Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fddsfwfa11

Windows xp i 7

Polecane posty

Wielkie dzięki za odp ale przypomniałem sobie jeszcze 3 ostatnie rzeczy;)

1. Czy te 2 windowsy wpłyną na obciążenie procesora?

2. Jak jest ze sterami? Trzeba od nowa wgrywać pod win 7? Stare też trzeba usuwać?

3. Gry które mam na win xp będzie można uruchomić na 7 czy ponowna instalacja będzie konieczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie - uruchamiasz albo jeden system albo drugi. Oprócz miejsca na dysku nie będzie różnicy.

2. Trzeba wgrać (o ile sam ich nie pobierze z neta - ta funkcja w Windows 7 działa znaczenie lepiej niż w XP). To dwa osobne systemy - to co masz na XP zostaje na XP, to co na 7 zostaje na 7.

3. Nie. Musisz zainstalować od nowa na 7 (ich instalacja na 7 nie wpłynie na ich stan w XP - dwie osobne partycje, dwa osobne systemy).

W zasadzie możesz komputer traktować tak jakbyś miał tylko jeden z tych systemów. Oprócz tego, że przy uruchamianiu będziesz sobie wybierał który ma się włączyć, po wybraniu konkretnej wersji, będzie tak, jakby był tylko ten system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 2 windowsy (7 i xp ), ale nie potrafię ustawić aby był wybór przy włączeniu komputera. Mam na kartce zapisane który dysk ustawić jako pierwszy aby bootował xp i aby bootował 7. Jak potrzebuje coś z windows xp to sobie przełańczam. Normalnie na windows 7 pracuje. Fajnie by było mieć menu wyboru windowsa w dosie, mam 4 dyski twarde wpięte (160GB, 200 GB, 400 GB, 1 TB) i problem w tym z którego startuje dlatego nigdy nie udało mi się tego ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na różnych dyskach mam, partycja C -> windows 7 64bit w mój komputer zarządzaj\zarządzanie dyskami jest to dysk3 (podstawowy, 149.05 GB powinno pisać 160GB, ale mniejsza z tym). Jest to dysk z dwoma partycjami.

Windows XP 32bitowy mam na Dysk2 (podstawowy, 186.31 GB - powinno być 200GB), dysk z 3 partycjami, partycja widoczna jako dysk logiczny. Taka prawda że jak przy XP, odpalę coś co wymaga zbyt dużej ilości obliczeń to komp mi się przywiesza albo czarny ekran, nie wiem może dlatego że mam 4GB ramu.

Wchodzę w bios'a i ustawiam kolejność dysku po nazwie, daje zapisz i restart i mi startuje XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem w wyszukaj na dyskach pliku bootmanager to nie znalazł programu, poszukałem trochę w pomocy windows i się dowiedziałem, że boot.ini w windows7 nie ma zastąpiono go bcdeditem. Jak chociałem go odpalić to mignęło mi okno dosa, czyli otworzył i zamknął odrazu. Wpisałem w google to trafiłem na program EasyBCD 2.1.2. Wykonałem backup przed zmianami, następnie dałem add New Entry -> Windows NT/2k/XP/2k3

name microsoft windows xp i zaznaczoną opcją automatycznego wykrycia prawidłogo dysku (automatically detect correct drive) i kliknąłem add entry.

Zrestartowałem kompa i w dosie mam wybór windowsa, którego chce odpalić XP i 7, oba działają.

Dawniej to musiałem się z tym bawić:

[boot loader]

timeout=15

default=multi(0)disk(0)rdisk(3)partition(3)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(3)partition(3)\WINDOWS="Windows XP on J:\" /fastdetect

Dopisywałem ostatnią linijkę multi zastępując zero w nawiasie ale mi nie wychodziło, zawsze jeden mi nie działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...