Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Rozwiązany: Problem z SpeedFan

Polecane posty

Witajcie.To mój pierwszy i mam nadzieję że ostatni program na tym kompie.Odpalam SpeedFan i chce ustawić prędkość wiatraków (2 jeden PWM, ale podłączony bez PWM i drugi zwykły taki o) Problem w tym że ani jeden ani drugi nie da się kontrolować...o wentylatorze od CPU nie wspominając...już rozkładam ręce...wszystko jest dobrze podłączone, w BIOS szukałem, ale nie znalazłem.W necie cisza.Może miał ktoś podobny problem? Spróbuję jeszcze przeinstalować program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której płycie głównej rozmawiamy?

A próbowałeś zainstalować producencki soft (jeśli istnieje) odpowiedzialny za kontrolę? Może w sterownikach od mobo czegoś brakuje?

Czy masz gdzieś opcję Cool'n'Quiet w BIOS'ie? Poszukaj i wyłącz ewentualnie.

P.S. Ja na mobo od Gigabyte'a mam możliwość ręcznego wyboru/ustawienia jaką metodą ma być kontrolowana prędkość na gnieździe CPU_FAN w zależności od tego czy wtyczka ma 3 czy 4 piny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- No właśnie.

@autor- W programie MSI Control Center, chyba jest możliwość regulacji obrotów. Poza tym, w BIOSie na pewno da się kontrolować pracę wentylatorów (a w każdym razie, wiatrak na CPU; bodaj, to wygląda tak: HW Monitor -> Smart fan).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud

Wiem o tym i teoretycznie na pewno się da.

@glock45

Mówimy o MSI 870-C45.Mam CAŁY Software od płyty zainstalowany i tam jest kontrola, ale też nie działa :D W BIOS`ie szukałem i przestawiałem, ale nic to nie dało.

W BIOS było do zaznaczenia 3/4 pin, ale nic nie dawało.Cool`n`Quiet mam wył.

@antros22

MSI Control Center niestety nie daje mi kontrolować obrotów :) W BIOS jest H/W Monitor, ale nie ma Smart Fan :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie jest takie pewne czy jednak taka możliwość. Cool`n`Quiet ma być włączony - daje to kontrolę z poziomu BIOS. Niestety, nie zakłada to że również softowo można to kontrolować ale po włączeniu opcji sprawdź najpierw programem dostarczonym od producenta a potem w Speedfan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543: mea culpa - zmęczenie dało się we znaki. Miałem na myśli "włącz" a nie wyłącz. Choć z drugiej strony nie zdziwiłbym się, gdyby C&Q blokowało działanie podrzędnych win programów...

@matidop: Sprawdź czy masz zainstalowane coś takiego jak EasySaver - odinstaluj w razie co

Sprawdź profil zasilania na jakim pracujesz. Zmień go na "przenośny/laptop"

W winXP zawsze doinstalowuje ze stron AMD różne stery do procesora, ale do Twojego OSu nic ciekawego nie widzę...

Po każdym kroku sprawdzaj FS :P

EDIT: może i nie mieć żadnego wpływu na SF, ale zrób porządek w rejestrze jakimś programem do naprawiania błędów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ta opcja w BIOSie (o której pisałem) jak też i inne regulujące obroty wentylatorów, na tych płytach są. Poza tym, również za pomocą SpeedFan'a, da się zmieniać prędkość wiatraków.

Nie wiem, dlaczego tak jest u Ciebie, być może aktualizacja BIOSu mogłaby coś w tej kwestii zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22

BIOS jest jak najbardziej aktualny...już obecną wersję BIOS`u dostałem kupując płytę :)

@glock45

Jakbym miał taką możliwość to bym zmienił...

@helmud

Próbowałem bez skutku

Poszukam jeszcze w BIOS`ie, ale nie wiem czy coś znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przycichł, ale szukając solucji w innym temacie trafiłem na to:

http://www.almico.com/forummotherboards.php?man=269

Twojej płyty nie ma na liście - co prawda nie przekreśla to pełnego działania SF z Twoim sprzętem, ale znacznie obniża prawdopodobieństwo takiej możliwości.

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...