Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Przecieki do CD-Action numer 02/2012

Polecane posty

Ano, plakat. Dla tych co nie wiedzą jak rozgryźć zagadkę niech poszukają w internecie informacji na temat jednego z najstarszych szyfrów o nazwie rot 13.

Za chwilę dodam więcej informacji o plakacie.

Plakat jest dwustronny, pionowy, rozmiary to 82 cm wysokości oraz 59 cm szerokości.

post-13-1326189205_thumb.jpgpost-13-1326189211_thumb.jpg

Mam już pomysł na zagadkę przeciekową. Trochę czasu zajmie mi jej przygotowanie, ale myślę, że nie tak znowu dużo, więc obserwujcie temat, bo zabawę wznowimy już niedługo.

A oto zagadka przeciekowa. Dotyczy trzeciej pełnej wersji. Nie jest łatwa, ale przy odrobinie kombinowania do odgadnięcia.

post-13-1326189416_thumb.jpg

główna siedziba administracyjna -> I

post-13-1326189421_thumb.jpg

52.631318,17.141973

(post-13-1326189647_thumb.jpgpost-13-1326189651_thumb.jpg)

post-13-1326189425_thumb.jpg

Oczywiści uznam tylko pełną odpowiedź, gdzie oprócz odgadniętego tytułu podacie jak do niego doszliście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo, dojdźmy co oznaczają i mają wspólnego zamieszczone obrazki. O ile pierwsze cztery są oczywiste, tak ostatni... zdobienia? Takowe są elementami ogrodzeń, ale co dalej, to na tą chwilę pojęcia nie mam.

PS Być może (w co wątpię) chodzi w tym przypadku o wyraz gate (brama).

Wpisałem w google "zdobienia / elementy ogrodzeniowe" i wyszło coś podobnego: klik! - ale możliwe, że nie tędy droga. :)

Aha i jeszcze takie nawiązanie - brama. W Oblivionie były bramy do otchłani. Co Wy na to? Nie podaję rozwiązania, tylko nawiązanie do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że to będzie Orcs Must Die. (dziękuje koledze sergeron)

Płyta czyli siedziba administracyjna, wygląda jak portal w grze gdzie przechodzą orki gdy nie udaje się nam wszystkich orków wybić.

Lecą orki drogą do nas. Współrzędne, które prowadzą na drogę koło Sławy Wielkopolskiej (dziękuje koledze G1MP) nie wiem co mogą znaczyć.

Ozdoby czyli różne kolce w grze i tak dalej (dziękuje koledze znowu sergeron)

Choć drugim kryterium może być Afterfall: Insatnity

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już pójdę w ogóle w psychodelię i powiem, że na okładce ( zdobienie numeru to okładka w moim mniemaniu) z nr 197 mamy Archanioła, który dzierży w dłoni miecz -> więc postawię na Ogniem i Mieczem: Mount & Blade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być faktycznie Orcs Must Die ! - Gniezno było na początku otoczone drewnianą palisadą zakończoną grotami i zaostrzeniami, jak na ostatnim obrazku - miała ta palisada funkcję obronną. A co robimy wyżej wymoenionej grze - bronimy się przed Orkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży, gdyż:

1) Z wsp. geograficznych w Google Maps (jeden obrazek) wychodzi 197 ->

-> 197, czyli numer 197 CDA, płyta (drugi obrazek) wskazuje, że należy wziąć pod uwagę zawartość krążka ->

-> droga i mapa polskich dróg (czyli kolejne dwa obrazki) nakierowują na "ścigałkę", która dodatkowo ma w nazwie coś z drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...