 krótkich - błąd procesora

6 krótkich - błąd kontrolera klawiatury

7 krótkich - błąd trybu wirtualnego procesora

8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej

9 krótkich - błąd sumy kontrolnej BIOS-u

10 krótkich - błąd rejestru I/O pamięci CMOS

11 krótkich - błąd pamięci cache L2 procesora

1 długi, 2 krótkie ? błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie ? błąd pamięci RAM

1 długi 8 krótkie ? problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną

Ciągły dźwięk ? brak pamięci RAM lub karty graficznej

http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm#

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem w mojej ksiazce od plyty glownej,ze jeden dluzszy "beeep"+ 3 krotsze to " no VGA detected" Czyli wiadomo ocb.

A wiem,ze system sie uruchamia poniewaz w glosnikach slysze dzwiek logowania do windowsa, oraz jak na slepo klikam gdzies myszka.

Nie wiem co moze byc tego problemem. Update biosu ? Chociaz nie wiem co to ma do tego, plyta nie jest az tak kosmicznie stara.

EDIT: Wiele osob radzi,zeby zresetowac CMOS poprzez wyjecie baterii,ale czy to moze pomoc ? Troche to dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ty spryciarzu, na słuch go bierzesz ;)

Z wymagań na stronie producenta karty graficznej:

2X75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required. Certified power supplies are recommended. Please refer to: http://support.amd.com/us/certified/power-...es/listing.aspx - czyli jednocześnie dwie linie po 75 W - podłączasz obie(?)

1024MBMinimum of system memory.

500 Watt Power Supply is required.

http://www.sapphiretech.com/presentation/p...id=1&leg=0#

A screen BIOS'u widzisz normalnie? Jeśli tak, to spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym... Zajrzyj do BIOS'u w opcje odpowiedzialne za zarządzanie grafiką. Może coś trzeba zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy karta dobrze siedzi w slocie, ewentualnie sprawdź też komputer na innym zasilaczu lub kartę na innym komputerze. Sprawdzenie na innym monitorze też mogło by być dobrym pomysłem bo i z takimi przypadkami się spotkałem, ale eliminuje mi tę przyczynę komunikat BIOS który wyraźnie wskazuje, że nie wykryto GPU.

Możesz też spróbować zamiast przez 2 wtyczki 4 pin pod grafikę podpiąć wtyczki molex przez odpowiednie przejściówki które kosztują groszowe sprawy, a często są też dokładane do kart graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nad tym samym myslalem,ale skoro nie wykrywya karty,to nie poszedlem w te strone.

Nie mam zielonego pojecia co z tym wykabinowac. Podpinalem te karte 3 razy, wkladalem nawet przejsciowki na molexy,zeby sprawdzic czy dzialaja i tutaj lipa,nic nie dziala. Myslalem,ze jest brak zasilania na karcie,ale wiatraczki chodza, wydaje sie,ze jest wszystko ok. Tylko nie plyta z karta nie widza sie wzajemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba bedzie odeslac najwyzej. Jutro moze sprawdze na drugim PC.

EDIT: Bawilem sie z ta karta dzis jeszcze no i niestety lipa. Myslalem,ze jak przelacze bios to cos sie poprawi.

Dzwonilem do tej firmy u ktorej zakupilem te karte, powiedzieli mi,ze do jutra sie ze mna skontaktuja i sprobuja cos doradzic, jak to nie pomoze to wymienia.

EDIT2: W koncu sie zmibilizowalem i wczoraj poskladalem drugiego PC z starych komponentow - efekt ten sam. Nie bylo ciagle obrazu. Ale nie mialem tez dzwieku,bo nie podlaczylem plyty pod glosnik ;d uruchomilem ja przez zwarcie. Aaa i probowalem rowniez na innym zasilaczu - no wszystko co mi do glowy przychodzilo - nic nie pomoglo :) W poniedzialek wysylam paczuszke z powrotem do pierwotnego wlasciciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...