Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Freelancer79

Twardy dysk

Polecane posty

A masz:

A: włączoną opcję wykrywania dysków na AUTO w BIOS'ie? (na karcie: Standard CMOS features)

B: Włączony kontroler w BIOS'ie do którego podłączasz dysk? (na karcie: integrated peripherals)

O te opcje zapewne chodziło autorowi wcześniejszej odpowiedzi ;)

Pozdrawiam.

P.S. Jeśli nie łapiesz się w BIOS'ie najprostszym sposobem jest reset BIOS'u - w BIOS'ie wybierz opcję "load save default" i później "save & exit"

Jestem w trakcie ściągania instrukcji do tej płyty - i już właśnie zassało - masz raczej BIOS AWARD'a - tak wynika z instrukcji - więc wszystko powinno się zgadzać...

Przykładowa konfiguracja na karcie integrated peripherals (najlepiej sprawdź w pierwszej kolejności):

post-460036-1326209088_thumb.jpg

A tutaj pierwsza karta BIOS'u:

post-460036-1326209739_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te opcje zapewne chodziło autorowi wcześniejszej odpowiedzi ;)

Nie, chodziło mi o to, czy dysk nie jest podpięty do dodatkowego kontrolera SATA (nie znam modelu tej płyty głównej) wtedy może on nie być widoczny na liście urządzeń w zakładce standard, co nie oznacza, że nie jest wykrywany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Helmud7543: No i właśnie dla tego lubię spotykać się z mądrzejszymi i lepszymi ode mnie... Poziom pewności: -1 ;) O tym nie pomyślałbym za Chiny Ludowe ;)

Swoją drogą zagadkowa sprawa...

Możesz podać dokładny model tego dysku?

Hmmm... Zagadkowa sprawa... BIOS: OK, podłączenie: OK, zasilanie: OK, dysk: OK... Coś musi być na rzeczy... Czegoś brakuje na liście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HDD pracuje przy pełnym podłączeniu (SATA + zasilanie)? W sensie czy w czasie pracy PC słyszysz go (edit: w sensie jak przyłożysz do niego ucho, bo raczej cicho powinien pracować), czujesz jakieś drgania? Czy się nagrzewa po dłuższej chwili? Wiem, może i głupie pytania, ale mogą dać info czy rzeczywiście ma prąd :D

Sprawdź jak się zachowa na innym kablu dla danych (np. podłącz tym kablem, na którym śmiga samsung - jeśli podłączasz innym). Obejrzyj gniazda SATA na PG i wtyczki od kabla czy nie są uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chodzi o to:

Na stronie ECS - producenta PG jest info nt. SATA obsługiwanego przez PG (zaznaczone w czerwonej ramce):

post-460036-1326225942_thumb.jpg

A w tutorial'u seagate'a jest opis zworki:

post-460036-1326226035_thumb.jpg

może to Pomorze jeśli nie pomoże? :D

W tutorialu ze screen'a jest na końcu info o problemach z nForce 4, jednak strony już na ten temat nie ma (była podpięta pod pytanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...