Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hasssan

Problem z disconnectami - dioda dsl

Polecane posty

Witam. Mam gorącą prośbę do forumowiczów - czy podrzucilibyście mi parę możliwych rozwiązań mojego problemu? Mianowicie internet rozłącza się co jakiś czas, dioda dsl gaśnie. Korzystam z routera asmax AR 1004 g-V2. Mój dostawca internetu to Netia (6mb/s). Do pomocy technicznej dzwonię średnio co parę dni przez trzy miesiące. W końcu technik stwierdził, iż wszystko powinno działać, linia jest nienaganna. Przeinstalowałem więc system (windows xp), usunąłem wszystko z dysków, utworzyłem nowe partycje, sformatowałem je... i internet jak przerywał, tak przerywa. Moja zintegrowana karta sieciowa nosi miano Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20). Sterowników szukałem długo, w końcu znalazłem jedne działające, dzięki którym udało mi się połączyć. Aha, na tym łączu funkcjonowała neostrada 1mb/s, jeśli to jest istotne w jakiś sposób. Liczę na pomoc, z góry dzięki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży albo w samym modemie albo przed nim (ponieważ to dioda DSL miga, czyli nie ma nic wspólnego z twoim komputerem). Jeśli modem był wymieniany to zostaje jedynie wina Netii. Ich obowiązkiem jest naprawić usterkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tez mam Netię i tez jestem nekany psychiczne przez ciagle disconnecty. Rozumiem gdyby wina leżala po mojej stronie albo po ich stronie. Jednak i u mnie i u netii wszystko jest w porzadku, a net dalej pada.

To znaczy sprawdzano u mnie polaczenia i po stronie Netii czy nic nie jest nie tak i Netia twierdzi, ze wszystko jest ok i rozlaczac sie nie moze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...