Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafalwojna

pogarszający się stan komputera.

Polecane posty

Witam mam problem z odpalaniem gier , półtora roku temu kupiłem mass effect 2 i na minimalnych chodził bezproblemowo teraz jednak gdy odpalam na minimalnych to sie grac nie da :/ to samo z innymi grami.

mój sprzęt:

CPU:AMD Athlon? 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Ram:3.0GB

OS:Microsoft Windows 7 Service Pack 1, 64-bit

Karta Graficzna:ATI Radeon HD 3200 Graphics (zintegrowana)

zasilacz:logic 400 pro

płyta główna: Gigabyte ma78gm-ud2h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menadżerze zadań czy jakiś proces nie zabiera Ci pamięci operacyjnej (RAM) oraz jak jest obciążony procesor w stanie spoczynku. Sprawdź co jest uruchamiane razem z systemem. Puść skanowanie systemu antywirusem (polecane są na forum) oraz przeskanuj tym: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Kiedy instalowałeś Win7? Może się okazać że masz zwyczajnie za słaby sprzęt żeby pracować pod 7 i grać. Czy gry na tym kompie chodziły już pod 7 czy na przykład pod XP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta ;)

Czyli problem był też pod Win XP.

Przeinstaluj sterowniki i DX. Przeskanuj antywirusem dla pewności (jeśli nie formatowałeś całego dysku, a tylko partycję systemową) i MA-M. Wrzuć screen z CPU-Z (procesor i RAM) oraz z GPU-Z.

Popatrz na forum, jakiego programu forumowi specjaliści polecają do sprawdzenia HDD (S.M.A.R.T.) i wrzuć screen, może ktoś bardziej oblatany w tym temacie coś znajdzie.

Mało prawdopodobne, ale może pomoże reset ustawień BIOS'u.

EDIT: A i jeszcze sprawdź temperatury podzespołów w czasie pracy, możliwe że system zwalnia bo jest za ciepło. Czyściłeś kompa w środku (fizycznie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty zintegrowane na płytach głównych nie nadają się po prostu do odpalania gier ( bardziej wymagających). Sam kiedyś miałem problem z odpaleniem choćby Just Cause, ciął się niemiłosiernie.Piszesz, że działał kiedyś bezproblemowo, zrób format, może po prostu masz "zaśmiecony" dysk i dlatego tak a nie inaczej jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że zintegrowane KG nie obsługują właściwie większości gier, ale w większym stopniu dotyczy to mobilnych wersji. Jednak myślę, że na tej karcie powinny ruszyć gry, które kiedyś śmigały (oczywiście jeszcze w środowisku XP, bo Win7 poprzez większą zasobożerność może im utrudniać życie za bardzo).

No może spróbować przetrzepać autostart, rejestr, defrafg dysku - może da się uniknąć formatowania ;)

Ale nie wykluczałbym że z HDD są jakieś problemy...

P.S. A możesz przetestować swój PC pod WinXP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...